REKLAMA

Więcbork: Posłowie PiS spotkali się z mieszkańcami powiatu sępoleńskiego

03:59, 08.09.2017 | Paweł Szydeł
REKLAMA
Skomentuj
Więcbork: Posłowie PiS spotkali się z mieszkańcami - fot. Paweł Szydeł

W środę, 6 sierpnia, posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu wyborczego - Łukasz Schreiber i Piotr Król, spotkali się w sali lustrzanej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku z wyborcami z wszystkich gmin powiatu sępoleńskiego. 

Posłowie, którzy tej jesieni mają zamiar spotkać się z mieszkańcami w każdej gminie naszego województwa, rozmawiali nie tylko o tym, co dzieje się w kraju ale także o sprawach ważnych dla naszego regionu - województwa, powiatu i gmin.

Poseł Łukasz Schreiber zwrócił uwagę, jak wielką wagę mają zbliżające się wybory samorządowe. Zwłaszcza te do Sejmiku, w którym od trzech kadencji koalicja PO - PSL pod wodzą marszałka Piotra Całbeckiego, prowadzi bardzo złą politykę, spychając Kujawsko-Pomorskie na ostatnie miejsca we wszystkich statystykach czy rankingach. 

Z punktu widzenia zachodniej części naszego regionu - Miasta Bydgoszcz oraz powiatów sępoleńskiego, nakielskiego i tucholskiego, polityka koalicji PO - PSL z marszałkiem Całbeckim na czele jest wręcz szkodliwa, ponieważ skupia się głównie na przeznaczaniu dostępnych środków na rozwój dla Torunia i jego najbliższych okolic, kosztem naszej części województwa.

 - Jakość władzy w Sejmiku ma bezpośrednie przełożenie np. na jakość dróg w takim powiecie jak powiat sępoleński - mówił poseł Piotr Król.

 - Jestem przekonany, że jedyną alternatywą dla rządów PO w naszym województwie jest Prawo i Sprawiedliwość - dodał poseł Łuksz Schreiber.

Prawo i Sprawiedliwość będzie przekonywało wyborców swoim programem dla województwa i bardzo silną reprezentacją personalną. Będzie także przekonywać, że to co się dzieje w Toruniu ma potem bardzo duże przełożenie na to, co dzieje się w Więcborku, Sośnie, Kamieniu czy Sępólnie.

Podczas godzinnej dyskusji zebrani pytali m.in. o dekomunizację nazw ulic, działania opozycji, zmiany w ordynacji wyborczej, okręgi jednomandatowe, program 500 Plus, drogi powiatowe i gminne, sposób doboru kandydatów na stanowiska w powiecie i gminie, zmiany w Konstytucji, aferę reprywatyzacyjną, uszczelnienie podatku VAT, walkę z mafią paliwową, repolonizację mediów, ułatwienia dla małych przedsiębiorstw oraz o przyjmowanie bądź nie, nielegalnych imigrantów.

 - Jeśli chodzi o sprawy krajowe, trzeba przyznać, że nie wszystko jeszcze nam się udało, ale jest jedna różnica między nami a Platformą Obywatelską, co mogliśmy usłyszeć na tych słynnych taśmach z Restauracji Sowa. W Platformie nie ma żadnej troski o interes Polski, tam jest troska o to, by pozałatwiać różne sprawy dla siebie i swoich znajomych - stwierdził poseł Schreiber. - Z sztandarowych 11 obietnic wyborczych, przez dwa lata, 9 już zrealizowaliśmy. Nasi poprzednicy mieli listę 10 obietnic, którą przedstawił sam Donald Tusk. Przez osiem lat, zaledwie dwie spośród tych dziesięciu, udało im się spełnić - podsumował.

(Paweł Szydeł)
REKLAMA

Komentarze (11)

jedna jest racjajedna jest racja

1 2

Dodam dla ścisłości, że tutaj na dole platformersi, zeteselowcy i różne lokalne komiteciki gadają i postępują dokładnie tak jak przyjaciele Sowy. 04:38, 08.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aa

1 0

walnij klina bo na delirce bredzisz 14:26, 08.09.2017


M.M.

1 1

Tłum na sali, że igły nie wciśniesz. 16:40, 08.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

myślącymyślący

0 1

Nigdy nie myślałam, że Polska będzie na zachodniej granicy graniczyć z Afryką Dobrze się stało,ze mamy teraz mądry rząd,który nigdy nie pozwoli z Polski zrobić Afryki. 09:50, 09.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

M.M.

0 0

Nie dostrzegasz tego, że w naszym kraju robi się mix Watykanu i Korei Północnej..... 10:38, 09.09.2017


rodzicrodzic

0 1

Uważam ,że PiS po zrobieniu porządków z sądami powinien też wziąć pod lupę nauczycieli przynoszących wstyd polskiej szkole, protestujących po ulicach naszych miast, wyzutych z wszelkich naszych wartości, promujących tzw."wartości " zachodnie , szczególnie tych nauczycieli, którzy uczą lekcji historii szkalujących i obrażających DOBRĄ ZMIANĘ.Można owszem mieć inne zdanie, nie wszystko może się podobać, ale nauczyciel szczególnie powinien pamiętać o tym,że jest osobą publiczną, na to co niektórzy z nich robią patrzą dzieci, ich rodzic i odpowiednie wnioski wyciągają. 12:16, 09.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

1 0

do ^rodzic^
Brunatną koszulę już kupiłeś ? 20:14, 09.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JJ

0 1

M, "uderz w stół a nożyce się odezwą",zabolała prawda? 08:20, 10.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

M.M.

0 0

Kiedy nauczysz się pisać po polsku, pogadamy jak równy z równym. 13:44, 10.09.2017


MaroMaro

3 1

Ciekawe ile pieniędzy i darów przywieżli dla poszkodowanych w nawałnicy. Bo to, że 19mln dla Rydzyka i następne 19mn na kampanię bilboardową dla znajomych Szydło to juz wiadomo...
23:36, 10.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

1qazxsw21qazxsw2

1 1

Nietrafione. Akurat ta opcja nie mówi ludziom, że trzeba było się ubezpieczyć. 18:04, 11.09.2017


REKLAMA
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018