REKLAMA

Powiat sępoleński: Przygotowania do wyborów samorządowych już trwają

09:54, 10.08.2017 | ps
REKLAMA
Skomentuj
Powiat sępoleński: Przygotowania do wyborów samorządowych już trwają

Wybory samorządowe, które mają odbyć się jesienią przyszłego roku, zbliżają się coraz większymi krokami. Powoli przygotowują się do nich lokalne komitety wyborcze, a także największe partie polityczne, wśród nich, cieszące się dzisiaj największym poparciem wyborców, Prawo i Sprawiedliwość.

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sępoleńskim zainaugurowały przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych we wtorek, 8 sierpnia, spotkaniem z posłem na Sejm RP Łukaszem Schreiberem, który jest odpowiedzialny z ramienia partii za przygotowanie wyborów samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim. W spotkaniu, zorganizowanym z inicjatywy radnego sejmiku Marka Witkowskiego, oprócz działaczy z wszystkich gmin powiatu sępoleńskiego, uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych struktur partii z powiatu tucholskiego oraz lokalni przedsiębiorcy. 

Największe nadzieje z nowym rozdaniem, mogącym nastąpić po zbliżających się wyborach, wiążą właśnie lokalni przedsiębiorcy, którzy poddali druzgocącej krytyce samorządy w powiecie sępoleńskim w obecnym kształcie. Według ich opinii, miejscowi włodarze, a także urzędnicy i radni, przez swoją niekompetencję, są obecnie główną przeszkodą w rozwoju lokalnego biznesu i całej społeczności.

Prawo i Sprawiedliwość powołuje obecnie lokalne zespoły do spraw przygotowania "Programu dla samorządu". Do końca września ma powstać program dla województwa kujawsko-pomorskiego. W październiku ruszą prace nad programami dla poszczególnych powiatów. Kolejnym etapem będzie przygotowanie pełnych list kandydatów na radnych do samorządów wszystkich szczebli oraz na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach, którzy po wygranych wyborach, będą program na rzecz lokalnego rozwoju, przedstawiony wcześniej wyborcom, realizować. 

Nie powtórzy się już zapewne sytuacja, że PiS, zamiast przedstawić własnego, poprze kandydata jakiegoś lokalnego komitetu.

(ps)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018