VII edycja "Krajna Cup" za nami!

21:36, 13.09.2017 | CSiR Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
VII edycja "Krajna Cup" za nami! - fot. CSiR Sępólno Krajeńskie

W miniony piątek, 8 września, odbyła się VII edycja Samorządowych Regat Żeglarskich Krajna Cup - Pływajmy Razem o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego. W tym roku, Jezioro Sępoleńskie było najbardziej gościnne dla gospodarzy.

Imprezę organizował klub MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie wraz ze współorganizatorami: Gminą Sępólno oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w ramach zadania publicznego pod nazwą "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu". 
VII edycja zgromadziła na starcie 9 ekip:

  • Gmina Nakło
  • Gmina Mrocza
  • Gmina Chełmża
  • Urząd Marszałkowski w Toruniu
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim
  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • Gmina Sępólno Krajeńskie I
  • Gmina Sępólno Krajeńskie II

Nie zabrakło również zaproszonych gości: Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego, Starosty Sępoleńskiego Jarosława Tadycha, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Kazimierza Jagodzińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Marka Charta, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Tomasza Kabata, księdza kapitana Andrzeja Jaskuły z Sośna. Nad sępoleńską wodę przybyła również Katarzyna Domańska - V-ce Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego i jednocześnie Prezes KPOZŻ oraz kpt. Cezary Bartosiewicz - Grotmaszt Bractwa Kaphornowców.
 
Impreza miała na celu integrację drużyn mieszanych w duchu sportowej rywalizacji, a jej uczestnikami byli sportowcy, samorządowcy i sympatycy żeglarstwa o zróżnicowanym stopniu doświadczenia. Regaty to także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy zawodnikami oraz popularyzacja żeglarstwa wśród mieszkańców województwa kujawsko - pomorskiego.

Tuż po godzinie 10:00 zawody otworzył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Komandorem Regat był Stanisław Łukaszewicz, a sędzią głównym Stanisław Jączkowski. Rozegrano 6 biegów po 6 załóg - czyli każda drużyna płynęła w 4 wyścigach - a zwyciężyła ta, która po wszystkich wyścigach miała najmniej punktów karnych. W tym roku, najlepsza była drużyna rodem z Sępólna. Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe: 

1 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie II
2 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
3 miejsce - Gmina Chełmża
4 miejsce - Urząd Marszałkowski w Toruniu
5 miejsce - Centrum Sportu i Rekreacji
6 miejsce - MLKS "Krajna"
7 miejsce - Gmina Nakło
8 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie I
9 miejsce - Gmina Mrocza

Gratulujemy!

(CSiR Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (4)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

Czy mieszkańcy wiedzieli o regatach? Mieszkam w pobliżu jeziora, a o wyczynach naszych włodarzy dowiedziałem się dopiero dzięki waszemu portalowi i lekturze Wiadomości Krajeńskich. 12:45, 14.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

0 0

A w pobliżu którego jeziora Pan mieszka skoro nie wiedział Pan o tym wydarzeniu? 13:45, 14.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

Którego? Pierwszego . 20:04, 14.09.2017


z Powiatuz Powiatu

0 0

Jak zwykle włodarze zabawiali się zamiast pracować.Czemu tego nie urządzają sobie w wolne od pracy soboty?Mieszkańców to wcale nie interesuje, na występie"Szantów" na molo nie było publiczności, ale obciach.I po co to komu, za czyje pieniądze? 17:56, 14.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018