Zamknij
REKLAMA

Prezent od premier Beaty Szydło dla gminy Nakło nad Notecią

22:56, 01.01.2017 | źródło: naklo.pl
REKLAMA
Skomentuj
fot. M. Rzewuski/KPRM

Jak informuje gmina Nakło nad Notecią, 29 grudnia 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Inaczej mówiąc – nastąpiło rozszerzenie tej strefy o podstrefę Nakło nad Notecią.

- Końcówka bieżącego roku okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla naszej gminy - czytamy na stronie nakielskiej gminy. - 28 grudnia prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała rozporządzenie wprowadzające Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument ten umożliwi podpisanie umów z kilkunastoma firmami, które do tej pory zawarły z gminą jedynie wstępne umowy, oczekując na tę właśnie decyzję. Wejście w skład pomorskiej strefy gwarantuje ulgi podatkowe dla tych firm, które chcą uruchomić swoją działalność na terenie naszego parku. 

– Dla mnie to najlepszy prezent, jaki mogła pani premier Beata Szydło zrobić Nakłu na koniec tego roku. Jednocześnie bardzo dziękuję wszystkim parlamentarzystom, panom marszałkowi i wojewodzie za okazaną w tym temacie pomoc – powiedział burmistrz Sławomir Napierała.

Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku, określony w rozporządzeniu jako podstrefa Nakło nad Notecią, obejmuje obszar 24,7 ha w pełni uzbrojonego terenu. Na dziś w zasadzie całość jest już rozdysponowana. Dlatego władze gminy już przygotowują się do dalszej rozbudowy strefy o nowe grunty.

(źródło: naklo.pl)
REKLAMA

Komentarze (1)

janjan

0 0

świetna wiadomość 19:01, 03.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018