REKLAMA

Nowe lampy przy drogach w Gminie Człuchów

02:09, 10.08.2017 | źródło: Gmina Wiejska Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Nowe lampy przy drogach w Gminie Człuchów - fot. Gmina Wiejska Człuchów

30 nowych punktów świetlnych zamontuje Gmina Człuchów do końca tego roku. Będą to lampy energooszczędne, w których zastosowano technologię LED. Nowe latarnie pojawią się w miejscowościach: Chrząstowo, Nieżywięć, Piaskowo, Polnica i Sieroczyn. 

- Montujemy je na wniosek mieszkańców, radnych i sołtysów - mówi Arkadiusz Kubalewski Sekretarz Gminy Człuchów. - Nasza gmina rozwija się, powstają nowe budynki, a nawet całe osiedla. W ślad za tym uzupełniamy sieć oświetleniową - dodaje sekretarz.

To zadanie ma będzie kosztować 226 tysięcy złotych i jest w całości finansowane z budżetu gminy. Co roku gmina przeznacza określoną pulę środków na budowę nowych punktów świetlnych. Nie wyklucza się, że pod koniec tego roku, uda się wygospodarować środki na budowę kolejnych latarni. Średni koszt nowej latarni wynosi ok. 8 tys. zł
 
Niezależnie od tego, w tym roku w Gminie Człuchów rozpocznie się program wymiany istniejących opraw oświetleniowych na nowe, energooszczędne w technologii LED. Ten projekt jest realizowany we współpracy z operatorem energetycznym Energa. Szacunkowy całkowity koszt tej inwestycji to kwota 1,6 mln zł, z czego aż 81% to dofinansowanie unijne. Oznacza to, że samorząd Gminy Człuchów zapłaci za tę operację z własnych środków około 300 tysięcy złotych. 

(źródło: Gmina Wiejska Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018