REKLAMA

Sępólno: Do trzech razy sztuka

10:43, 05.01.2018 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Sępólno: Do trzech razy sztuka - fot. Jacek Wojtania

Dopiero za trzecim razem udało się rozstrzygnąć przetarg na remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. W poprzednich ceny za wykonanie usługi znacznie przewyższały kosztorys i konkursy trzeba było unieważniać. Teraz jednak oferenci zaproponowali stawki zbliżone do oczekiwań gminy. 

Sala widowiskowa w Sępólnie Krajeńskim jest nieczynna już od lata. Wówczas to miał się rozpocząć jej gruntowny remont. O ile z przetargiem na dostarczenie specjalistycznego sprzętu nie było kłopotów, o tyle na wykonanie prac budowlanych, przetarg trzeba było ogłaszać trzykrotnie.

- Mam nadzieję, że prace ruszą jeszcze w styczniu i potrwają maksymalnie do września - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wszystko ma kosztować nieco ponad 3 miliony złotych. Po remoncie w sali widowiskowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki zainstalowane zostaną nowe fotele dla publiczności, a scena będzie przebudowana. Pomieszczenie zyska nowe nagłośnienie, oświetlenie, wentylację i adaptację akustyczną. 

Wyremontowane będą także zaplecza i garderoby. Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości 1,85 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

(UM Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018