Zamknij

Taneczny maraton gorących serc

09:35, 02.12.2016 | Wojciech Dróżdż - Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane - Starostwo Powiatowe Piła

Podczas gdy wielu szykowało kreacje na andrzejkowe szaleństwa, oni postawili na taniec. Dokładnie na trzy godziny tanecznego widowiska pod nazwą „Maraton charytatywny zumba fitness & urbhanize”. Terminologia dla niewtajemniczonych dość skomplikowana, ale przesłanie było proste: wspólna zabawa w słusznym celu – wsparcia budowy pilskiego hospicjum. Impreza zgromadziła 160-osobową grupę tancerzy w różnym wieku i wspaniałych, doświadczonych instruktorów z Magdaleną Walkowiak na czele. Hala pilskiego „Gastronomika” tętniła życiem przez cały sobotni wieczór.

Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który powiedział: 

- To była rewelacyjna impreza z wyjątkowym przesłaniem. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy ten maraton zorganizowali. Oczywiście, nie można zapomnieć o Towarzystwie Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. I o dziesiątkach innych osób, które bawiąc się, niosły bezcenną pomoc. Nie sposób wszystkich wymienić, ale każdemu z osobna bardzo serdecznie dziękuję!

I szef powiatu, i Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, z podziwem obserwowali to, co działo się na deskach parkietu. Jednak tego dnia rytm wystukiwały nie tylko buty tancerzy, ale również serduszka dzieci, które, dzięki animatorkom z klubu Sailing Team Ferajna, spędziły czas w bardzo atrakcyjnej formie.

Kilka słów o wymiernym aspekcie wydarzenia: wspólnymi siłami udało się zebrać 2 936 złotych. Te siły kumulowały się również dzięki Oliwii Walas i Jakubowi Mendlikowi, tancerzom z Młodzieżowego Domu Kultury "Iskra" w Pile, dzięki Urszuli Mrall, dyrektorowi Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz uczniom tej placówki, a także dzięki stowarzyszeniom „Europa Donna” i „Spełniamy Marzenia”.  

Jeszcze raz okazało się, że kto się dzieli, ten wygrywa. Bo serce jest naprawdę szczęśliwe, kiedy bije dla kogoś, nie dla siebie.

(Wojciech Dróżdż - Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018