REKLAMA

Zmiany w opłatach za wodę i ścieki

22:34, 30.06.2017 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Człuchów

6 groszy za wodę i 1 grosz za ścieki. Takie podwyżki od 1 lipca czekają mieszkańców Człuchowa. Przedsiębiorstwo Komunalne wprowadza je w związku z rosnącymi kosztami dostarczania wody i odbioru nieczystości.

Po zmianach 1 metr sześcienny wody dostarczanej do mieszkań będzie kosztował w Człuchowie 2,62 zł. Odprowadzenie metra sześciennego ścieków to z kolei koszt 5,53 zł. Z wyliczeń człuchowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego wynika, że podwyżka będzie prawie niezauważalna. Szacuje się, że przeciętna rodzina zużywa 3,5 metra sześciennego wody miesięcznie. Tyle samo odprowadza też ścieków, co w sumie daje o 32 grosze więcej opłat.

Podwyżka jest związana między innymi z inwestycjami, a co za tym idzie także kosztami przedsiębiorstwa.

- Co roku budujemy trochę nowych sieci wodociągowych. Do tych sieci należy doliczyć koszty amortyzacji. To amortyzacja i remonty mają największy wpływ na podwyżki - mówi Hanna Adamowska, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Człuchowie.

W roku 2019 zakończy się przebudowa oczyszczalni ścieków w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych pn. "Modernizacja i rozbudowa Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Człuchowie", którego całkowity koszt zamyka się w kwocie bliskiej 27 mln zł.

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018