Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Do biblioteki w skarpetkach

17:22, 09.10.2017 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Do biblioteki w skarpetkach

Na spotkanie z Justyną Bednarek, literaturoznawcą i autorką bajek dla dzieci - zaprasza Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Na pogadankę należy jednak założyć skarpetki na nogi, a trzecią, włożyć do kieszeni. Przyda się ona w trakcie prelekcji.

- Spotkanie z pisarką jest adresowane do dzieci. Będzie ono połączone z warsztatami "pacynkowymi". Wszyscy jego uczestnicy będą pracowali na dywanie, stąd potrzeba zdjęcia butów. Trzecia skarpetka posłuży jako rekwizyt - mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. 

- Nie ma znaczenia jaka to będzie skarpetka, może być nawet taka nieco zniszczona. My zapewnimy pozostałe materiały, czyli oczka, uszki, itd. Z tych rekwizytów przygotujemy wspaniałe pacynki, które staną się bohaterami naszej opowieści - dodaje dyrektor. - W ten sposób dzieci poznają nie tylko literaturę, ale także będą mogły ją przedstawić według własnych wyobrażeń.

Justyna Bednarek jest autorką między innymi książki pod tytułem: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" (czterech prawych i sześciu lewych). Stąd nawiązanie do tego elementu garderoby.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich najmłodszych. Odbędzie się ono we wtorek (10.10) o godzinie 9:00 w czytelni sępoleńskiej biblioteki.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone