Zamknij

Mroteccy szachiści na turnieju w Toruniu

20:50, 30.12.2017 Jan Rosiński
Skomentuj Mroteccy szachiści na turnieju w Toruniu - fot. nadesłane Mroteccy szachiści na turnieju w Toruniu - fot. nadesłane

W dniach 28-29 grudnia szachiści Feniksa Mrocza Michał Kotulski i Jan Rosiński brali udział w turnieju o Puchar Dziekana Wyższej Szkoły Bankowej, który odbywał się w Toruniu.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund w tempie 60 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał zasłużony działacz szachowy Janusz Augustowski. W zmaganiach brali udział szachiści m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska. Warto dodać, że do rywalizacji przystąpili także zawodnicy z Ukrainy i Hiszpanii.

Mistrzostwa podzielono na 2 grupy. Zawodnicy, którzy posiadają ranking PZSzach 1600 oraz wyższy zagrali w grupie A. Gracze z rankingiem PZSzach 1000-1400 wystąpili w grupie B. Michał Kotulski i Jan Rosiński wystąpili w grupie A, która była najsilniejsza.

Pierwszego dnia rozegrano 4 rundy, a na drugi dzień 3 rundy. Wszystkie partie obfitowały w ciekawe kombinacje. Czasem nawet drobny ruch decydował o rezultacie. Szczególnie dobry wynik uzyskał Michał Kotulski, który przegrał tylko jedną partię i zajął bardzo wysokie 9 miejsce z dorobkiem 4 punktów. Ponadto urwał punkty wielu silnym przeciwnikom. Można uznać go za "czarnego konia" turnieju.

Jan Rosiński zajął 23 miejsce z 2 punktami na koncie. Należy wspomnieć, że sprawił niespodziankę w postaci remisu z Rafałem Lisiakiem, który zajął 4 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Wszystkie partie mroteckich szachistów były niezwykle emocjonujące. Nie zabrakło w nich różnych motywów taktycznych oraz nieszablonowych zagrań. Wyniki Michała Kotulskiego i Jana Rosińskiego trzeba uznać za dobre, gdyż turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Gracze Feniksa zebrali kolejne doświadczenie. Jest to bardzo ważny element do podwyższenia siły gry w przyszłości.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.