Zamknij
REKLAMA

XXII Wieczór Seniora w Więcborku

19:19, 08.10.2017 | Ewa Szydeł
REKLAMA
Skomentuj
XXII Wieczór Seniora w Więcborku - fot. Ewa Szydeł

Cykliczną, powtarzającą się od roku 1996 imprezą dla wszystkich emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno, są październikowe wieczory seniora. W sobotę, 7 października, w gościnnych progach Zespołu Szkół w Więcborku (dawne Gimnazjum im. Polskich Noblistów), po raz XXII seniorzy bawili się na swoim dorocznym balu. Ten wieczór był wyjątkowy z jeszcze jednej okazji, Oddział Rejonowy PZERiI w Więcborku świętował swoje 45-lecie istnienia. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.

W scenariuszu tegorocznego Balu Seniora, oprócz gratulacji dla więcborskiego Jubilata od przybyłych na uroczystość przedstawicieli lokalnego samorządu, Oddziału Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy, sympatyków i sponsorów, nie mogło zabraknąć krótkiego rysu historycznego o minionych 45 latach istnienia PZERiI w Więcborku. W tę wspomnieniową podróż, przeplataną muzycznymi akordami Leona Najdowskiego, zabrały panie Zofia Najdowska i Anna Pawlikowska.

Stałym elementem Wieczorów Seniora jest dekorowanie Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie par obchodzących swoje Złote Gody. W tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo:

Halina i Józef Nowakowie z Frydrychowa
Teresa i Marian Górniakowie z Więcborka
Alicja i Ryszard Szczepanikowie z Więcborka
Jadwiga i Adam Szczepańscy z Zabartowa

Dla dostojnych Jubilatów i wszystkich gości XXII Wieczoru Seniora zatańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku, a Wesołe Nutki pod kierunkiem Agaty Pufal zaśpiewały kilka ludowych piosenek. Do występu artystycznego włączyły się także panie z senioralnego teatrzyku Rym Cym Cym.

Honorową "Sowę", symbol mądrości, który co roku wędruje do osób szczególnie zaangażowanych w pielęgnowanie wartości ludzi "złotego wieku", otrzymali podczas sobotniej uroczystości przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku, w podziękowaniu za wieloletnią pomoc i wspieranie emerytów, rencistów i inwalidów we wszelkich działaniach.

Jak na uroczystą chwilę przystało, był okazały tort ufundowany przez Burmistrza Więcborka, a później już tylko tańce i zabawa przy muzyce zespołu Relaks.

(Ewa Szydeł)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone