REKLAMA

Prymusi z powiatu sępoleńskiego ze stypendiami

00:12, 10.01.2017 | Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
REKLAMA
Skomentuj

Pierwsza transza środków przyznanych w ramach marszałkowskiego projektu stypendialnego "Prymus Pomorza i Kujaw" wpłynęła już na konta beneficjentów. W roku szkolnym 2016/2017 pomoc finansowa trafi do ponad 1,7 tysiąca uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Projekt "Prymus Pomorza i Kujaw" to kolejny marszałkowski program stypendialny skierowany do młodzieży. W ubiegłych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekt "Zdolni na start", w ramach którego od 2008 roku przyznano prawie 2 tysiące stypendiów.

- Projekt stypendialny "Prymus Pomorza i Kujaw" stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Liczymy, że nasze stypendia będą motywacją do dalszej pracy i bodźcem do doskonalenia umiejętności. Gratuluję stypendystom, dziękuję też rodzicom i opiekunom, którzy pilotują postępy młodych ludzi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia "Prymus Pomorza i Kujaw" są wypłacane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zaplanowano 7 naborów wniosków. O wsparcie mogą aplikować uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego uzdolnieni w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości, którzy są finalistami lub laureatami konkursów lub olimpiad w tych przedmiotach.

W wyniku pierwszego naboru wniosków, na rok szkolny 2016/2017, wsparcie otrzymało aż 1724 uczniów. Pomoc trafiła do wszystkich, którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek oraz spełnili kryteria formalne naboru. Nasi najmłodsi stypendyści mają 11-12 lat, a najwięcej stypendiów trafi do piętnasto-, szesnasto- i siedemnastolatków.

Całkowita kwota przyznanego stypendium to 3 tysiące złotych na okres 10 miesięcy. Pierwsza transza – 800 złotych –  wpłynęła już na konta beneficjentów. Kolejna przelew planowany jest w pierwszym kwartale roku. Ostatnia transza zostanie wypłacona do końca roku szkolnego 2016/2017.

Lista stypendystów z powiatu sępoleńskiego:

1. Karolina Kowalska, Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku
2. Mikołaj Przybylski, Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku
3. Dagmara Sowińska, Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku
4. Michał Myśliwiec, Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamieniu Krajeńskim
5. Natalia Gackowska, Zespół Szkół w Sośnie
6. Tatiana Gackowska, Zespół Szkół w Sośnie
7. Marcela Kiestrzyn, Zespół Szkół w Sypniewie

Projekt "Prymus Pomorza i Kujaw" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowany przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji.

(Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018