Zamknij

Bractwa Kurkowe przyjadą do Sępólna Krajeńskiego

12:16, 18.04.2017 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 200 przedstawicieli bractw kurkowych z całej Polski, przyjedzie do Sępólna Krajeńskiego. Miasto będzie gospodarzem XXII Krajowego Zjazdu Delegatów Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend (22-23 kwietnia).

Zjazd delegatów to wydarzenie, które co roku odbywa się w innym miejscu w Polsce. Tym razem wybrano Sępólno Krajeńskie. Stało się tak między innymi dlatego, że w tym roku przypada również 15 rocznica reaktywacji bractwa w naszym mieście. Formacja ta działała w Sępólnie Krajeńskim długo przed wojną. Potem była spora przerwa. W 2002 roku wznowiono działalność.

- To święto dla nas wszystkich" - mówi Andrzej Marchlewicz, wice prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Sępólnie Krajeńskim. - Wydarzenia będą organizowane nie tylko dla członków naszej formacji, ale także dla publiczności - dodaje.

Całość rozpocznie uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona w sobotę (22.04) o godzinie 11:00 w kościele p.w. Św. Bartłomieja. Później odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i delegatów na stadion przy ulicy Chojnickiej. Tam na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji oraz na pobliskiej strzelnicy, trwać będzie festyn otwarty dla publiczności.Będą pokazy broni czarnoprochowej, koncerty orkiestr dętych oraz prezentacje artylerii brackiej. 

Wydarzenie będzie także okazją do spróbowania swoich sił w strzelectwie. W tych dniach odbędą się także statutowe strzelania członków bractw. Festyny odbywać się będą w dniach 22 i 23 kwietnia, w godzinach 12:00 - 18:00. Wstęp wolny.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018