Zamknij

Niecodzienny kurs

16:32, 06.11.2017 | Marek Kąckowski
REKLAMA
Skomentuj
Niecodzienny kurs - fot. Andrzej Solarski

W dniach 4 i 5 listopada 2017 roku w Pile odbyło się szkolenie na stopień instruktora nordic walking, którego organizatorem było stowarzyszenie "Daj radość niepełnosprawnym" w Pile. W zajęciach, prowadzonych przez międzynarodowego instruktora nordic walking i trenera personalnego Marcina Szulca uczestniczyło 19 osób z powiatu pilskiego. 

Kilkunastogodzinne szkolenie poza podstawą teoretyczną bazowało przede wszystkim na zajęciach praktycznych połączonych z nauką przekazywania  wiedzy początkującym adeptom nordic walking, korekta popełnianych przez nich błędów i umiejętność wdrażania poprawnych nawyków, ale też wiele zabaw i konkursów z wykorzystaniem kijów do nordic walking. Warto podkreślić, że środowisko pilskich kijkarzy to ciągle powiększające się grono pasjonatów aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Część z nich to znani zawodnicy na liczących się zawodach nordic walking w Polsce, a nawet w Europie, część z nich to właśnie początkujący i to z tymi osobami nowo wyszkoleni instruktorzy rozpoczną naukę poprawnego posługiwania się kijami w trakcie marszu.

Takie zajęcia odbywają się już od kilku lat i poszczególne grupy zachęcają do uczestnictwa w zajęciach na swoich stronach na Facebooku. Są to: Jeziorki Aktywna Wieś, UTW Tramp, Instruktor Nordic Walking "Czarne Pantery", Sailing Team Ferajna.

(Marek Kąckowski)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone