Zamknij
REKLAMA

Wakacje w stylu retro z CKiS

15:59, 07.07.2018 | Michał Pick - CKiS Sępólno
REKLAMA
Skomentuj
Wakacje w stylu retro z CKiS - fot. Jacek Wojtania

Dobiegły końca Retro Wakacje z Centrum Kultury i Sztuki. Za nami tydzień wspólnych spotkań, podczas których staraliśmy się udowodnić dzieciom, że dobra zabawa istnieje również poza światem wirtualnym. I istniała od zawsze! 

Cofnęliśmy się w czasie do gier i zabaw, które królowały na podwórkach na długo przed wynalezieniem Internetu. Chociaż dla dzieci „retro” jest to, co wyszło z mody zaledwie kilka lat temu, to jednak taka podróż do epoki podwórkowych zabaw sprzed kilkudziesięciu lat okazała się frajdą. 

Wakacje w stylu retro to nie tylko stare gry i zabawy, ale również retro moda czy retro muzyka. Staraliśmy się udowodnić dzieciom, że termin retro nie odnosi się do rzeczy, które są „staromodne” bądź „przestarzałe”, a raczej do tych, które są „klasyczne” i w pewnym sensie „kultowe”. Możemy powiedzieć przewrotnie, że retro jest ciągle „na czasie”. I nawet jeśli już od jutra z powrotem w ruch pójdą tablety, laptopy i konsole do gier, to jednak poznaliśmy alternatywę na dobrą zabawę „bez prądu”, bądź na czas pięknej, letniej pogody, podczas której aż żal siedzieć w domu.

(Michał Pick - CKiS Sępólno)
REKLAMA

Komentarze (1)

XX

0 0

Piękne zdjęcia, nie za wiele , aż chce się oglądać. 19:15, 08.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone