Zamknij
REKLAMA

Nasz Bóg jest wielki - Effatha otworzyła serca więcborskiej publiczności

00:48, 14.11.2017 | MGOK Więcbork
REKLAMA
Skomentuj
Nasz Bóg jest wielki - Effatha otworzyła serca więcborskiej publiczności - fot. Ewa Szydeł

Rockowym bitem, niezwykle radosnym i energetycznym, momentami zaś wyciszonym i refleksyjnym, zakończył obchody XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Więcborku koncert ewangelizacyjny zespołu Effatha. Sala kinowa więcborskiego MGOK-u wypełniona była po brzegi, konieczne było dostawianie dodatkowych krzeseł dla tak licznej tego dnia publiczności. A sam występ zespołu młodzieżowego prowadzonego przez ks. Tomasza Klafetkę, wikariusza więcborskiej parafii, i jego niepowtarzalna atmosfera na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy skorzystali z zaproszenia organizatorów na to wydarzenie.

W sali kinowej MGOK-u nie było nikogo, kto tego wieczoru nie dałby się porwać piątce młodych wokalistów: Martynie, Natalii, Karolinie, Rafałowi i Kubie, siostrze Maksymilli - perkusistce, Karolowi grającemu na instrumentach perkusyjnych i księdzu Tomkowi - kierownikowi całego zamieszania. Przez dwie godziny Effatha otwierała serca, umysły i dusze publiczności na nieskończoną miłość i dobroć Naszego Boga. Przez dwie godziny Effatha wypełniała te serca dobrą energią, wraz z muzyką płynącą ze sceny.

Wsród licznej publiczności goszczącej tego dnia w MGOK-u nie zabrakło byłego proboszcza więcborskiej parafii ks. Adama Kątnego, który dał zielone światło młodym ludziom, gdy zespół Effata, za sprawą wikariusza Tomka Klafetki zaczynał się rodzić. Były siostry franciszkanki z Więcborka i Orlika, które tego dnia obchodziły swoje jubileusze. Nawiasem mówiąc, świetnie czujące muzykę i radość z niej płynącą, główne tancerki niedzielnego wieczoru. Było wielu uczniów księdza Tomka, przyjaciół jego i członków zespołu. Szczególnymi gośćmi okazali się rodzice wikariusza, państwo Klafetkowie z Nakła nad Notecią, którzy, w niedzielę obchodzili kolejną rocznicę swojego ślubu. 

Wielu wzruszeń dostarczył mieszkańcom Więcborka występ zespołu Effatha, któremu trudno było tego wieczoru opuścić scenę. Nikomu nie było spieszno do domów, a bisów domagaliby się wszyscy do poniedziałkowego ranka...

(MGOK Więcbork)
REKLAMA

Komentarze (1)

aa

3 3

wasz bóg jest wielki a innych mały.religia to jedno z większych nieszczęść jakie dotknęło tę planetę. 07:34, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone