REKLAMA

REKLAMA
02:09, 10.08.2017
30 nowych punktów świetlnych zamontuje Gmina Człuchów do końca tego roku. Będą to lampy energooszczędne, w których zastosowano technologię LED. Nowe latarnie pojawią się w miejscowościach: Chrząstowo, Nieżywięć, Piaskowo, Polnica i Sieroczyn.
13:12, 08.08.2017
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę rano na drodze krajowej nr 22 w pobliżu Zagórek. Kierowca osobowego mitsubishi na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety mimo szybkiej akcji ratunkowej kierowca zmarł - informuje KWP w Gdańsku.
14:54, 07.08.2017
Flota pojazdów Gminy Człuchów wzbogaciła się o nowy samochód do przewozu dzieci. Jest to mały autobus zabierający na pokład 22 osoby włącznie z kierowcą. Pojazd jest fabrycznie nowy. Zastąpi on inny, który ze względu na wiek został wycofany z eksploatacji.
23:34, 03.08.2017
18 zabytkowych monet z XVII wieku odnaleziono w okolicach Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Na znalezisko natknęli się archeolodzy podczas prowadzonych tam wykopalisk. Niewykluczone, że znalezisko jest tylko częścią legendarnego Skarbu Człuchowa.
18:14, 01.08.2017
Decydują o wielu istotnych dla lokalnej społeczności sprawach. Z tego tytułu, zgodnie z prawem, otrzymują dietę. O tym, jakimi środkami i zasobami dysponują radni można dowiedzieć się z ich dorocznych oświadczeń majątkowych, które są jawne. Radni wpisują do nich swoje oszczędności, dochody, nieruchomości, auta oraz zobowiązania pieniężne. Ma to zapewnić przejrzystość życia publicznego. Okazuje się, że dla jednych bycie radnym i otrzymywana z tego tytułu dieta to istotna pozycja w osobistym budżecie, dla innych co najwyżej miły dodatek do wielotysięcznego dochodu z tytułu prowadzonej działalności, pensji lub emerytury. Zobacz, co mają w swoim portfelu, z czego się utrzymują i czym jeżdżą!
6
13:32, 28.07.2017
Policjanci z Człuchowa współpracując z policjantami z Gorzowa Wielkopolskiego odzyskali w minioną środę skradzionego w ubiegłą sobotę w Niemczech volkswagena T5. Samochód znajdował się w garażu na posesji w jednej z podczłuchowskich wsi, niestety został już przecięty. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji, który usłyszał już zarzut paserstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat - informuje KWP w Gdańsku.
1
18:20, 24.07.2017
Od kilku dni w centrum Człuchowa jest do dyspozycji mieszkańców i turystów nowoczesne urządzenie informacyjne. Zlokalizowano je pomiędzy blokami nr 8 i nr 10 przy ul. Królewskiej. W infomacie umieszczane będą wszystkie informacje o wydarzeniach miejskich. Z inicjatywą umieszczenia takiego urządzenia w centrum wystąpili do burmistrza miasta sami mieszkańcy - informuje UM w Człuchowie.
00:28, 13.07.2017
1600 opraw oświetlenia ulicznego będzie wymienionych w Człuchowie. Stare, nieefektywne lampy zostaną zastąpione nowymi, LEDowymi. W ten sposób miasto zaoszczędzi na rachunkach za prąd. Zmniejszy się też emisja dwutlenku węgla do atmosfery.
17:15, 10.07.2017
Do jesieni przyszłego roku potrwają prace remontowe miejskiej oczyszczalni ścieków w Człuchowie. W tym czasie obiekt będzie cały czas czynny. To jedyna oczyszczalnia w regionie odbierająca ścieki z całego miasta oraz części gminy wiejskiej.
18:46, 05.07.2017
Hip Hop, popping i dancehall zagościły w Człuchowie. Przez cały tydzień członkowie dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych intensywnie trenują, po to by swoje umiejętności niebawem zaprezentować całemu miastu. Nad ich przygotowaniami czuwają zaproszeni eksperci - informuje Miejski Dom Kultury w Człuchowie.
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017