Zamknij
REKLAMA

"Lato na Wsi" w Minikowie

18:09, 15.05.2017 | Andrzej Ossowski
REKLAMA
Skomentuj
fot. Andrzej Ossowski

Zorganizowana przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie impreza wystawiennicza pod powyższym tytułem ściągnęła do Minikowa tysiące zwiedzających i setki wystawców.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie z bogatej oferty produktów spożywczych, drzewek, kwiatów, małej architektury ogrodowej, donic, wyrobów artystycznych i użytkowych i wszelkich sprzętów służących wypoczynkowi na wsi. Towarzyszyła temu wystawa królików, alpak, kuców i VII Krajowa Wystawa Szpiców I Psów Ras Pierwotnych.
 
Przy okazji można było zobaczyć prezentacje kulinarne, wziąć udział w różnych konkursach. Na wystawie zaprezentowały się powiaty naszego województwa, które w składającym się z kilku konkurencji konkursie walczyły o zwycięstwo w rozgrywanym po raz pierwszy Turnieju Powiatów. Pierwsze miejsce zajął powiat bydgoski, drugie wąbrzeski, a trzecie tucholski.

Wręczono również nagrody i dyplomy w konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", hodowcom trzody chlewnej i królików i w konkursie "Nasze Dziedzictwo – Smaki Regionów". Nagrody i dyplomy wręczał poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Witkowski, dyrektor ODR w Minikowie Ryszard Kamiński i dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie - Marian Basa.

(Andrzej Ossowski)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018