Zamknij

Porozumienie w sprawie przejęcia ZSCKR w Sypniewie przez MRiRW podpisane

21:39, 22.05.2017 ps / źródło: MRiRW
Skomentuj fot. MRiRW fot. MRiRW

Dzisiaj w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa Jurgiela porozumienia w sprawie przejęcia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Ze strony samorządu powiatu sępoleńskiego, który do tej pory był organem prowadzącym sypniewskiej szkoły rolniczej, w uroczystości uczestniczyli Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, Wicestarosta - Andrzej Marach oraz dyrektor szkoły Marian Basa.

W związku z zawarciem porozumienia od 1 stycznia 2018 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanie się organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny nad przejętą szkołą rolniczą w Sypniewie.

Minister Krzysztof Jurgiel wyraził zadowolenie i jednocześnie oczekiwanie, że kolejna przejmowana szkoła rolnicza aktywnie włączy się w proces przygotowania kadr na potrzeby sektora rolno-spożywczego, a także w istniejący system wiedzy rolniczej, współtworzony przez 47 resortowych szkół rolniczych. System ten jest formą zintegrowanej edukacji i wdrażania nowoczesnej wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, dzięki podjętej współpracy resortowych szkół rolniczych z instytutami badawczymi, uczelniami rolniczymi, ośrodkami doradztwa rolniczego, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, a także innymi podmiotami pracującymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Szkoły rolnicze prowadzone pod nadzorem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to obecnie jedne z najnowocześniejszych placówek dydaktycznych. Świetnie wyposażone oraz dające możliwość zdobycia konkretnego zawodu: technik rolnik, technik weterynarii, kucharz, cukiernik, technik technologii żywności, jeździec, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, pszczelarz, technik weterynarii i wiele innych.

To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Z ulgą zapewne odetchnęli także włodarze niewielkiego i niezbyt bogatego powiatu sępoleńskiego, który jest organem prowadzącym dla aż pięciu szkół średnich, co odbija się na jego kondycji finansowej.

(ps / źródło: MRiRW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

z powiatuz powiatu

2 0

Nie dziwie się,że z ulgą odetchnęli włodarze niewielkiego wręcz biednego powiatu sępoleńskiego,będącego na własne życzenie w złej kondycji finansowej.POprzednia niegospodarna władza szastała pieniędzmi na prawo i lewo, np. fundując prezesowi szpitala niewyobrażalne wynagrodzenie(kto to widział aby w małym prowincjonalnym szpitalu na stanowisku prezesa tyle płacono, ale miała gest),poza tym w największe kłopoty powiat wpadł też przez szpital wykładając lekką ręką kasę za niewykonany remont tej placówki.Potem było wyprzedawanie wszystkiego co tylko się dało aby ratować zaistniałą sytuację. Czy nie lepiej byłoby zlikwidować powiaty? PiS powinien to dobrze pomyśleć.Jaka byłaby oszczędność. 09:03, 23.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%