Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Przepałkowa i Borówek grzęzną w błocie, wójt uspokaja - Droga będzie naprawiona

21:23, 02.01.2017 | E.S.
REKLAMA
Skomentuj
nadesłane

Do naszej redakcji zadzwonił dzisiaj zdenerwowany mieszkaniec Przepałkowa. Droga gruntowa z Szynwałdu w kierunku Borówek i Przepałkowa jest w opłakanym stanie i z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza do pokonania. Mieszkańcy dojeżdżający do pracy do Więcborka grzęzną w błocie, a w okresie świątecznym problem z dojazdem do swoich rodzin mieli goście. 

Wszystko za sprawą przemierzających tę drogę ciężkich transportów z kamieniami i gruzem wywożonymi z posesji leżącej na terenie Przepałkowa, należącej obecnie do jednego z mieszkańców Szynwałdu. Na jego zlecenie ciężarówki więcborskiej firmy transportowej wiozą wielotonowe ładunki korzystając z tego jedynego szlaku komunikacyjnego, łączącego mieszkańców sołectwa Przepałkowo-Borówki z szosą. I nie chodzi tutaj o to, że jechać im nie wolno... To droga publiczna i każdy ma prawo z niej korzystać. Tylko, czy tak trudno było zlecić transport w czasie gdy jest sucho lub mroźnie, gdy droga gruntowa jest twarda i nie ulega pod naporem ciężkich kół załadowanych kamieniami ciężarówek? 

Nieprzemyślane decyzje zniweczyły trud ludzi, którzy wcześniej dbali o stan tej drogi. Sołtys Mirosław Dominiak we własnym zakresie ją utwardzał. Teraz, to na jego głowę lecą gromy. Zdenerwowani mieszkańcy dzwonią z pretensjami, sołtysa winią za obecny stan.

W ubiegłym tygodniu pan Dominiak interweniował w sprawie dewastowania drogi u wójta gminy Sośno Leszka Stroińskiego. Wójt obiecał sprawą się zająć. I obietnicy dotrzymał. Jak nas dzisiaj poinformował, rozmawiał już z właścicielem więcborskiej firmy transportowej Władysławem Szylingiem.

- Firma dostała zlecenie na wywóz kamieni i gruzów z posesji, którą nowy właściciel porządkuje. Być może jest to sprawa terminowa, nie dopytałem. W takim wypadku zleceniobiorca nie może czekać na sprzyjające warunki pogodowe, zlecenie musi być wykonane a my nie możemy tego utrudniać, zakazywać korzystania z tej drogi. Znam sytuację i wiem, że wcześniej sołtys Dominiak dbał o tę drogę, utwardzał ją by jak najlepiej służyła mieszkańcom. Dlatego zwróciłem się do pana Władysława Szylinga z prośbą o doprowadzenie tego szlaku do takiego stanu, jaki był wcześniej, zanim ciężkie transporty go zniszczyły. Pan Szyling zapewnił mnie, że po zakończeniu wywożenia gruzów i jak tylko warunki na to pozwolą, wspomniana droga z Szynwałdu do Borówek-Przepałkowa będzie naprawiona. - powiedział Wójt Sośna Leszek Stroiński.

Póki co, mieszkańcy sołectwa muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że pogoda będzie dla nich łaskawa. Może w końcu deszcz przestanie padać, mróz zetnie grząskie błoto, wiatr osuszy i jako tako da się do pracy czy do domu dojechać... 

A gdy droga będzie już naprawiona, z pewnością o tym poinformujemy.

(E.S.)
REKLAMA

Komentarze (1)

mieszkaniemieszkanie

0 0

No to naprawili drogę jak widać... ponad miesiąc czasu minęło i jest jeszcze gorzej.
Kłamcy a "gospodarze" nic nie robili na swoim terenie jak były choć lekkie przymrozki dosłownie na złość gdy mróz puścił wpakowali się ciężkimi sprzętami dłużycami itd żeby dosłownie na złość rozwalić drogę w drobny mak ! ! 17:27, 18.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018