Zamknij
REKLAMA

Powiat pilski: Żeby siatkówka rosła w siłę

12:03, 16.12.2016 | Wojciech Dróżdż - Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Dwóch utytułowanych trenerów: Zbigniew Krzyżanowski oraz Krzysztof Felczak, z powodzeniem zajmujący się wyszukiwaniem siatkarskich perełek, odwiedziło Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile. Reprezentujący Polski Związek Piłki Siatkowej szkoleniowcy przyjechali na zaproszenie Grzegorza Witkowskiego, dyrektora pilskiej szkoły o profilu siatkarskim.

Przed rozmową z młodzieżą i siatkarskim treningiem z udziałem juniorów, goście wzięli udział w spotkaniu ze Eligiuszem Komarowskim, starostą pilskim, wicestarostą Stefanem Piechockim, a także przedstawicielami szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego, współtworzących powstałą niespełna dwa lata temu Pilską Akademię Siatkówki.

– To była robocza wizyta, służąca wzmocnieniu potencjału sportowego nie tylko naszego Liceum, ale i piłki siatkowej poza granicami miasta – informuje starosta.
   

Goście zgodnie stwierdzili, że Piła i jej okolice – ze względu na siatkarskie tradycje, bazę trenerską i zainteresowanie młodzieży - jest bardzo dobrze przygotowana do właściwego procesu szkolenia. Trzeba tylko te wszystkie klocki właściwie poukładać. 

– Chodzi o udaną współpracę samorządów ze szkołami i klubami. W Pile i powiecie ten system działa dobrze i to bardzo cieszy – informuje Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS.

Co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej. Prace nad poprawą warunków do uprawiania siatkówki na ziemi pilskiej nieustannie trwają.

I jeszcze kilka zdań o naszych gościach z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
 
Zbigniew Krzyżanowski to niegdyś trener klubowy i reprezentacyjny (przez niemal cztery lata prowadził kadrę seniorek). Obecnie pełni rolę dyrektora Młodzieżowej Akademii Siatkówki, jest również członkiem wydziału szkolenia PZPS. 

Krzysztof Felczak pracuje jako koordynator regionalny w województwach: wielkopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko – pomorskim. W przeszłości trenował wiele zespołów młodzieżowych, ligowych oraz reprezentację Polski „B” mężczyzn.

(Wojciech Dróżdż - Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018