REKLAMA
13:22, 13.12.2017
Okres oczekiwania na Boże Narodzenie to czas, gdy chętniej niż zwykle oddajemy się zajęciom, na które na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu. Jedną z ulubionych przez dzieci, ale także przez dorosłych, czynności jest własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju świątecznych ozdób. Powstają w ten sposób przedmioty niesztampowe, które cieszą oko swoją niepowtarzalną formą. Dlatego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował i przeprowadził cykl, nawiązujących do tematyki bożonarodzeniowej, warsztatów plastycznych dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Więcborku oraz Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu.
13:17, 12.12.2017
Dzieci z Małej Cerkwicy musiały być bardzo grzeczne w tym roku. Szóstego grudnia wiejską świetlicę odwiedził najprawdziwszy Mikołaj. Miał wszystkie atrybuty: wielgachny brzuch, białą brodę, okrągłe okulary i co najważniejsze: worek pełen prezentów. Nie było więc żadnych wątpliwości – to był ten PRAWDZIWY.
20:29, 11.12.2017
7 grudnia br. w Wozowni przy Centrum Aktywności Społecznej odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej pn. "Od strony rzeki czyli Wisła w obiektywie".
1
04:12, 11.12.2017
Smakowity świąteczny poczęstunek, bogaty program artystyczny, nawiązujący tematycznie do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przygotowany przez uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy oraz przez młodych artystów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie i w Środowiskowym Domu Samopomocy, stoiska, na których liczni wystawcy prezentowali swoje produkty oraz Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkich podarków, to tylko niektóre atrakcje, kolejnego już, Jarmarku Mikołajkowego, który odbył się na więcborskim targowisku.
19:08, 07.12.2017
Uczniowie szkół, współpracownicy różnych organizacji i instytucji, a nawet panie z Kół Gospodyń Wiejskich - to wyróżnieni w tegorocznej gali z okazji Dnia Wolontariusza. Wręczono też te najważniejsze, czyli Człuchowskie Anioły.
14:12, 07.12.2017
Święty Mikołaj zawitał do Sępólna Krajeńskiego licząc na błogi odpoczynek po wyczerpującej podróży i dniu pełnym wrażeń. Zaparkował więc swoje sanie na sępoleńskim Placu Wolności i udał się w drzemkę. Mogło mu się wydawać, że wesołe śpiewy i narastający tupot to tylko senne projekcje, ale gdy już otworzył oczy ukazał mu się tłum małych, roześmianych twarzyczek, które ze śpiewem na ustach witały gościa z dalekiej Laponii.
10:30, 07.12.2017
Oto krótka fotorelacja z warsztatów tanecznych jakie miały miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w miniony piątek. Cztery godziny solidnej porcji ruchu pod okiem Anny Ludwickiej łączącej pracę tancerza oraz pedagoga. Warsztaty adresowane były do osób na średniozaawansowanym poziomie w tańcu współczesnym.
09:29, 07.12.2017
Przez całą noc roznosił prezenty, aż w końcu ze zmęczenia zasnął na sępoleńskim Rynku. Święty Mikołaj zanim spotkał się z dziećmi, urządził sobie legowisko w centrum miasta. Maluchy musiały go obudzić.
18:40, 06.12.2017
5 grudnia w świetlicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią - informuje Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
19:06, 04.12.2017
3 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyła się ósma edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej - Wesoły Brzdąc.
REKLAMA
15:55, 04.12.2017
Multikino w Bydgoszczy zaprosiło Krajeński Park Krajobrazowy do współpracy przy realizacji projektu edukacji filmowej dla szkół z województwa kujawsko-pomorskiego pn. "Akademia Filmowa Multikina". Spotkania w Akademii Filmowej poza seansami filmowymi to także prelekcja zaproszonego gościa.
1
11:43, 28.11.2017
21 listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas uroczystości pracownicy więcborskiego MGOPS-u podsumowali działalność ośrodka w 2017 roku oraz przyjęli serdeczne gratulacje i życzenia m.in. od przedstawicieli władz samorządowych z Burmistrzem Więcborka - Waldemarem Kuszewskim i Przewodniczącą Rady Miejskiej - Grażyną Witczak na czele, a także przedstawicieli współpracujących organizacji m.in. Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Więcborku.
11:02, 28.11.2017
Na tegoroczny Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki z "Bajki" przyniosły swoje ulubione misie. Wiadomo, że misie, i te duże, i te małe są najukochańszymi przytulankami każdego dziecka: „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Stąd dzieci chciały jak najlepiej uczcić święto misia.
17:08, 27.11.2017
Już dziś z radością informujemy mieszkańców Sępólna oraz wszystkich zainteresowanych zwyczajem wpisanym w tradycję naszego miasta związanym z powitaniem Świąt Bożego Narodzenia, że XII Dzień Adwentowy odbędzie się 16 grudnia 2017 roku na Targowisku Miejskim "Mój Rynek".
13:03, 27.11.2017
W niedzielę, 26 listopada w ramach cyklu "Podwieczorek z historią i sztuką" odbył się wykład na temat "Błogosławieni i święci w służbie człowieka i sztuki - Bł. Honorat Koźmiński i Św. Albert Chmielowski".
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017