Zamknij
REKLAMA

Muzyczne powitanie Nowego Roku w Więcborku

23:06, 06.01.2018 | ps
REKLAMA
Skomentuj
Muzyczne powitanie Nowego Roku w Więcborku - fot. ps

Utwory największych kompozytorów muzyki operowej i operetki - Johanna Straussa, Franciszka Lehara i Giuseppe Verdiego oraz nieśmiertelne przeboje Jana Kiepury, Marka Grechuty, Bogdana Łazuki i Jerzego Petersburskiego w wykonaniu Zespołu Kameralnego Bydgoskich Solistów "Arte Con Brio" oraz solistów - Katarzyny Jaracz - sopran i Pawła Krasulaka - tenor wypełniły program Koncertu Noworocznego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. 

- Przed nami kolejny wspólny rok, w którym postaramy się dostarczyć Państwu wzruszeń i artystycznych przeżyć na najwyższym poziomie - mówiła Joanna Soja-Tońska, witając w sobotnie popołudnie, zgromadzoną w gościnnych progach więcborskiego MGOKU publiczność.

Obietnicę tę potwierdziły już pierwsze takty, które popłynęły ze sceny. Kolejne znakomite interpretacje znanych przebojów klasycznych, operowych, operetkowych, musicalowych, filmowych i rozrywkowych wywoływały aplauz publiczności, szczelnie wypełniającej salę widowiskową więcborskiego ośrodka kultury.

Zarówno instrumentaliści zespołu kameralnego Arte Con Brio, który tworzy grupa wybitnych artystów Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jak i soliści - Katarzyna Jaracz (sopran) i Paweł Krasulak (tenor) swoimi występami porwali więcborską publiczność, wzruszając i bawiąc na przemian.

Noworoczne spotkanie z muzyką było także okazją by do więcborczan popłynęły dobre życzenia. W imieniu władz samorządowych złożył je burmistrz Waldemar Kuszewski. Nie zabrakło także noworocznego toastu wzniesionego tradycyjną lampką szampana.

* * *

Mimo że w pamięci wspaniałej więcborskiej publiczności, która nie tylko entuzjastycznie nagradzała artystów brawami ale także pięknie razem z solistami nuciła bądź śpiewała, zapewne brzmią jeszcze ulubione przeboje, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla niej kolejną muzyczną ucztę. Będzie to koncert kolęd i pastorałek Olgi Szomańskiej, znanej szerszemu gronu widzów z roli Marzenki Laskowskiej w serialu "M jak Miłość". W programie koncertu znajdą się m.in.: utwory Zbigniewa Preisnera, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika oraz Anny German. 

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 22 stycznia, o godzinie 18:00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

(ps)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone