REKLAMA

REKLAMA
18:14, 18.10.2017
Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na wystawę fotograficzną, prezentującą impresje z podróży do Gruzji i Armenii z pogranicza antropologii codzienności - obejmującą pejzaż miejski i bohaterów ujętych w codziennym, dalekim od turystycznych szlaków i ścieżek, życiu oraz sytuacjach.
16:32, 17.10.2017
Z upływem lat coraz podejrzliwiej przyglądam się "duchowi postępu". Przenikające do świata kultury współczesne idee często stają się dla mnie problematyczne. Staram się, by ewangeliczne "tak" i "nie" chroniło mnie od relatywistycznych pułapek. Z pełną świadomością omijam to, co w epoce postmodernizmu, w imię rozwoju uzurpuje sobie prawo do "nowych racji". Zasada obserwowania "owoców" konkretnych działań okazuje się niezawodna. W tej optyce cierpliwość wyostrza widzenie.
18:56, 16.10.2017
10 października dzieci z Gminnego Przedszkola Nr 2 "Bajka" w Sępólnie Krajeńskim wzięły czynny udział w 15. edycji ogólnopolskiego programu Święto Drzewa pod hasłem "Drzewo – Przyjaciel". Zainicjowany przez Klub Gaja program edukacji ekologicznej miał na celu zwiększenie zadrzewienia, zmniejszanie globalnego ocieplenia, a także uświadomienie niezliczonych korzyści jakie dają nam drzewa.
16:34, 16.10.2017
13 października w Gminie Mrocza obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczne obchody przyjęły nieco inną, mniej oficjalną, bardziej integracyjną formę niż zwykle.
15:24, 16.10.2017
Były wiersze, piosenki i wspólne tańce z zaproszonymi gośćmi. Tak dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie przygotowały się na Dzień Edukacji Narodowej. To także święto wszystkich nauczycieli. Z tej okazji otrzymali oni laurki, wykonane własnoręcznie przez maluchy.
14:22, 16.10.2017
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski w uznaniu zasług w pracy dydaktyczno–wychowawczej oraz za aktywne działania w kierunku podnoszenia efektywności nauczania przyznał nagrody dla nauczycieli z Gminy Więcbork.
20:17, 14.10.2017
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który wziął udział w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, wręczył nagrody wyróżniającym się dyrektorom oraz nauczycielom szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski.
18:40, 14.10.2017
Starosta Złotowski Ryszard Goławski z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosił wczoraj do starostwa dyrektorów oraz wyróżniających się w pracy nauczycieli szkół i placówek powiatu złotowskiego. W miłej atmosferze, przy kawie i cieście, złożył pedagogom najserdeczniejsze życzenia oraz przekazał nagrody finansowe.
14:34, 14.10.2017
W Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim odbyło się we wtorek "skarpetkowe" spotkanie z autorką książek dla dzieci, panią Justyną Bednarek, dotyczące jej najnowszej książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie oraz Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wraz z wychowawczyniami.
1
19:22, 13.10.2017
W piątek, 13 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, kierownictwo Gminy Sośno spotkało się, przy kawie i ciastku, z szczególnie wyróżniającymi się nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi gminnych szkół i przedszkoli. Spotkanie było okazją do wręczenia Nagród Wójta, które w tym roku otrzymali:
REKLAMA
16:51, 13.10.2017
Dzień Edukacji Narodowej był, jak co roku, okazją do wręczenia Nagród Burmistrza Sępólna Krajeńskiego dla szczególnie wyróżniających się Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Obsługi gminnych szkół i przedszkoli.
16:12, 13.10.2017
W czwartek, 12 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie uroczyście obchodzono święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, Dzień Edukacji Narodowej. Obecni byli przedstawiciele Powiatu Sępoleńskiego z Jarosławem Tadychem Starostą Sępoleńskim i Przewodniczącym Rady Powiatu Sępoleńskiego Markiem Chartem na czele, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy powiatowych szkół i jednostek oświatowych.
21:50, 10.10.2017
285 lat istnienia i 15 lat od reaktywacji świętowali w niedzielę w Więcborku Bracia Kurkowi. Mszą świętą, celebrowaną przez kapelana Bractwa ks. prałata Andrzeja Jaskułę, rozpoczęły się obchody tego zacnego Jubileuszu. Po nabożeństwie nastąpiła intronizacja Króla więcborskiego KBS. Ten zaszczytny tytuł wywalczył w ubiegłorocznych strzelaniach brat Robert Tomaszewski, któremu nadano przydomek Szczodry.
17:22, 09.10.2017
Na spotkanie z Justyną Bednarek, literaturoznawcą i autorką bajek dla dzieci - zaprasza Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Na pogadankę należy jednak założyć skarpetki na nogi, a trzecią, włożyć do kieszeni. Przyda się ona w trakcie prelekcji.
19:19, 08.10.2017
Cykliczną, powtarzającą się od roku 1996 imprezą dla wszystkich emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno, są październikowe wieczory seniora. W sobotę, 7 października, w gościnnych progach Zespołu Szkół w Więcborku (dawne Gimnazjum im. Polskich Noblistów), po raz XXII seniorzy bawili się na swoim dorocznym balu. Ten wieczór był wyjątkowy z jeszcze jednej okazji, Oddział Rejonowy PZERiI w Więcborku świętował swoje 45-lecie istnienia. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017