Zamknij
REKLAMA

Kamieńskie lato z rybką (FOTO)

14:33, 09.07.2018 | MGOK Kamień Krajeński
REKLAMA
Skomentuj
Kamieńskie lato z rybką

to pierwsza - i być może nie ostatnia - impreza nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim, która promuje walory naszego regionu jakimi są: czysty klimat, lasy i jeziora. Lato z rybką to impreza o tematyce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem ryb występujących w naszych akwenach wodnych. Celem naszym było rozpowszechnienie tradycji rybackich poprzez zaproponowanie atrakcji związanych z rybami i wodą oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju.

Festyn rozpoczął się od występów wokalnych dzieci i młodzieży z placówek podległych MGOK w Kamieniu Krajeńskim. Gwoździem zaś imprezy był  pokaz kulinarny z udziałem pana Damiana Hucika, uczestnika "Master Chiff", "Ugotowani" i "Hell’s Kitchen". Pokaz gotowania w plenerze dał nam wiele pozytywnych emocji i stworzył niepowtarzalny klimat. Przygotowana przez kucharzy zupa rybna składała się z ryb słodkowodnych oraz ryb morskich. Przygotowano i wydano blisko 500 porcji zupy. Roznoszący się nad Mochlem zapach zupy, a potem jej węgierska ostrość   pozostanie w naszych zmysłach na długo. Było smacznie!

Kolejną atrakcją były zabawy animacyjne o tematyce "Piknik morski", które przeprowadzili aktorzy teatru Władcy Lalek ze Słupska. Było zawodowo i śmiesznie.

Zorganizowano również wystawę zdjęć z połowów ryb naszych lokalnych wędkarzy. Na zdjęciach można było zobaczyć amura białego o wadze ponad 20 kg i karpia ważącego ponad 16 kg wyłowionego z jeziora Brzuchowo, szczupaka i okonia wyłowionego z jeziora Mochel oraz dorsze i łososie wyłowione w Bałtyku. Za pomoc w uzyskaniu i udostępnienie tych zdjęć bardzo dziękujemy kamieńskim wędkarzom.

Podsumowaniem festynu był koncert zespołu szantowego "Trzy Majtki".
 
Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wybraniu go przez Lokalną Grupę Rybacką „Nasza Krajna I Pałuki” i dofinansowaniu w ramach programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

(MGOK Kamień Krajeński)
REKLAMA

Komentarze (1)

PozdrawiamPozdrawiam

0 0

Polecam Święto Leszcza w Nowym Warpnie, malowniczym miasteczku nad Zalewem Szczecińskim (powiat policki). Program co rok jest zamieszczany na stronie internetowej miasta https://www.nowewarpno.pl/ 23:38, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone