Zamknij

WKM Więcbork na Mistrzostwach Polski w Człuchowie

13:16, 17.07.2018 | Karol Rogalski - WKM Więcbork
REKLAMA
Skomentuj
WKM Więcbork na Mistrzostwach Polski w Człuchowie - fot. Nuka Nuka

Zawody w Człuchowie zostały rozegrane przy iście wyśmienitej pogodzie, która towarzyszyła zawodnikom i kibicom przez cale dwa dni zawodów. V runda Mistrzostw Polski przyciągnęła 166 zawodników z czego 26 wystartowało w I Memoriale imienia Tadeusza Szwemina. Klub WKM Więcbork reprezentowało 16 zawodników, którzy starowali w 7 klasach MX.

Jak zawsze o profesjonalnie smarowanie naszych motocykli zadbał sponsor główny WKM Więcbork Pan Andrzej Klimowicz, właściciel firmy olejeklimowicz.pl, jedyny Polski dystrybutor produktów Neste Lubricants.

Zawody w Człuchowie zawsze mają zaskakujący przebieg, a to dlatego, że specyfika tego toru jest dość różna, a nowa nitka toru jeszcze się nie ujeździła i jest to wymagający fragment nawierzchni. Tor w swoich elementach zawiera kilka ogromnych skoków, piaszczyste i twarde odcinki. Z czasem wybijają się ogromne dziury, a wszechobecne kamienie i kamloty powodują, iż trzeba mieć się na baczności. Chwila nieuwagi i katapulta. Jest to jeden z najbardziej wymagających torów w rundzie Mistrzostw Polski. Organizator w trosce o bezpieczeństwo sędziów górkowych wyposażył ich w kaski z szybami. Kaski dobrze zabezpieczały osoby funkcyjne. Brawo dla organizatora za świetny pomysł. Zawody komentował niezniszczalny Andrzej Rencz.

WKM na zawody zabrał cały zarząd klubu, który bacznie się przyglądał rywalizacji na torze, jak również wyciągał wnioski z przygotowania zawodów. Trener Daniel Szwemin nie szczędził cennych uwag i wskazówek swoim zawodnikom.

Sobota

W tym dniu wystartowały klasy MX 65 ,MX Kobiet MX 125 i MX Open.
Klasa MX 65 - Maksymilian Wołek i Bartosz Ryczek, ci chłopcy zacięcie walczyli nie pozostawiając wytchnienia rywalom, parli do przodu jak czołgi łącznie zdobywając 96 punktów dla klubu.

Klasa MX Kobiet - O trofeum indywidualne i klubowe punkty walczyła nasza zawodniczka Weronika Obiała, która zdobyła 69 punktów.

W klasie MX 125 nie mieliśmy zawodnika .

MX Open - Tu, po zaciętej i emocjonującej walce, Luis Carstens w pięknym stylu uzyskał aż 38 punktów i to tylko za jeden bieg.

Tak wygląda statystyka pierwszego dnia zawodów.

Niedziela oferowała następną dawkę emocjonujących wrażeń, starty klas MX Masters, MX85, MX2 i wyścig I Memoriału Tadeusza Szwemina.

Nasze stanowisko serwisowe pod namiotem Neste Lubricanst przyciągało wielu gości, którym rozdawaliśmy broszury informacyjne o jakości produktów oferowanych przez firmę olejekliowicz.pl. Razem z kolegą z toru przeprowadziliśmy rozmowę z szefem motocrossu w Polsce Dariuszem Stypą. Rozmowa dotyczyła tematu podziału klasy MX Masters na rozdziały wiekowe 40 i 55+. Ma to na celu wyrównać szanse seniorów startujących w motocrossie, tak więc sezon 2019 powinien przynieść klika zmian.

Wracając do rozgrywek niedzielnych, stan toru po sobocie znacznie się pogorszył, powstały turbo dziury, które nie ułatwiały rywalizacji.

Pierwszy i emocjonujący wyścig to klasa MX Masters reprezentowana przez Marcina Ryczka, Marka Śniega, Piotra Śmigla i Karola Rogalskiego. Seniorzy ukończyli dwa biegi zdobywając cenne punkty dla klubu.

