60-lecie MGLKS Grom Więcbork - migawki z uroczystości

18:32, 24.07.2017 | Ewa Szydeł
REKLAMA
Skomentuj
60-lecie MGLKS Grom Więcbork - fot. Ewa Szydeł

Sobota w Więcborku upłynęła pod znakiem sportu. Większość zaplanowanych na ten dzień imprez odbywała się na Stadionie Miejskim, którego gospodarzem jest Jubilat MGLKS Grom Więcbork. Tam też zjechali goście na uroczyste obchody 60-lecia więcborskiego klubu sportowego.

Wśród składających życzenia zacnemu Jubilatowi znaleźli się przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, sąsiedzkich klubów sportowych, nie zabrakło także byłych działaczy i zawodników Gromu, jego wiernych przyjaciół, sponsorów oraz licznych sympatyków.

Poseł na Sejm RP Tomasz Latos przekazał życzenia od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak złożył gratulacje w imieniu swoim oraz w imieniu prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Jubileuszowe życzenia składali również: wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Jacek Zawadzki, burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, wicestarosta Powiatu Sępoleńskiego Andrzej Marach, wicestarosta Powiatu Nakielskiego Andrzej Kinderman, przedstawiciele klubów sportowych Krajna Sępólno, Tarpan Mrocza i Fuks Wielowicz. Oprócz życzeń Grom obsypany został upominkami od gości.

Jubileusz był okazją do przyznania wyróżnień za zasługi na niwie sportu. Brązowe medale "Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej" przyznane przez Polski Związek Piłki Nożnej z rąk prezesa KPZPN Eugeniusza Nowaka odebrali Benedykt Mieszczak, Zdzisław Błociński i Krzysztof Zychla.

Honorowe odznaki KPZPN otrzymali: Waldemar Adamski, Roman Kriese, Waldemar Janicki, Mariusz Garsztka, Mirosław Kosmela, Wojciech Janicki, Sylwester Trzósło, Sławomir Kosmela, Krzysztof Wrzesiński i Jacek Masztakowski. 

Sławomir Kosmela w "podziękowaniu za wieloletnią grę, pracę trenerską oraz godne reprezentowanie barw MGLKS Grom Więcbork" uhonorowany został przez Zarząd oraz kibiców Gromu "Złotym butem".

Zarząd MGLKS Grom Więcbork i zawodnicy podziękowali również byłym zawodnikom, trenerom a także tym, którzy od lat okazują pomoc klubowi i wspierają jego działalność, wręczając im pamiątkowe statuetki. 

W MGLKS Grom Więcbork działają sekcje: piłkarska, podnoszenia ciężarów, szachowa, brydża sportowego oraz koszykówki. Seniorzy sekcji piłkarskiej wywalczyli ostatnio awans do ligi okręgowej. Sportowcy z pozostałych sekcji Gromu mogą również pochwalić się wieloma wspaniałymi sukcesami odnoszonymi na przestrzeni 60 lat istnienia klubu.

(Ewa Szydeł)
REKLAMA

Komentarze (3)

szachistaszachista

0 0

Jest mi bardzo przykro, że po macoszemu potraktowano sekcję szachową. Czyżby było to w Gromie przysłowiowe piąte koło u wozu? 19:03, 24.07.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

e tame tam

0 0

Do tej pory jesteście WIEŻĄ WIĘCBORK 10:17, 04.08.2017


........

0 0

nie tylko szachistów ... ale aż żal komentować ... bawcie się dobrze w swoim sosie "panowie w krótkich spodenkach" :( 12:30, 26.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018