Zamknij
REKLAMA

ZUS wypłacił pierwsze emerytury

13:50, 12.10.2017 | Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego
REKLAMA
Skomentuj
ZUS wypłacił pierwsze emerytury - fot. Magdalena Szydeł

Od 1 października weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny z 67 lat do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wnioski można składać na 30 dni przed osiągnięciem uprawnień. Pierwsze decyzje przyznające emeryturę w obniżonym wieku zostały już wydane. 

- Od 2 października ZUS rozpoczął wydawanie decyzji o przyznaniu emerytury osobom, które skorzystały na obniżeniu wieku emerytalnego. W naszym regionie w ciągu kilku pierwszych dni października ZUS wydał 4461 decyzji o przyznaniu emerytur, w całym kraju ponad 48,5 tys. - informuje Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Średnia wysokość świadczenia w przypadku kobiet wyniosła 1.481,90zł  w Bydgoszczy i 1.493,61 zł w Toruniu, a  w przypadku mężczyzn 2.872,15zł w Bydgoszczy i 2.674,12 zł w Toruniu. 

W województwie kujawsko-pomorskim pierwsze emerytury zostały już wypłacone 6 i 11 października. Kolejne już jutro. Pierwszą wypłatę otrzymało około 2633 osób a 632 osobom przyznane świadczenie zawieszono z uwagi, że jeszcze nie dostarczyły do instytucji świadectwa pracy z informacją o rozwiązaniu stosunku pracy.

Warto przypomnieć, że kapitał początkowy to ważna część emerytury i ma duży wpływ na jej wysokość. Brak kapitału może znacząco wpłynąć na emeryturę. Osoby, które zastanawiają się czy w tym roku chcą przejść na emeryturę, czy pracować dłużej mogą skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego.

(Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone