REKLAMA

Terminale płatnicze w sępoleńskiej drogówce

16:19, 08.02.2018 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Terminale płatnicze w sępoleńskiej drogówce - fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki tym urządzeniom osoby, na które za popełnione wykroczenie zostanie nałożony mandat karny, będą miały możliwość zapłacenia należności na miejscu - informuje asp. szt. Igor Kurczych z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

W związku ze zmianą przepisów dotyczących nakładania grzywien w drodze mandatu karnego Policja została wyposażona w terminale płatnicze. Po otrzymaniu terminali policjanci z sępoleńskiej drogówki wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu pod kątem profesjonalnej obsługi tych urządzeń.

Terminale te będą wykorzystywane w przypadku ujawnienia wykroczeń i nałożenia na osobę mandatu karnego kredytowanego lub w przypadku obcokrajowców - mandatu gotówkowego. Dzięki przenośnym urządzeniom będzie istniała możliwość zapłacenia grzywny w formie bezgotówkowej, za pomocą kart płatniczych. Inicjatywa wyposażenia policjantów w terminale płatnicze ma stać się dużym ułatwieniem dla społeczeństwa.

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (1)

--

1 0

Taka dobroć... 19:22, 09.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018