Zamknij

Polonia szuka następców Hampela i Gapińskiego oraz nowych podprowadzających

23:52, 01.01.2017 | Robert Szłapak
REKLAMA
Skomentuj

Od czasu reaktywacji czarnego sportu w Pile w 2009 roku szkółka żużlowa była ze względu na braki finansowe klubów tylko dodatkiem do pierwszej drużyny. Od minionego sezonu wiele się zmieniło, a młodzież z Piły i okolic ma świetne warunki do rozpoczęcia swojej przygody na żużlu.

Rok 2016 był dla szkolenia młodych żużlowców w Pile przełomowy. Przede wszystkim władze klubu mocno zainwestowały park maszynowy. Zatrudniono na pełny etat świetnego mechanika, który w dobrze wyposażonym warsztacie dba o zakupione silniki i motocykle. Mechanikiem tym jest nie kto inny jak wyjątkowo szanowany w środowisku Stanisław Hućko, który do tej pory przez wiele lat był klubowym mechanikiem aktualnego Drużynowego Mistrza Polski - Stali Gorzów.

Odpowiedni sprzęt i zapewnione części zamiennie to jednak nie wszystko. Szkoleniem żużlowych adeptów został legendarny już Piotr Świst. Swoje ponad 30-letnie doświadczenie zebrane na torach całego świata skutecznie przekazuje nastolatkom. Namacalne efekty jego rocznej pracy powinny być widoczne już w najbliższych miesiącach, kiedy to do egzaminu na licencję przystąpią jego pierwsi podopieczni.

By szkółka mogła się rozwijać potrzeba już tylko gotowych do ciężkiej pracy nastolatków. Polonia prowadzi nabór chłopców z roczników 2002-2004. Do biura klubu można zgłosić się codziennie, a ważne by zrobić to jak najszybciej, bowiem przygotowania do sezonu zaczynają się już zimą. Pod okiem trenera Janusza Michaelisa od grudnia odbywają się regularne treningi żużlowców na hali PWSZ w Pile i to doskonała okazja by w ten nietypowy sposób rozpocząć swoją przygodę z czarnym sportem.

Nabór do szkółki nie jest jedyną rekrutacją prowadzoną obecnie przez klub. Do 8. stycznia Polonia zbiera zgłoszenia od dziewczyn, które chciałyby zostać podprowadzającymi lub hostessami na meczach ligowych. Swoje aplikacje można wysyłać na adres: [email protected]

(Robert Szłapak)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018