Wyścig klasy MX 85 podkręcił poziom emocji w śród kibiców, latający zawodnicy zachwycali swoimi wyczynami zgromadzoną widownię. Wiktor Rafalski, Olaf Włodarczak, Wiktor Sobiech, Franek Grzegorczyk, Łukasz Ryczek - to oni walczyli o cenne punkty w klasyfikacji juniorskiej. Już w pierwszym starcie klasy MX85 Wiktor Sobiech jako pierwszy pokonał holeshot linie i wyskoczył w powietrze na hopie zwanej "mamutem" jak Małysz, pozostawiając za sobą peleton motocrossowców. W klasie MX 85 na podium zobaczyliśmy naszego reprezentanta Wiktora Rafalskiego, który po zaciętej i wyczerpującej rywalizacji wywalczył indywidualnie II miejsce.

Mega szybki wyścig klasy MX 2 - zawodnicy Luis Carstens , Kamil i Janusz Śmigle reprezentowali WKM Więcbork w tej klasie. Trochę pechowy strat. W zakręcie wyhamowującym złożyło się w kraksie aż 8 zawodników, w tym dwóch z WKM. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na podium w klasie MX2 zobaczyliśmy Luisa Carstensa, który zajął III miejsce.

Ostatnim wyścigiem niedzielnych zawodów był bieg w Memoriale Tadeusza Szwemina, w którym pojechało 26 zawodników, w tym trzech z naszego klubu.

W zestawieniu ogólnej w klasyfikacji juniorskiej WKM Więcbork jest na miejscu 2, natomiast w klasyfikacji seniorów jesteśmy na miejscu 5. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie barw klubowych, zdobyte punkty oraz gratulujemy wygranych.

Na następna rundę Mistrzostw Polski zapraszamy 18-19 sierpnia do Więcborka. 

Poniżej przedstawiamy listę punktacyjną.  

MX 125 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #729 Artsiom Sazanovets Białoruś - 94 pkt.
2. #401 Dariusz Rapacz MTR Osielec - 94 pkt.
3. #222 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn - 80 pkt.
4. #741 Daniel Volovich Białoruś - 76 pkt.
5. #11 Michał Kuczyński Gdański AutoMotoKlub - 72 pkt.
6. #602 Klaudiusz Górny Motocross Klub Czerwionka - 70 pkt.

MX Kobiet - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #294 Anna Stecjuka Łotwa - 100 pkt.
2. #299 Karolina Jasińska Automobilklub Gorzowski - 88 pkt.
3. #2 Alina Łaszcz Pruszkowski Klub Motocyklowy - 80 pkt.
4. #365 Wiktoria Wicińska KM Cross Lublin - 74 pkt.
5. #41 Wanessa Rapacz MTR Osielec - 74 pkt.
6. #67 Weronika Obiała WKM Więcbork - 69 pkt.

MX 85 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #46 Maksymilian Chwalik DUUST RACING - 100 pkt.
2. #212 Kamil Maślanka MTR Osielec - 84 pkt.
3. #292 Wiktor Rafalski WKM Więcbork - 82 pkt.
4. #22 Wiktor Sobiech WKM Więcbork - 74 pkt.
5. #84 Jakub Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX - 72 pkt.
6. #70 Igor Lemańczyk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX - 68 pkt.

MX2 - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #991 Szymon Staszkiewicz LKS Jastrząb Lipno - 94 pkt.
2. #176 Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno - 86 pkt.
3. #996 Luis Carstens WKM Więcbork - 84 pkt.
4. #101 Jakub Barczewski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX - 76 pkt.
5. #383 Piotr Szczepanek MTR Osielec - 76 pkt.
6. #299 Wiktor Jasiński Automobilklub Gorzowski - 68 pkt.

MX Open - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #262 Łukasz Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX - 100 pkt.
2. #176 Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno - 88 pkt.
3. #991 Szymon Staszkiewicz LKS Jastrząb Lipno - 80 pkt.
4. #383 Piotr Szczepanek MTR Osielec - 72 pkt.
5. #21 Łukasz Kędzierski DUUST RACING - 72 pkt.
6. #58 Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski - 69 pkt.

MX Masters - Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #421 Paweł Szturomski Automobilklub Głogów - 100 pkt.
2. #1 Jacek Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX - 88 pkt.
3. #2 Andrzej Szalbierz MKS Nekla - 78 pkt.
4. #4 Paweł Wizgier ŁKM Łowicz - 76 pkt.
5. #110 Jacek Olszewski LKS Jastrząb Lipno - 74 pkt.
6. #526 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno - 70 pkt.

 

(Karol Rogalski - WKM Więcbork)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Ewa Szydeł Wydawnictwo MEANDER, 89-410 Więcbork, Jastrzębiec 23, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Ewa Szydeł Wydawnictwo MEANDER, 89-410 Więcbork, Jastrzębiec 23 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone