Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Przeszłość wkomponowana w teraźniejszość

18:26, 11.08.2017 | Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Przeszłość wkomponowana w teraźniejszość - fot. Biblioteka Publiczna w Sępólno Krajeńskie

Z okazji Dni Sępólna Biblioteka Publiczna przygotowała dla mieszkańców miasta niekonwencjonalną wystawę fotografii pt. "Gdyby...".  To archiwalne i współczesne zdjęcia Sępólna wkomponowane w jedną całość. Autorem powstałych grafik i opisów jest historyk Łukasz Jakubowski. W poniedziałek w Wozowni nastąpiło otwarcie wystawy, na którym pojawili miłośnicy lokalnej historii.

Co by było, gdyby...? Współczesne Sępólno widziane przez pryzmat minionych dziesięcioleci – tak można scharakteryzować wernisaż przygotowany przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie. Wystawa pt. "Gdyby..." to 26 archiwalnych fotografii przestrzeni miasta nałożonych na te współczesne z objaśniającymi opisami umieszczonych na 15 planszach. Odnaleźć na nich można m.in. miejski rynek, budynki przy ul. Hallera, obrazy wysiedlania ludności polskiej na ul. Młyńskiej i wiele innych miejsc mających znaczenie dla miasta. Pomysłodawca tego przedsięwzięcia udowodnił, że historia to też przestrzeń, która przez kilkadziesiąt czy kilkaset lat wbrew pozorom nie zmienia się. 

- Podróżować można wszerz, można wzdłuż, ale można również podróżować w głąb. Ideą powstałych kompozycji ma być właśnie podróż w głąb Sępólna, w głąb jego historii. – powiedział podczas otwarcia autor Łukasz Jakubowski, nawiązując do słów reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego. 

Ci, którzy razem z nami udali się w tę podróż, mieli okazję zobaczyć jednocześnie przeszłość i teraźniejszość.

Wystawę można zwiedzać do 30 września br. w Wozowni w godzinach otwarcia Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej.

(Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018