Zamknij

Umowa o współpracy Eggersmann, UTP i ZSP

13:02, 09.05.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Umowa o współpracy Eggersmann, UTP i ZSP - fot. Ewa Szydeł

We wtorek 8 maja, w sępoleńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości spotkali się przedstawiciele firmy Eggersmann, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Powiatu Sępoleńskiego, by podpisać umowę o współpracy.

"Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna." - tymi słowami Franklina Delano Roosevelta uczniowie ZSP w Sepólnie Krajeńskim powitali gości wczorajszego spotkania w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Spotkanie było ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, bo w jego trakcie nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, firmą Eggersmann Polska i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Porozumienie wynika z woli współpracy i podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców lokalnego rynku pracy oraz nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki.

Podpisanie dokumentów o współpracy w tym momencie jest dla nas bardzo istotne ponieważ otwieramy nowy kierunek kształcenia w naszej szkole - Technikum Mechatroniczne. Ma to przynieść korzyści dla wszystkich. Z jednej strony będzie to korzyść dla firmy Eggersmann, bo wykształcimy wspólnie uczniów ale przede wszystkim późniejszych pracowników, którzy będą rzeczywiście wysoko wykwalifikowanymi ludźmi na określonych stanowiskach pracy. Z drugiej strony firma Eggersmann będzie miała możliwość nawiązania bliższej współpracy i korzystania z dorobku naukowego UTP. Uczelnia oczywiście to przede wszystkim korzyść dotycząca współpracy zarówno ze szkołą średnią jak i z przemysłem. Najważniejsze jest tu powiązanie szkolnictwa wyższego z przemysłem, żeby można było przekuć to w bardzo pozytywną ofertę dla gospodarki. Na końcu powiem o szkole, bo szkoła przede wszystkim skorzysta zarówno na współpracy z firmą Eggersmann jak i z uczelnią. Mam nadzieję, że ta umowa o współpracy wraz z nowo otwieranym kierunkiem kształcenia przerodzi się w coś dobrego dla lokalnej społeczności. A tak przede wszystkim chodzi chyba nam wszystkim o to, by młodzież z gimnazjum miała możliwość zdobycia nowego, atrakcyjnego zawodu tutaj na miejscu, nigdzie nie musząc wyjeżdżać. - powiedział na wstępie dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim Eugeniusz Szwochert.

Umowę o współpracy podpisali: Prezes Zarządu firmy Eggersmann Karlgünter Eggersmann, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Eugeniusz Szwochert, Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy dr hab. inż.  Stanisław Mroziński prof. nadzw. UTP oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych.

Podpisanie porozumienia, jest kolejnym krokiem związanym z rozwojem i wzbogaceniem oferty edukacyjnej szkół powiatowych. Utworzenie w ZSP kierunku pod nazwą mechatronik stwarza absolwentom, którzy ukończą naukę na mechatronice, ogromne możliwości zatrudnienia. Zawód ten określany jest mianem "zawodu przyszłości".

(E.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

aaxaax

1 0

jak zwykle wszystko pięknie na papierze, a praktyka i tak swoje. ważne parę fotek i uściski. 22:07, 10.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone