Zamknij

Łobzonka Wyrzysk ma już 90 lat!

17:02, 20.12.2016 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Wspaniały jubileusz obchodziło jedno z najbardziej zasłużonych sportowych stowarzyszeń na ziemi pilskiej. Mowa o Wyrzyskim Ludowym Klubie Sportowym "Łobzonka", któremu właśnie stuknęła dziewięćdziesiątka.

Na uroczyste obchody zawitała również liczna delegacja władz powiatu pilskiego: starosta Eligiusz Komarowski, przewodniczący rady Kazimierz Wasiak, jego zastępca Stanisław Wełniak i radna Iwona Schulz. 

– Wszystkim, którzy współtworzyli i nadal współtworzą bogatą historię "Łobzonki", życzymy kolejnych wspaniałych rocznic i wielu znakomitych sukcesów – można było przeczytać na okazałym dyplomie, który starosta i przewodniczący przekazali na ręce Edmunda Pijanowskiego, obecnego prezesa klubu.

Nazwa stowarzyszenia nawiązuje do rzeki przepływającej przez Wyrzysk. Pisane przez dziewięć dekad dzieje to nie tylko związane z klubem do dziś piłka nożna i tenis stołowy, ale również inne, częściowo zapomniane już w Wyrzysku dyscypliny, wśród nich sport motorowy, podnoszenie ciężarów i szachy. 

Obecnie seniorska reprezentacja piłkarzy "Łobzonki" występuje w klasie okręgowej (rundę jesienną zakończyła na świetnej, czwartej pozycji), natomiast pingpongiści grają w trzeciej lidze. Był jednak złoty czas, kiedy tenisiści stołowi z Wyrzyska występowali dwa piętra wyżej. Starty w elicie emocjonowały kibiców wyrzyskiego klubu w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Życzymy, aby podobne sukcesy stały się udziałem "Łobzonki" również w najbliższej przyszłości.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018