REKLAMA

Sędzia Mirosław Kędzierski przestał być prezesem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

22:12, 13.02.2018 | źródło: ms.gov.pl/
REKLAMA
Skomentuj
Sędzia Mirosław Kędzierski przestał być prezesem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy - fot. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy - By Pit1233 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6537939

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z dniem 12 lutego 2018 roku odwołał sędziego Mirosława Kędzierskiego z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej resortu.

"W Ministerstwie Sprawiedliwości dokonano analizy szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy kolejnych sądów, w tym przeglądu ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku" - czytamy na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z dalszej części informacji Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości dowiadujemy się, że "prace te wykazały niską efektywność w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, który w rankingu wszystkich 45 sądów okręgowych pod względem wskaźnika opanowania wpływu w sprawach cywilnych zajął 38. pozycję, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości. Z dniem 12 lutego 2018 r. funkcję prezesa kaliskiego sądu okręgowego przestał pełnić sędzia Stanisław Pilarczyk". 

Notatka nie precyzuje natomiast czy podobne zarzuty pojawiły się w stosunku do pracy Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Dowiadujemy się jedynie, że w wyniku tej analizy "z dniem 12 lutego 2018 roku funkcje prezesów przestali pełnić także sędzia Sławomir Bagiński w Sądzie Okręgowym w Łomży i sędzia Mirosław Kędzierski w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Z dniem 12 lutego 2018 r. odwołano także sędziego Anatola Gula z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy".

Media spekulują także o przyszłości wiceprezesa sądu sędziego Rogera Michalczyka, ponieważ jego nazwisko zniknęło ze strony internetowej Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

(źródło: ms.gov.pl/)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018