REKLAMA

Pomoc poszkodowanym przez nawałnicę mieszkańcom Sośna

12:43, 20.08.2017 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Pomoc poszkodowanym przez nawałnicę mieszkańcom Sośna - fot. Weronika Kunek

Krótko po przejściu nawałnicy przez nasz region wszelkie ogólnopolskie media informowały o ogromnych stratach, jakie ponieśli mieszkańcy Rytla. Na pomoc ruszyli zwykli ludzie, przyjaciele, niektórzy artyści swoimi twarzami zachęcali do solidaryzowania się z poszkodowanymi. Tymczasem o Sośnie, Wąwelnie, Komierowie czy Wałdowie oraz innych miejscowościach powiatu sępoleńskiego, i ludziach, których wichura także nie oszczędziła, te same media ani słowem nie wspominały. 

Przecież tutaj straty są nie mniejsze niż w Rytlu, a mieszkańcy powiatu sępoleńskiego utracili w nawałnicy niekiedy wszystko. W samej gminie Sośno zniszczonych jest ponad 400 budynków mieszkalnych i ponad 700 gospodarczych. O tym, że Sośno potrzebuje pomocy, Polska dowiedziała się dopiero dwa, może trzy dni temu. Przedwczoraj ruszyły akcje zbiórkowe na rzecz mieszkańców Sośna, ludzie zaczęli się organizować i pomagać potrzebującym wsparcia w tych trudnych dniach, gdy trzeba otrząsnąć się po tragedii i próbować normalnie żyć. 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w czwartek rozpoczął swoją akcję "Więcbork pomaga" rozsyłając sms-y do wszystkich znajomych i oblepiając facebookową tablicę postami o organizowanej zbiórce na rzecz potrzebujących w Sośnie. Skuteczne działania, bo sporo najbardziej potrzebnych artykułów już zebrali, a co i rusz informują o zgłoszeniach od dobrych ludzi, którzy mają do zaoferowania pustaki, cegły i inne materiały przydatne do remontu uszkodzonych budynków.

 

Sami mieszkańcy Sośna także zaczęli się organizować i wzajemnie sobie pomagać. W Gminnym Domu Kultury również prowadzą zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby, żywności, a wolontariusze przygotowują ciepłe posiłki dla pomagających w Sośnie. 

W sobotę akcję zbiórkową "Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę w powiecie sępoleńskim" zainicjował także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

Te akcje pokazują, że ludzi bezinteresownie niosących pomoc nie brakuje. W trudnych sytuacjach potrafimy się wzajemnie wspierać i pomagać sobie w miarę możliwości. Nie od dziś wiadomo także, że najlepiej cierpienie drugiego człowieka potrafi zrozumieć ktoś podobnie cierpiący, ktoś, kogo także dotknęło nieszczęście. Przykładem tego może być wzruszający gest poszkodowanych przez nawałnicę mieszkańców Rytla, do których dotarła wiadomość o Sośnie. Doświadczeni przez żywioł mieszkańcy Sołectwa Rytel chcą się podzielić pomocą, którą otrzymali od innych dobrych ludzi i apelują, by ci dobrze ludzie nie zapominali o innych zdewastowanych przez burzę miejscowościach, między innymi o Sośnie i jego mieszkańcach.

Kochani, w Rytlu mamy wystarczającą ilość rąk do pomocy. Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Teraz jednak prosimy osoby, które chcą pomagać mieszkańcom dotkniętym kataklizmem, o kierowanie się do gminy Sośno, powiat sępoleński. Jest tam mnóstwo spustoszonych domostw i gospodarstw rolnych czekających na pomoc. 

Dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poszkodowanym przez nawałnicę mieszkańcom Sośna oraz innych miejscowości naszego regionu, przydatne linki dotyczące prowadzonych akcji, adresy i numery telefonów:

https://www.facebook.com/Pomoc-dla-So%C5%9Bna-1885462448447139/

marek@kunek.pl  tel. 603 555 616

pomoc@dlasosna.pl

https://www.facebook.com/mgok.wiecbork?hc_ref=ARRkerMl7WGTimKKwqeDmG9S2qytamf_ODYnY3XZFcyVOW29EQjiKU4xrWc1CsN5FOg&pnref=story 

MGOK w Więcborku ul. Pocztowa 2, tel. 52 389 68 25

MGOK w Kamieniu Krajeńskim przy ul. Sępoleńskiej 4, tel. 52 388 60 68

(E.S)
REKLAMA

Komentarze (2)

MM

1 0

Posiadam agregat 900 vat, wypozycze bezpłatnie. Nie jest mocny, ale może okazać się przydatny. Sępólno Krajeńskie, tel 888500753 14:08, 20.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z Powiatu sępoleńskiz Powiatu sępoleński

0 0

Nie bądzmy obojętni wobec tej wielkiej tragedii i włączmy się w ZBIÓRKĘ ŚRODKÓW CZYSTOŚCI I DROBNYCH MATERIAŁÓW DO REMONTU DLA POSZKODOWANYCH
POWIATOWY ZESPÓŁ CARITAS
CODZIENNIE GODZ. 15-16:30 SALKA KATECHETYCZNA PRZY SĘPOLEŃSKIM KOŚCIELE.KAŻDA POMOC, NAWET TA NAJMNIEJSZA JEST MILE WIDZIANA.
23:29, 21.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018