Zamknij

KILOMETRY DOBRA - Zostań Mistrzem Świata w Dobroci

14:43, 07.04.2017 | Jan Balcerzak
REKLAMA
Skomentuj

Czy lubicie Państwo świąteczne spacery, kiedy z lekka ociężali od obfitego jadła wybieramy się w plener? Pytanie w zasadzie jest retoryczne, bo chyba wszyscy lubią takie rodzinne wyjście w plener kiedy słoneczko świeci, nic nas nie goni i spokojnie możemy oddać się błogiemu lenistwu.

Jeśli więc lubicie Państwo wyjść z domu mamy propozycję  "nie do odrzucenia" – wybierzcie się 17 kwietnia, w lany poniedziałek w południe na Płotki, gdzie Pilski Klub Morsów EUFORIA w ramach zakończenia jesienno-zimowo-wiosennego sezonu kąpielowego serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie. Tym razem hasłem przewodnim kąpieli będzie "Jedziemy do Afryki" - można się więc spodziewać stosownych przebrań – spódniczek z trawy, afro na głowie, jakichś bębnów, grzechotek itp. A ponieważ jest to jednocześnie tradycyjny "lany poniedziałek" nie zabraknie z pewnością sikawek, polewaczek, jajeczek-dyngusówek itp. Ma być wesoło, śmiesznie i radośnie. Być może będzie i smacznie, jeśli ktoś ze sobą z wielkanocnego stołu przyniesie jakieś smakołyki na Płotki...

Jeśli ktoś z gości naszej kąpieli chciałby się włączyć w radosną zabawę – zapraszamy i obiecujemy, że kąpiel w Płotkach nie jest warunkiem niezbędnym; sugerujemy jednak jakąś pelerynkę i ew. ciuszki na przebranie, gdyby w ferworze polewania odzież uległa zmoczeniu – jest na miejscu przebieralnia...

Nasze spotkanie rozpoczynamy punktualnie o godzinie 12:00 – warto więc przybyć wcześniej, by znaleźć dla siebie dogodne miejsce do obserwacji, bo będzie co obserwować od pokazu ratowania tonącego i udzielenia mu pierwszej pomocy poczynając. A co będzie się działo potem – zobaczymy.

Kąpiel organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Nurków Niepełnosprawnych HSA „Krok po kroku”, którego prezes, Krzysztof Trawiński od lat jest naszym sprawdzonym przyjacielem i sojusznikiem.  W tym dniu będzie prowadzona  kwesta w ramach Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Dobroczynności na projekt "DROGA DO WOLNOŚCI -  rehabilitacja poprzez nurkowanie", której beneficjentem będzie wspomniane stowarzyszenie.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej odwiedźcie stronę www.kilometrydobra.pl . Zobaczycie tam m.in. jak przelicza się złotówki na metry a metry na złotówki. Zdradzę, że na konto Stowarzyszenia Nurków Niepełnosprawnych HSA "Krok po kroku" wpłynęło do dnia 6 kwietnia 9.072,23 zł czyli 206,18 metra. Na razie koledzy nurkowie zajmują 4 miejsce w rankingu wpłat – liczymy, że po 17 kwietnia ostro poszybują w górę!

Wszyscy uczestnicy spotkania na Płotkach – zarówno kąpiący jak i kibicujący - mogą przyczynić się do szybkiego zapełnienia puszek kwestarskich "kilometrami dobra" – zabierzcie więc jakieś złotówki i dorzućcie w szczytnym celu.

(Jan Balcerzak)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018