Zamknij

Zwycięstwo koszykarek LUKS Feniks Mrocza

00:47, 11.01.2018 Aleksandra Krawczyk
Skomentuj Zwycięstwo koszykarek LUKS Feniks Mrocza - fot. Feniks Mrocza Zwycięstwo koszykarek LUKS Feniks Mrocza - fot. Feniks Mrocza

9 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 66 Bydgoszcz odbył się mecz towarzyski mini koszykówki dziewcząt rocznika 2005 i 2006. Na parkiecie reprezentantki bydgoskiego klubu Basket 25 rywalizowały z zespołem LUKS Feniks Mrocza.

Pierwszą połowę meczu wygrały zawodniczki z Mroczy 32:25. Po przerwie bydgoszczanki wzmocniły obronę, przechwyciły podania i zanotowały serie celnych rzutów do kosza z dystansu. Trzecia kwarta spotkania zakończyła się remisem. Do ostatniej minuty meczu trwała walka na parkiecie o każdą piłkę i gra kosz za kosz. Na dwie minuty przed końcem zawodniczki z Mroczy wykonały kilka skutecznych ataków szybkich zakończonych celnym koszem. Końcową część spotkania koszykarki Feniksa zagrały koncertowo i wygrały mecz z gospodarzami Basket 25 Bydgoszcz 57:51.

Najwięcej punktów dla zespołu LUKS Feniks uzyskała Maja Wegner i Kinga Kokoszewska (20).