Zamknij

Mroteccy szachiści na turnieju w Kcyni

23:17, 09.12.2017 Jan Rosiński
Skomentuj Mroteccy szachiści na turnieju w Kcyni Mroteccy szachiści na turnieju w Kcyni

9 grudnia szachiści Feniksa Mrocza: Mirosław Kozielski, Jan Rosiński, Kacper Klimek brali udział w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbywał się w Kcyni.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund w tempie 10 minut na partię dla zawodnika +5 sekund za każdy ruch. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, Nakła, Żnina i ze Świecia.

Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.

Wyniki mroteckich szachistów można uznać za całkiem niezłe. Mirosław Kozielski zajął 8 miejsce z dorobkiem 5 punktów, Kacper Klimek uplasował się na 16 miejscu z 4 punktami na koncie, a Jan Rosiński wywalczył 17 miejsce zdobywając 3,5 punktu. Szczególnie dobry start zanotowali Mirosław Kozielski i Jan Rosiński. Bardzo udany finisz zaliczył Kacper Klimek, który zrobił ogromny postęp w grze. Z pewnością jest to perspektywiczny junior dla mroteckiej drużyny.

Ciekawe partie rozgrywał Mirosław Kozielski. Udało mu się zremisować z Jarosławem Wiśniewskim, a także stoczył wyrównaną partię z mistrzem krajowym - Karolem Jarochem.

Równie dobre partie rozgrywał Jan Rosiński, który m.in. zremisował z zawodniczką posiadającą I kategorię szachową. Gdyby lepiej rozegrał końcówkę, to mógłby pokusić się nawet o wygraną.

Dzisiejsze zmagania były dla mroteckich szachistów cennym doświadczeniem, które wzmocni siłę ich gry. Najważniejsze, żeby regularnie analizować swoje partie i dalej się rozwijać. Mamy głęboką nadzieję, że w Mroczy będzie coraz więcej adeptów królewskiej gry. Szachy to wspaniały sport, który łączy wielu wartościowych ludzi. Warto przytoczyć słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego: "Szachy są kamieniem probierczym inteligencji."