Zamknij
REKLAMA

Złotów: Podróbki nie trafią do klientów

13:24, 11.04.2017 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Złotów

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym. Zabezpieczono podróbki wiodących producentów odzieży, obuwia sportowego i perfum - informuje KPP w Złotowie.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Proceder ten podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Na ślad takich osób złotowscy policjanci wpadli na początku kwietnia, a w 5 kwietnia br. zatrzymano dwóch braci mieszkańców Złotowa 33 i 23-latka.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju podróbki: odzież – komplety dresowe, koszulki, spodnie, skarpetki w ilości około 100 sztuk, obuwie sportowe w ilości około 60 par oraz perfumy. Wszystkie produkty miały nielegalnie umieszczone na nich znaki towarowe znanych marek. Wartość ewentualnej sprzedaży podrabianych marek tylko czterech z kilkunastu producentów szacuje się na około pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Za naruszenie przepisów Ustawy grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018