Zamknij
REKLAMA

III etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" rozstrzygnięty!

23:04, 12.01.2018 | Krajeński Park Krajobrazowy
REKLAMA
Skomentuj
III etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" rozstrzygnięty! - fot. Paweł Szydeł

12 stycznia w siedzibie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku odbył się III etap (parkowy) XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pn. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs składa się z V etapów, po każdym etapie zwycięzcy przechodzą do kolejnego poziomu. 

Krajeński Park Krajobrazowy już po raz 12 na swoim terenie koordynuje organizację pierwszych trzech etapów. Celem konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych oraz innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości, a także rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.  

Krajeński Park Krajobrazowy od samego początku stara się zachęcić zarówno uczniów jak i nauczycieli do podejmowania niemałego wysiłku przygotowania się do niego. Rokrocznie zgłaszają się do udziału szkoły z terenu 3 gmin: Kamień Krajeński, Mrocza i Więcbork. 

Reprezentacja gminy Więcbork ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku w poprzedniej edycji zakwalifikowała się do etapu krajowego, który miał miejsce w Kielcach.

W tegorocznej edycji dołączyła reprezentacja gminy Sępólno Krajeńskie, która wygrała III parkowy etap. Reprezentowali ją uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, w składzie: Agnieszka Wnuk, Emilia Rogulska, Martyna Wojtania i Kajetan Wiese. Opiekunami drużyny są panie: Grażyna Maciaszek i Justyna Kurkowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im I Armii Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim, trzecie miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku, a czwarte uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Zwycięzcy będą reprezentowali Krajeński Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 23 marca 2018 r. w Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego w Świeciu n/Wisłą.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE GRATULUJEMY WIEDZY, A ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNIE ŻYCZYMY POWODZENIA!

(Krajeński Park Krajobrazowy)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone