Zamknij
REKLAMA

Tylko mnie poprowadź - WOK Lutowo

23:00, 10.11.2017 | Małgorzata Senska
REKLAMA
Skomentuj
Tylko mnie poprowadź - WOK Lutowo

Z okazji Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, którego tegorocznym mottem jest "Idź głoś i kochaj" Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zorganizował 5 listopada spotkanie pt. "Tylko mnie poprowadź" z Księdzem "Pielgrzymem" Marianem Kotewiczem - laureatem Nagrody Świętego Wawrzyńca - patrona Gminy Sępólno Krajeńskie. 

Wszyscy, którzy znają Księdza kanonika wiedzą, że jest szczególnym pielgrzymem. Odbył już 33 pielgrzymki na Jasną Górę, w tym 25 razy dzielnie szedł do Częstochowy na własnych nogach.

Podczas spotkania zaprezentowano fotografie utrwalające te wszystkie niezwykłe wędrówki. Ksiądz Marian opowiedział o trudach, niezapomnianych przeżyciach i zabawnych anegdotach z tych wyjątkowych chwil!

Za serce i poświęcenie w prowadzeniu "swoich owieczek" otrzymał podziękowania, kwiaty i upominki. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, pielgrzymi oraz zaproszenie goście. Zaprezentowały się zespoły działające w Wiejskim Ośrodku Kultury min. zespół Modraki, duet N&A oraz zespół Lutowianie. Nie zabrakło oczywiście pieśni pielgrzymkowych i maryjnych.

Miłą i słodką niespodzianką dla uczestników spotkania był tort w wyjątkowym "pielgrzymkowym" wydaniu i słodkości. 

Dziękuję za wsparcie Radzie sołeckiej i KGW w Lutowie, Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi oraz CKiS w Sępólnie.

(Małgorzata Senska)
REKLAMA

Komentarze (1)

PielgrzymPielgrzym

0 0

Wielki, skromny Ksiądz Marian Koteczka. Dziękuję Bogu, że ks. jest z nami 20:33, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone