Zamknij

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

00:00, 16.01.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

W ostatnich latach wiele Polek i Polaków zdecydowało się poszukać zawodowego szczęścia za granicą. Skusiły ich przede wszystkim nowe perspektywy zatrudnienia i wynagrodzenie wypłacane w funtach lub euro. Ekscytacja z powodu wyjazdu często wiąże się też z dużą dozą stresu. Można go ograniczyć, starannie przygotowując się do pracy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Znajdź pracę, będąc w Polsce

Sprawdzony i przede wszystkim uczciwy pracodawca to pierwszy krok do tego, aby spokojnie zacząć zarabiać. Poszukując pracy, warto zorientować się wśród przyjaciół, którzy również wyjeżdżali zarobkowo, których pracodawców polecają, których zaś nie. Pomocne w pewnym stopniu mogą być też opinie w internecie. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy dzielą się tam swoimi negatywnymi doświadczeniami, dlatego warto być ostrożnym.

Dobrze sprawdź przewoźnika

Gdy praca już na Ciebie czeka, pozostaje Ci bezpiecznie do niej dojechać. Wybierając się do pracy w Niemczech możesz skorzystać z usług polskiej firmy Piątka Bus, która oferuje nowoczesne i wygodne busy do Berlina.

Powiadom najbliższych o dokładnym miejscu pobytu

Najbliżsi powinni wiedzieć, do jakiej miejscowości się udajesz, kto Cię zatrudnia i w jaki sposób najszybciej można się z Tobą skontaktować. Pozostaw wszystkie dane firmy w widocznym miejscu w rodzinnym domu. W razie nieprzewidzianych zdarzeń możecie też wspólnie ustalić alarmowe hasło, które wypowiesz w sytuacji zagrożenia do telefonu. Wówczas rodzina będzie wiedzieć, że grozi Ci niebezpieczeństwo i powiadomi odpowiednie służby. Nie wiadomo, czy w obcym kraju nie znajdziesz się w jakiejś opresji, na przykład czy nie padniesz ofiarą współczesnego niewolnictwa. W życiu naprawdę bywa różnie.

Zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne

Przed wyjazdem do pracy tymczasowej za granicę warto wykupić sobie ubezpieczenie. Polisa uchroni przed – ogromnymi często – kosztami leczenia w obcym kraju. W niektórych państwach, na przykład w Wielkiej Brytanii, prawo pobytu jest uzależnione od posiadania przez imigranta pełnego ubezpieczenia zdrowotnego (Comprehensive Sickness Insurance).

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%