Zamknij

Fuksiary wicemistrzyniami województwa w futsalu

11:05, 02.03.2017 es
Skomentuj Fuksiary Wielowicz i UKS Tęcza - fot. nadesłane Fuksiary Wielowicz i UKS Tęcza - fot. nadesłane

W miniona sobotę, 25 lutego 2017, w Grębocinie (pow. toruński) odbył się turniej Młodzieżowych Mistrzostw Futsalu KP ZPN juniorek młodszych do lat 16 - Grębocin 2017. Mecze rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie.

Spotkania trwały 2x10minut. Zawodniczki Fuksa Wielowicz grały w składzie: Aleksandra Krupa, Julia Batke, Małgorzata Górska, Marta Barton, Natalia Drzewiecka, Sandra Oźmińska, Wiktoria Kluza, Wiktoria Pacek i Zuzanna Wieczorek. Drużyna występowała pod okiem trenerów Marka Grabowskiego i Macieja Giłki.

Pierwszy swój mecz dziewczęta rozegrały z Kanią Toruń przegrywając w nim 0:1. Po motywujących słowach trenerów drugi mecz z Lubaniem zakończyły zwycięstwem 4:1. W tej rozgrywce bramki strzeliły: Aleksandra Krupa (3) i Sandra Oźmińska (1). Następnie Fuksiary rozegrały półfinał z drużyną Gwiazdy Toruń. Mecz ten zakończył sie niesamowitym zwycięstwem zawodniczek Fuksa (3:0). Bramki zdobyły: Julia Batke, Aleksandra Krupa i Marta Barton.

Dziewczęta oraz trenerami targały niesamowite emocje! Po kilku meczach pozostałych drużyn nasze wspaniałe dziewczyny rozegrały finał. O pierwsze miejsce w Mistrzostwach walczyły z UKS Tęcza Bydgoszcz. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Nasze dziewczyny walczyły do końca i zostawiły serce na boisku. Finałowe spotkanie zostało rozstrzygnięte przez rzuty karne, w których niestety Fuksiary przegrały. Ostatecznie dziewczęta zajęły drugie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Futsalu Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Z wicemistrzostwa dziewczęcej reprezentacji Fuksa Wielowicz niezwykle zadowoleni i dumni są prezes klubu, zarząd oraz trenerzy. Równie szczęśliwe są srebrne bohaterki turnieju - Fuksiary.

Gratulujemy Klubowi Fuks Wielowicz pięknego sukcesu a walecznej drużynie dziewcząt życzymy kolejnych udanych występów na murawie i w hali.