REKLAMA

14 nowych lokali socjalnych powstanie w Gminie Człuchów

22:48, 10.09.2017 | źródło: UG Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
14 nowych lokali socjalnych powstanie w Gminie Człuchów - fot. UG Człuchów

14 nowych lokali socjalnych powstanie w Gminie Człuchów. Wójt Adam Marciniak podpisał w czwartek umowę z wykonawcą. Pierwsze prace rozpoczną się już w tym miesiącu.

- Mieszkania socjalne urządzone będą w budynku wielorodzinnym, który gmina zbuduje od podstaw. Będą to nieduże mieszkania o podstawowym standardzie – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. - Metraż tych lokali to od 32 do 48 m2. Łącznie powstanie 585,94 m2 powierzchni mieszkalnej. Wszystko będzie tak pomyślane, aby każdy lokal miał swoje osobne źródło zasilania – dodaje sekretarz. 

Zamieszkają w nich osoby, które posiadają wyroki eksmisyjne z lokali komunalnych oraz te, których nie stać na opłacanie czynszu w droższych kwaterach. 

Budynek powstanie w miejscowości Bukowo koło Człuchowa na terenie po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do jesieni przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztowała ok. 2,1 mln złotych z czego 735 tys. zł, to dofinansowanie jakie Gmina Człuchów pozyskała z Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego. Obecnie w Gminie Człuchów na przydział lokalu socjalnego oczekują 23 rodziny.

(źródło: UG Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (1)

O!O!

0 0

Można? Można! 18:08, 11.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018