Zamknij

Koszykarki SP/Feniks Mrocza zajęły drugie miejsce w turnieju w Bydgoszczy

22:27, 22.05.2017 Aleksandra Krawczyk
Skomentuj fot. Feniks Mrocza fot. Feniks Mrocza

22 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Bydgoszczy odbył się Turniej Mini Koszykówki dziewcząt klas V - VI o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach wzięły udział zespoły Basket 25/SP 66 Bydgoszcz, SP 18 Bydgoszcz oraz SP/Feniks Mrocza. Wszystkie zawodniczki z Basketu25/SP66 Bydgoszcz uczęszczają do klas sportowych o profilu koszykówki i trenują w klubie pod patronatem BASKET 25 Bydgoszcz. Grają one w lidze bydgoskiej i uczestniczą w obozach sportowych.

W pierwszym spotkaniu Basket 25/SP 66 Bydgoszcz przegrał z SP 18 Bydgoszcz 20:29.

Drugi mecz rozegrały zawodniczki Basketu 25/SP66 Bydgoszcz z zespołem SP/Feniks Mrocza. Obydwie drużyny zaprezentowały, wyrównany poziom i zaciekle walczyły o zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu skończyła się remisem 16:16. W ostatniej kwarcie zawodniczki SP/Feniks Mrocza bardzo dobrze zagrały w obronie i ataku. Obydwie drużyny do ostatnich sekund ambitnie walczyły o każdą piłkę na boisku. W drugiej połowie czwartej kwarty dziewczęta z Mroczy uzyskały czteropunktową przewagę. Na trzy minuty przed końcem meczu prowadziły 22:18. W efekcie mecz wygrały koszykarki z Mroczy 30:24.

W trakcie trzeciego meczu zawodniczki SP 18 Bydgoszcz oddały serię celnych rzutów z dystansu i uzyskały przewagę punktową nad zespołem SP/Feniks Mrocza. Ostatecznie zespół z Mroczy przegrał mecz finałowy z starszymi o rok dziewczętami z SP 18 Bydgoszcz (16: 35) i zajął drugie miejsce w turnieju.

Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra gra w obronie młodych adeptek koszykówki z Mroczy, współpraca miedzy zawodniczkami oraz zastosowanie wszystkich elementów taktycznych.

Na zakończenie imprezy organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary, a wyróżniające się z każdego zespołu dwie koszykarki otrzymały dyplomy.
Najbardziej skuteczną zawodniczką turnieju została koszykarka z SP/Feniks Mrocza Kinga Kokoszewska, która zdobyła 30 punktów. Została ona uhonorowana dyplomem oraz nagrodą rzeczową.