Zamknij
REKLAMA

Jubileuszowy odpust parafialny w Sośnie

23:31, 10.06.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Jubileuszowy odpust parafialny w Sośnie - fot. Ewa Szydeł

W minioną niedzielę Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie uroczyście zakończyła obchody roku jubileuszowego. Odpustową Mszę Świętą sprawował i homilię wygłosił ksiądz kanonik Józef Orchowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy. W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Więcborka, zaproszeni goście i mieszkańcy Sośna.

Dokładnie rok temu, 10 czerwca 2017, sośnieńska parafia obchodziła 50-lecie swego istnienia. Wówczas to, na Jubileusz do Sośna przybył Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz biskup pelpliński ks. dr Ryszard Kasyna, którzy odprawili jubileuszową Mszę Świętą. Wcześniej, wraz z mieszkańcami gminy Sośno i wieloma zaproszonymi na uroczystości gośćmi, uczestniczyli w sesji naukowej "Krajna, Historia, Pamięć". 

Wykłady historyków, wygłoszone podczas tamtej konferencji stały się kanwą do powstania książki o Sośnie. Wczoraj na zakończenie mszy odpustowej proboszcz ks. Andrzej Jaskuła podzielił się z parafianami radosną nowiną. Dzień wcześniej przywiózł z Pelplina wydrukowaną właśnie publikację "Szkice z dziejów Sośna i Krajny".

(E.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone