Zamknij

O możliwościach i zasadach zatrudnienia osób osadzonych

17:33, 28.09.2017 | Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
O możliwościach i zasadach zatrudnienia osób osadzonych - fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

26 września w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie informacyjne na temat możliwości i zasad zatrudniania osób osadzonych w zakładach karnych przez przedsiębiorców, jednostki samorządów terytorialnych oraz inne jednostki i organizacje zainteresowane tą formą poszerzenia zespołu pracowniczego.

W spotkaniu ze strony służby więziennej uczestniczyli: mjr Jakub Iwanicki z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, mjr Adam Suchomski  z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Aleksander Pastwa z Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Maciej Stypczyński  z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Koronowie, por. Joanna Maćkowiak z Zakładu Karnego w Koronowie, mjr Radosław Matarewicz z-ca dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, chor. Szymon Górecki z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią - organizatora spotkania – udział w nim wzięli: Tomasz Miłowski - starosta nakielski, Władysław Gajewski - inspektor ds. rozwoju przedsiębiorczości.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli przedsiębiorstw z terenu powiatu nakielskiego mieszczących się, określając nomenklaturą UE, w kategorii średnich.

Przedstawiciele służby więziennej przedstawili generalia dotyczące zasad i procedur, a także przykłady zatrudnienia osób osadzonych w jednostkach  więzienniczych, ilustrując to prezentacjami Okręgowego Inspektoratu w Bydgoszczy, zakładów karnych w Koronowie i Potulicach oraz Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

W dyskusji padło wiele pytań mających na celu uszczegółowienie zagadnień w niektórych jego aspektach. Co najważniejsze nie było pytań bez odpowiedzi. Wyjaśnienia były precyzyjne i jednoznaczne.

Przedstawiciele przedsiębiorców i jednostek, nieuczestniczący w tym spotkaniu, mogą uzyskać pełen pakiet informacji, kontaktując się bezpośrednio  z ww. jednostkami służby więziennej.

Numery telefonów i adresy e-mail  znajdują się na stronie  internetowej www.swgov.pl  w zakładkach: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy/kontakty.

(Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone