Zamknij
REKLAMA

Wybory Burmistrza Więcborka (SONDA)

17:35, 27.09.2018 | red.
REKLAMA
Skomentuj
Wybory Burmistrza Więcborka (SONDA)

O stanowisko Burmistrza Więcborka ubiega się czworo kandydatów: Tomasz Roman Bracka, Waldemar Sławomir Kuszewski, Henryk Pawlina i Karolina Pliszka. O tym, kto te bardzo ważne wybory wygra, wyborcy zadecydują już 21 października. A Ty na kogo oddasz swój głos?

Na kogo oddasz swój głos w wyborach na Burmistrza Więcborka?

Na kogo oddasz swój głos w wyborach na Burmistrza Więcborka?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(red.)
REKLAMA

Komentarze (300)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


limolimo

0 1

Najgorsze, że p. Bracka pochwali sie wynikiem tej sondy biorąc ją na serio, a potem będzie żądał unieważnienia wyborów ;) 21:55, 27.09.2018


Wyborca Wyborca

1 0

A jak Tomasz Bracka wygra wybory to dopiero będziecie beczeć urzędasy i płatni kalkierzy. Wiać ,że już już drżycie ze strachu czego dowodem są wasze wypociny na tym forum. Żartem to są pozostali kandydaci myślałem, że stać was na lepsze modele 22:12, 27.09.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Bez ściemy Bez ściemy

3 0

Co za *%#)!& a kto doprowadził powiat sępoleński do bankructwa i zarządu komisarycznego będąc starostą był to pana idol https://pomorska.pl/powiat-sepolenski-rozgrzeszony-zarzad-mimo-11milionowego-dlugu/ar/7136989
19:55, 27.09.2018


~~

29 3

Idźmy na wybory 22:34, 27.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vv

19 36

Tak trzymać, w Więcborku widzę tylko P. Kuszewskiego na stołku Burmistrza, innej opcji nie ma . 08:54, 28.09.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

:) :)

8 4

Przecież ten sondaż to blef, gdyż każdy może z jednego komputera głosować sto razy na tego samego kandydata. Bolesne rozczarowanie będzie wśród podczas wyborów, które wygra Bracka lub Pawlina 10:46, 28.09.2018


vvvvvvvv

9 11

Ja bede glosowac na Bracke wreszcie zmieni.sie na.lepsze w tym miescie 12:01, 28.09.2018


Bracki Bracki

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


abcabc

2 4

Ja widzę inne opcje. Nie dla Kuszewskiego ! 20:10, 07.10.2018


~~

28 1

Idziemy na wybory 11:20, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

12 28

Na dzień dzisiejszy tylko Tomasz reszta to skorumpowana banda 12:08, 28.09.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

jajajaja

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


!!!!!!

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


!!!!!!

3 2

Jestem działaczem społecznym, polskim politykiem i byłym działaczem opozycji antykomunistycznej Solidarności, FMW i WiP w PRL. Byłem liderem Federacji Młodzieży Walczącej Więcbork ? Bydgoszcz w PRL.

Jestem Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jest to drugie najwyższe państwowe odznaczenie cywilne w Polsce po Orderze Orła Białego. Postanowieniem nr rej. 77/2017 Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 marca 2017 r. o nadaniu orderów Prezydent RP Pan Andrzej Duda, odznaczył mnie na wniosek własny i Kapituły Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej w Polsce KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI Prawomocne Postanowienie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dydy w powyższej sprawie opublikowane zostało w Monitorze Polskim 24 maja 2017 r. http://monitorpolski.gov.pl/mp/2017/471/1.

Jestem też kawalerem Krzyża Wolności i Solidarności od 2014 roku w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i za obronę praw człowieka w PRL. Odznaczenie to osobiście wręczył mi Prezydent RP w Pałacu w Runowie gmina Więcbork 12. 11. 2014 r. Odznaczenie nastąpiło nieopodal więcborskiej rezydencji Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego.

Zostałem kawalerem najwyższego odznaczenia w województwie, czyli złotego medalu marszałka województwa kujawsko ? pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano ? Pomeraniensis? który otrzymałem na jednogłośny wniosek kapituły tego medalu z rąk marszałka Piotra Całbeckiego w Toruniu 05. 06. 2014 r. w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL.

Zostałem odznaczony przez Starostę Powiatu Sępoleńskiego w 2010 r. medalem za zasługi dla powiatu sępoleńskiego ,,AD FUTURAM REI MEMORIAM? w 90 rocznicę powstania powiatu sępoleńskiego. Odznaczony zostałem w 2016 r. odznaką pamiątkową Federacji Młodzieży Walczącej, której byłem działaczem i liderem w PRL na naszym terenie. Zostałem odznaczony w 2015 r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaką honorową działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Zostałem odznaczony w 2014 r. złotym medalem przez Radę Główną LZS w Warszawie w uznaniu zasług na rzecz sportu i turystyki w Polsce.

Posiadam wykształcenie policealne w zawodzie Technik Administracji oraz Międzynarodowy Dyplom Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w zawodzie Technik Administracji kwalifikacja pełna PRK Nr D/10028553/17, wraz z suplementem do Dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Administracji europass Nr D/10028553/17 Gdańsk 25 sierpnia 2017 r. wydany przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną w Gdańsku.Wcześniej ukończyłem Liceum Ogólnokształcące w Nakle n/Not. a wcześniej Szkołę Zawodową w Sępólnie Krajeńskim i Szkołę Podstawową w Więcborku. Władam czterema językami angielskim, niemieckim rosyjskim i ojczystym polskim., co potwierdziłem na moich świadectwach szkolnych.

Byłem radnym wojewódzkim w Bydgoszczy w latach 1989/90 r. z ramienia opozycji antykomunistycznej i zasiadałem w Komisji Kultury WRN Bydgoszcz wraz, ze Stefanem Pastuszewskim. Byłem wieloletnim prezesem, założycielem i królem 286 letniego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i doprowadziłem jako Prezes KBS Więcbork do zwrotu z zasobów Skarbu Państwa 12 ha lasku miejskiego w Więcborku z obiektami brackimi do zasobów majątkowych gminy Więcbork wzbogacając ją o 20 000 000 złotych !!! To ja obroniłem lasek miejski w Więcbork przed jego sprzedażą za bezcen za co do dziś ta złodziejska hołota mnie nienawidzi i pomawia przez swoich szpicli z SB ulokowanych w lokalnych mediach !!!

Byłem założycielem i sekretarzem Sokoła Więcbork. Byłem urzędnikiem państwowym w dziale administracji w Dyrekcji Wojewódzkiej Poczty Polskiej Telegraf i Telefon w Bydgoszczy. Byłem członkiem Zarządu Miasta Samorządu Mieszkańców Więcborka w latach 2010 ? 2014 r. Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz od 10 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. w milionowym bydgoskim okręgu wyborczym, gdzie pokonałem 155 kontrkandydatów na Posła RP. Byłem czołowym sportowcem sekcji podnoszenia ciężarów w II ligowym Gromie Więcbork. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz wydawcą i producentem artystycznym od 30 lat. Jestem od 11 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Wygrałem ponownie z polskim bezprawiem sądowym w Strasburgu i w polskim Rządzie, który uznał moje pozwy i bezprawie polskich sądów !!! Rząd RP uznał mój Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 7 lipca 2015 r. wydany moich sprawach i mojej mandatki, przyznając się do winy i naruszenia prawa przez Polskie Sądy w Bydgoszczy, Tucholi, Chojnicach i Gdańsku. Tym wyrokiem zmusiłem były Sejm i Senat RP z Rządem RP do zmiany ustawowej prawa o przewlekłości postępowań sądowych w Polsce, co stało się faktem w marcu 2017 r. 10 września 2018 r, ponownie wygrałem z bezprawiem SR w Tucholi przed SO w Bydgoszczy uzyskując należne zadośćuczynienie od Sądu za doznane krzywdy i bezprawie tegoż sądu !!! Kolejne wyroki w toku !!!

Jeszcze nikt w tym mieście, powiecie i województwie nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja. Natomiast w Polskich Sądach wygrałem na przestrzeni minionych 20 lat ponad sto spraw cywilnych i karnych w różnych Sądach począwszy od Sądu Najwyższego poprzez Sady Apelacyjne, Okręgowe i Rejonowe RP !!! Ostatnia moja wygrana sprawa miała miejsce w SO w Bydgoszczy 10 września 2018 r., a kolejne dwie uzyskają wyroku jeszcze w tym miesiącu.

Jeszcze nikt w województwie kujawsko ? pomorskim nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja zmuszając Wyrokiem ETPCz z 7 lipca 2015 r. Rząd i Sejm RP do zmiany ustawy o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce co stało się faktem !!!

To co zrobiłem bezinteresownie dla Polski i Więcborka na przestrzeni minionych 35 lat mojej działalności publicznej i antykomunistycznej w Polsce, tego nie zrobił żaden burmistrz, radny i starosta do dnia dzisiejszego ! Przypomnę, że jestem skutecznym inicjatorem w WINB Bydgoszcz przebudowy i legalizacji trzech dróg wojewódzkich nr 241, 249 i 189 na naszym terenie, z budową nowego ronda w Więcborku przy cmentarzu komunalnym oraz przebudowy ulic Mickiewicza i Pocztowej DW 241.

Doprowadziłem z WINB Bydgoszcz i UTK Warszawa do legalizacji i remontów z wszystkich mostów i przejazdów kolejowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice oraz do oczyszczenia całej LK nr 281 z wymianą tysięcy podkładów !!! Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy oraz przy wsparciu WINB Bydgoszcz i PKP SA do remontu dachu Dworca PKP Więcbork z budową nowych rynien i kominów co stało się w 2018 r. Również z powyższymi urzędami doprowadziłem do remontu wieży ciśnień PKP Więcbork i dwóch nastawni WB i WB1 w Więcborku co niebawem po zakończonym przetargu w PKP PLK SA stanie się faktem.

Doprowadziłem do legalizacji i naprawy wszystkich mostów w mieście i gminie Więcbork jako inicjator tej czynności z WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr, to samo dotyczyło oczyszczenia koryt rzeki Orla. Właśnie po mojej skutecznej interwencji w WINB Bydgoszcz i odbytej na mój wniosek niejednej kontroli zakończył się remont generalny zabytkowego wodospadu z mostem w Runowie Młyn i mostu PKP na LK 240 przy ul. Górnej w Więcborku !!!

Jestem inicjatorem przebudowy więcborskiego Rynku i Promenady, jestem inicjatorem przebudowy plaży miejskiej w Więcborku i przebudowy więcborskiego targowiska miejskiego. Jestem inicjatorem legalizacji i wymuszonych remontów wszystkich dróg kategorii gminnej i powiatowej w Więcborku. Jestem jako prezes KBS Więcbork jego założycielem w III RP i doprowadziłem jako prezes do zwrotu ze Skarbu Państwa na rzecz Gminy Więcborku całego lasku miejskiego w Więcborku o pow 11 ha z obiektami brackimi dla miasta i KBS Więcbork !!!

Jestem inicjatorem gazyfikacji ziemnej Więcborka, budowy obwodnicy Więcborka na budowę której wywalczyłem 26 mln złotych w UM w Toruniu. Jestem inicjatorem rewitalizacji linii kolejowej nr 281 relacji Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice wraz z rewitalizacja stacji i dworca PKP Więcbork. Jestem współzałożycielem w WRN Bydgoszcz TVP Bydgoszcz oraz dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i dekomunizacji przestrzeni publicznej Bydgoszczy i regionu. Jestem inicjatorem i wnioskodawcą likwidacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Bydgoszczy, co stało się faktem w 1989 r. a obiekty te zostały przekazane bydgoskiej uczelni wyższej, za czym głosowałem jako radny wojewódzkiej w Bydgoszczy na komisji Kultury WRN Bydgoszcz, której byłem członkiem.

Promuję Więcbork i okolicę od niespełna 30 lat w różnych formach publicystycznych i wydawniczych oraz artystycznych. Doprowadziłem do utworzenia 10 miejsc pamięci narodowej na mogiłach zacnych mieszkańców Więcborka oraz żołnierza AK Zbigniewa Madeja. Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork.

Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork oraz do utworzenia kart zabytkowych dla wszystkich grobów na cmentarzach, ewangelickim, parafialnymi i komunalnym w Więcborku. To samo dotyczy pozostałych cmentarzy w gminie Więcbork z cmentarzem żydowskim w Wituni i terenem byłej synagogi w Więcborku.

Wywalczyłem, u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy uznanie za zabytki i skatalogowanie dwóch linii kolejowych nr 240 na całym odcinku Złotów ? Więcbork ? Świecie n/Wisłą wraz ze stacjami, mostami i budynkami dworcowymi. To samo dotyczy linii kolejowej nr 281 na całym odcinku Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice, która dzięki mnie wraz z stacjami i całą infrastrukturą jest zabytkiem techniki od 2014 roku !!! To tylko mikron tego co dla Więcborka i Polski zrobiłem w swoim dotychczasowym życiu.

Jak zostanę wybrany burmistrzem Więcborka zadbam o rozwój całej gminy i Więcborka na równych zasadach ! Z moim nadejściem skończy się czas lepszych i gorszych mieszkańców !!! Wszystkich mieszkańców będę traktował z należytym szacunkiem i na równych zasadachTomasz Roman Bracka

Kawaler Krzyża Oficerskiego

Orderu Odrodzenia Polski
Wersja do druku 01:20, 05.10.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Brunetka ze wsiBrunetka ze wsi

12 8

Jeśli ktoś ma zaprowadzić w Więcborku porządek to tylko Pani Pliszka! 12:32, 28.09.2018


@@

3 8

Niech ta pani najpierw coś dla miasta i gminy Więcbork zrobi, a później ubiega się o urząd burmistrza. Ta kandydatura jest skazana na przegraną, ja jej nie poprę. 16:51, 28.09.2018


@@

1 0

Zgadzam się i dodam, że ukryty radny Witkowski w tym pomoże. 20:08, 29.09.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


aaxaax

15 27

jestem w szoku. pani Karolina 32%? kobieta nie mająca doświadczenia samorządowego? kobieta znikąd w lokalnej "polityce"? chyba do tej pory nie wyjaśniła swojej działalności charytatywnej i społecznej, którą tak się szczyciła. 16:55, 28.09.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

zainteresowanazainteresowana

5 2

Obecny Burmistrz też był znikąd. 16:34, 30.09.2018


xx

3 3

Prowadzi Pawlina 20:22, 01.10.2018


M&KM&K

6 2

Obecny burmistrz wykazał się dużą aktywnością jako radny w czasie dwóch kadencji. 20:46, 03.10.2018


WyborcaWyborca

0 0

Obecny burmistrz też był w podobnym wieku starając się o fotel włodarza miasta. 11:06, 17.10.2018


xx

18 27

Bez obawy Karolina nie przejdzie ! 18:02, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

wolnywolny

26 14

Brawo Karolina znaczy się Pani Karolino .Nie ma doświadczenia ? A niby gdzie ma je zdobyć czekając aż będzie miała z 60 lat ? aax piszesz po prostu głupoty co do działalności charytatywnej zapewne doskonale wiesz ,że określone osoby to raczej nie chwalą się tego typu działalnością za co wielka im chwała .Pani Karolino nich Pani nie bierze sobie do serca takich wpisów , dla mnie jest może Pani nie idealnym kandydatem na to stanowisko a któż nim jest ? Serdecznie pozdrawiam . 18:05, 28.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

aaaaaaaa

3 1

Plankton polityczny i tyle w tym temacie ! 20:12, 28.09.2018


Idzie zmiana Idzie zmiana

2 0

Tomasz Bracka wielokrotnie prowadził w tej sondzie i miał nawet 37% poparcia i wygrywa z Kuszewskim od wielu dni wiec o co ci chodzi paskudny SBeku, zapowietrzysz się jak wygra te wybory paskudny muchomorze po drugiej turze ! 20:30, 04.10.2018


kpinakpina

15 9

Dobry czlowiek, profesjonalna i bynajmniej nie ma niechlubnej przeszlosci. Tyle w temacie. 19:23, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xx

12 2

Ten sondaż to fikcja, można głosować sto razy z jednego komputera :) 20:00, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

litości oszusci litości oszusci

4 10

Z ilości lajków pod wpisami na tym forum wynika, że niecałe 10 osób na tym forum stuka w kompa od dwóch dni jak w bęben dla Pikszki i Kuszewskiego co za żenada, co za wstyd na tym oszustwie wyborów nie wygracie.20:21, 28.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PWPW

2 1

Oj piszesz głupoty.Włącz sobie komputer i spójrz czy tak można głosować .Następnie włącz myślenie i będzie wszystko OK...Jak byk podkteslony na zielono wynik głosowania i nie można jeszcze raz głosować ,, 07:57, 29.09.2018


,,

2 2

Tak można ponownie głosować na tego samego kandydata w tym sondażu przed chwila to sprawdziłem i zagłosowałem. Zatem ten sondaż to fikcja 15:30, 29.09.2018


Obwieszczenie Obwieszczenie

8 6

Czy wiecie szanowni wyborcy, że 16 000 000 złotych długu odziedziczy po obecnym burmistrzu Kuszewskim nowy burmistrz Więcborka za trzy tygodnie !!!! 21:46, 28.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

------

1 4

Odziedziczy po poprzednikach Kuszewskiego. On obniżył dług o 3 miliony!!! 00:11, 29.09.2018


zaza

4 1

Muszę się zgodzić, iż obecny Burmistrz w spadku dostał długi po poprzednikach, które obniżył. Lecz nie podoba mi się, iż Pan Kuszewski w gazecie lokalnej chwali się nie do końca swoimi sukcesami. Droga Nowy Dwór - Zakrzewek została w większości wybudowana przez poprzednika a w gazecie jest tak to sformowane jak by całą wybudował obecny Burmistrz. To samo jest z drogą Borzyszkowo -Lubcza. W przypadku oświetlenia zapraszam zainteresowanych do policzenia lamp. Najbardziej mnie wyprowadziło z równowagi stwierdzenie Pana Kuszeskiego, iż dzięki niemu powstaną nowe bloki w Gminie Więcbork. Z tego co ja wiem ziemia, na której powstaje blok przy ul. Wojska Polskiego została sprzedana przez Gminę na zasadach kto da więcej. Więc bym była bardzo wdzięczna o wyjaśnienie mi w jaki sposób Burmistrz przyczynił się do budowy nowych mieszkań? Jeszcze jedna mała uwaga w gazecie lokalnej Burmistrz pisze, iż otworzył kąpielisko w Więcborku. Bym prosiła o doprecyzowanie co dokładnie zostało zrobione. Bo na zdjęciu widać zjeżdżalnię i pomost powstały za poprzedniej władzy. Mam nadzieje, iż te komentarze czytają również osoby, które piszą do gazety lokalnej. Bym prosiła o podawanie w niej konkretów np. ile metrów asfaltu zostało położone, ile lamp postawiono itp. 17:08, 30.09.2018


------

8 34

Burmistrz Kuszewski spłacił dług po poprzednikach (On obniżył dług o 3 miliony!!!) 00:12, 29.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

32103210

11 0

Oszczędności owszem były ale nie na tym co trzeba. Zamiast optymalizować wydatki oszczędzano na braku inwestycji. Toczko powiększał dług, ale też coś budował. A kadencja obecnego burmistrza to czas stracony. 00:43, 29.09.2018


mieszkaniec gminymieszkaniec gminy

2 1

Jedna osoba poruszyła dość istotną kwestię w niniejszej sądzie, dotyczącą skromnego budżetu gminy. Zgadzam się, iż obecny Burmistrz ma do dyspozycji nieduży budżet. To tym bardziej mnie szlak trafia, iż pieniądze są nie rozsądnie wydawane. Burmistrz chwali się iż wyremontował ulice Strzelecką (droga na plaże miejską). Moim zdaniem TA DROGA NIE WYMAGAŁA NATYCHMIASTOWEGO REMONTU. Są drogi, które tylko z nazwy są drogami. Czy nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na ten cel ????????? 19:30, 01.10.2018


SidorowskiSidorowski

20 7

A kto to chce głosować na Kuszewskiego? To jakiś żart? 00:22, 29.09.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

zorientowanyzorientowany

3 3

Sidorowski , a pokaż mi takiego króla w samorządach który nie jet nagi?Cała Polska jest zadłużona.Myślę ,że każdy burmistrz po sobie zostawi jakiś dług. Ja jednak zagłosuję na P. Kuszewskiego i to Jemy życzę wygranych wyborów Przypomnę, że .P.Pawlina zadłużył Powiat, a ci po nim czyli P. Tadych na koniec wzięli jeszcze kredyt, który do spłacenia zostawili następcom. Dobre, co? 07:58, 29.09.2018


WyborcaWyborca

1 6

Pamiętajcie że Pan Kruszewski spłaca długi Pana Toczki. Pan Kruszewski nie zaciągnął przez trwanie swojej kadencji ani jednego kredytu. Wręcz przeciwnie spłaca długi Toczki i jeszcze inwestuje. To jest prawdziwy gospodarz. 21:58, 29.09.2018


pp

10 0

Jak się mają oszczędności do ciągnika który non-stop się psuje? 17:16, 30.09.2018


WodibinWodibin

24 2

Żadne płatne gazetki, ani filmiki za pieniądze podatnika nie przykryją tego, że król jest nagi. 00:26, 29.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

5 1

Co za tupet Kuszewski przypisuje sobie w ulotce gazetowej inwestycje Toczki czyli przebudowa plaży miejskiej i rozbudowa hangaru z zakupem sprzętu wodnego na plaży miejskiej w Więcborku, co było wynikiem porozumienia programowego burmistrza Toczko z Tomaszem Bracka, o czym tak głośno rozpisywały się media. Może jeszcze Kuszewski przypiszę sobie z powodu braku własnych sukcesów budowę nowego rynku w Więcborku z nową promenadą i targowiskiem, przecież to kolejny owoc porozumienia programowego Toczko - Bracka !!! To samo dotyczy gazyfikacji ziemnej w Więcborku i budową obwodnicy Więcborka, które to inwestycje blokował od kilku lat, kilka dni temu chciał zablokować na ostatniej sesji RM Więcbork gazyfikacje ziemną Więcborka do 2030 roku na co nie pozwolili mu radni wykreślając ten zapis burmistrza Kuszewskiego z strategi rozwoju Więcborka do 20130 roku, która na tej sesji miała być uchwalona !!! G

Natomiast gaz ziemny wywalczył Tomasz Bracka w Rządzie RP, Ministerstwie Energii RP i PSG, a burmistrz podpisał zaledwie na gotowe i zabezpieczone przez Rząd finansowo inwestycje gazowe tylko list intencyjny. To samo dotyczy budowy obwodnicy Więcborka na rzecz której wywalczył Tomasz Bracka dwa lata temu 26 milionów złotych w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, dokumenty powszechne dostępnie w internecie w tych sprawach nie kłamią !!! 15:10, 30.09.2018


Obwieszczenie Obwieszczenie

17 3

Burmistrz Kuszewski miał do dyspozycji przez cztery lata swoich nieudolnych rządów 250 000 000 złotych publicznych pieniędzy w budżecie gminy Więcbork + środki unijne !!! Pytam dlaczego nie spłacił 16 000 000 złotych długi gminnego i na co wydał tak wielkie pieniądze !!! 00:50, 29.09.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

 Więcbork Więcbork

1 8

Na coś wydał, ale na pewno nie dla siebie, jak nadal P. Kuszewski prowadzi i to cieszy. . 11:00, 29.09.2018


@@

2 4

Budżet miasta i gminy Więcbork wynosi ponad 60 milionów złotych rocznie zatem czteroletnia kadencja daje 250 000 000 złotych i tyle bez środków unijnym miał do dyspozycji burmistrz Kuszewski przez cztery lata swoich nieudolnych rządów, wiec pytam dlaczego zostawia nowemu burmistrzowi w spadku po sobie 16 000 000 złotych długu w gminie Więcbork !!!

Wystarczyło rocznie spłacić po 4 miliony i długu by dziś nie było ! Najpierw się spłaca długi, a po tym można budować dom seniora z chlewa za ponad 3 miliony itd.

Natomiast ten sondaż to fikcja, gdyż tysiąc razy można klikać na tego samego kandydata z jednego komputera zatem nie ośmieszajcie się liderzy ala sondażu bo naga prawda wyjdzie już 21 października podczas głosowania i wówczas oczka się wam otworzą ile warci są liderzy waszego nieuczciwego sondażu ! Więcbork będzie miał nowego burmistrza już za trzy tygodnie i na pewno nie bezie obecny burmistrz wszystkie wewnętrzne sondaże kandydatów na burmistrza na to wskazują ! 15:18, 29.09.2018


:) :)

3 3

Prowadzi Pawlina pana Kuszewskiego na stary etat do sklepu z pędzlami i farbami :) 20:28, 01.10.2018


aaxaax

17 8

wolny, udajesz czy naprawdę nie jesteś w stanie zinterpretować słów? posłuchaj sobie raz jeszcze wypowiedzi pana Kownackiego kiedy przedstawiał panią Pliszkę. wszyscy słyszeli słowa jak bardzo pani Karolina udziela się charytatywnie i społecznie! co do zbierania doświadczenia. słyszałeś wcześniej, np. o inicjatywie obywatelskiej tej pani? widziałeś wcześniej panią na uroczystościach świąt narodowych? posłuchaj dookoła ludzi, stara się być aktywna kiedy okazało się, że będzie kandydować. tak to wygląda! 15:04, 29.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

@@

7 3

Ten sondaż to fikcja, gdyż tysiąc razy można klikać na tego samego kandydata z jednego komputera zatem nie ośmieszajcie się liderzy ala sondażu bo naga prawda wyjdzie już 21 października podczas głosowania i wówczas oczka się wam otworzą ile warci są liderzy waszego nieuczciwego sondażu ! Więcbork będzie miał nowego burmistrza już za trzy tygodnie i na pewno nie będzie to obecny burmistrz wszystkie wewnętrzne sondaże kandydatów na burmistrza Więcborka na to wskazują ! 15:22, 29.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

3 2

Nie bądz taki pewny,że Więcbork będzie miał nowego burmistrza.i To się jeszcze okaże.Oby NIE ! 16:30, 29.09.2018


ObserwatorObserwator

26 5

Ludzie, wy nie widzicie, że Waldemar tylko udaje burmistrza, a rządzi ktoś inny. 20:54, 29.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

podatnikpodatnik

13 0

Nareszcie ktoś powiedział prawdę. Gdyby właśnie ta osoba kandydowała na burmistrza (a wszyscy wiemy o kogo chodzi) to by na pewno nie przeszła. Pan Kuszewski jest znany z kościoła (nic przeciwko temu nie mam, a nawet to chwalę) dlatego miał jako jedyny szansę na wygraną. Głosowałam na Pana Kuszewskiego bo miałam nadzieje, iż będzie przestrzegał chrześcijańskie zasady. Niestety się rozczarowałam. Obecny urząd bardziej przypomina sodome i gomore, a obecny burmistrz udaje, że tego nie widzi. 17:30, 30.09.2018


aayaaaya

10 8

Obserwator, ale tak samo będzie jeżeli wygra pani Karolina. To lokalne władze PiS będą pociągać za sznurki. Samodzielni w rządzeniu (nie mówię, że dobrym) będą panowie Pawlina lub Bracka. 12:44, 30.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

7 0

Więc przyznajesz, że obecny burmistrz jest niesamodzielny? 21:46, 30.09.2018


@@

9 8

Ale tupet Kuszewski przypisuje sobie w ulotce gazetowej inwestycje Toczki czyli przebudowa plaży miejskiej i rozbudowa hangaru z zakupem sprzętu wodnego na plaży miejskiej w Więcborku, co było wynikiem porozumienia programowego burmistrza Toczko z Tomaszem Bracka, o czym tak głośno rozpisywały się media. Może jeszcze Kuszewski przypiszę sobie z powodu braku własnych sukcesów budowę nowego rynku w Więcborku z nową promenadą i targowiskiem. Przecież to kolejny owoc porozumienia programowego Toczko - Bracka !!!

To samo dotyczy gazyfikacji ziemnej w Więcborku i budową obwodnicy Więcborka, które to inwestycje blokował od kilku lat, a kilka dni temu chciał zablokować na ostatniej sesji RM Więcbork gazyfikacje ziemną Więcborka do 2030 roku, na co nie pozwolili mu radni wykreślając ten zapis burmistrza Kuszewskiego z strategi rozwoju Więcborka do 2030 roku, która na tej sesji miała być uchwalona !!!

Natomiast gaz ziemny wywalczył Tomasz Bracka w Rządzie RP, Ministerstwie Energii RP i PSG, a burmistrz podpisał zaledwie na gotowe i zabezpieczone przez Rząd finansowo inwestycje gazowe tylko list intencyjny. To samo dotyczy budowy obwodnicy Więcborka na rzecz której wywalczył Tomasz Bracka dwa lata temu 26 milionów złotych w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, dokumenty powszechne dostępnie w internecie w tych sprawach nie kłamią !!! 15:13, 30.09.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

@@

2 1

Kuszewski przypisuje sobie zasługi Tomasza Bracka w gazetce w sprawie gazyfikacji ziemnej Więcborka, którą wywalczył wraz z 26 milionami złotych na budową obwodnicy oto dokumenty potwierdzające http://www.gazetawiecborska.eu Te fakty i dowody w dokumentach urzędowych z UM w Toruniu i PSG Warszawa i Bydgoszcz eliminują Kuszewskiego jako burmistrza Więcborka !!!! Mola i hangaru na plaży miejskiej tez nie wybudował i kajaki tak samo kupił Toczko zatem nie wstyd mu tak czarować wyborców !!! 22:28, 30.09.2018


@@

2 0

Plankton polityczny wątpliwej jakości wsparty konfidentami SB z gazetek atakuje porządnych ludzi na tym forum 17:14, 01.10.2018


@@

2 2

Kto poważnie nie traktuje Kuszewskiego, Pliszkę dla mnie to plankton polityczny mało wiarygodny i na nich głosować nie będę nawet jak by mi złote góry obiecywali bo im nie wierzę i zachęcam wszystkich by na nich nie głosowali bo to zły omen dla gminy Więcbork, są lepsi kandydaci w tym zestawie i bardziej wiarygodni. 18:23, 01.10.2018


bartoszbartosz

0 0

Po czym poznać,m że bracka pisze sam o sobie komentarze? Otóż, zawsze pisze o sobie w innej osobie a jego komentarze pisane są jednym tchem. Jeszcze odnośnie tych 26 milionów. Kto uwierzy w takie bajki, że jakiś pyton poszedł do UM i ci dali mu 26 mln-ów :D Litości :D Według mnie kandydaci na burmistrza powinni okazać się badaniami lekarskimi z orzeczeniem o poczytalności i ogólnym stanie zdrowia psychicznego. 13:43, 11.10.2018


AnytKuszewskiAnytKuszewski

11 8

Kuszewski musi odejść !!! 19:25, 30.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

 z gminy z gminy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


@@

2 2

Natomiast ja poważnie nie traktuje Kuszewskiego, Pliszkę dla mnie to plankton polityczny mało wiarygodny i na nich głosować nie będę nawet jak by mi złote góry obiecywali bo im nie wierzę i zachęcam wszystkich by na nich nie głosowali bo to zły omen dla gminy Więcbork, są lepsi kandydaci w tym zestawie i bardziej wiarygodni. 18:20, 01.10.2018


EdytaEdyta

13 23

Ja głosuję na Pana Kuszewskiego każdy kto dostaję się na wyższe stanowisko ładuje do kieszeni niech lepiej jest tak jak jest nikogo z pisu 21:49, 30.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Waldek K.Waldek K.

1 0

A co za mało sobie naładowałeś do kieszeni u boku PełO i ZSLu? 00:24, 07.10.2018


@@

5 10

Kuszewski przypisuje sobie zasługi Tomasza Bracka w gazetce w sprawie gazyfikacji ziemnej Więcborka, którą wywalczył wraz z 26 milionami złotych na budową obwodnicy oto dokumenty potwierdzające http://www.gazetawiecborska.eu Te fakty i dowody w dokumentach urzędowych z UM w Toruniu i PSG Warszawa i Bydgoszcz eliminują Kuszewskiego jako burmistrza Więcborka !!!! Mola i hangaru na plaży miejskiej tez nie wybudował i kajaki tak samo kupił Toczko zatem nie wstyd mu tak czarować wyborców z powodu braku własnych sukcesów !!! 22:29, 30.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tomek BTomek B

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


"PDW""PDW"

19 1

po prostu idźmy na wybory - to jedyne co możemy zrobić by naprawdę mieć wpływ na władzę, nawet jeśli nie wygrają ci na których zagłosujemy to ci wybrani będą przez następne 5 lat czuli oddech nasz na plecach 08:00, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arkoarko

14 13

Karolina Pliszka? Nie tylko piękna kobieta, ale i powiew świeżości w więcborskim "ratuszu". Czyż może być lepsza wizytówka dla Więcborka. Głos na TAK. 16:42, 01.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

!!

7 5

Koń by się uśmiał, ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, ta kandydatka nie przejdzie nawet do drugiej tury 17:32, 01.10.2018


spacerowiczspacerowicz

7 2

W ratuszu nie potrzeba powiewu świeżości, tam się pracuje dla ludzi. Arko proponuję spacer alejką w parku. 19:31, 01.10.2018


^^

8 7

Strach się bać patrząc na beznadziejnych niepoważnych kandydatów z tak zwanego partyjnego przydziału komuna wróciła jeszcze sekretarzy powołajcie towarzysze partyjniacy !!! Zestaw jest mierny ale wierny jedynej słusznej partyji z lichym burmistrzem na czele !

Tak zapadłej miejscowości jak miasto i gmina Więcbork niema chyba nigdzie w Polsce to efekt waszych wyborów dyletanci. Jedzcie do Mroczy, Łobżenicy, Zakrzewa i zobaczcie jak te miast pięknie się rozwijają i pomimo mniejszych budżetów mają obwodnice, komisariaty policji zad to zrozumiecie że cudotwórców i kukły partyjne się nie słucha i nie wybiera ! 17:26, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

skromym zdaniemskromym zdaniem

17 8

Jeżeli kandydata wystawia partia, to będzie on służył partii, a nie mieszkańcom 17:46, 01.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xx

7 5

Mam pytanie do "skromnego" a mianowicie komu służy PiS? Wyraznie widać,że służy OBYWATELOM spełniając dane im wyborcze obietnice. 18:06, 01.10.2018


skromnym zdaniemskromnym zdaniem

1 5

do "x" ,PIS służy obywatelom, ale pierwszego sortu.Głównie zaś służy Prezesowi. 10:42, 02.10.2018


@@

4 10

Ja poważnie nie traktuje Kuszewskiego i Pliszkę, dla mnie to plankton polityczny mało wiarygodny i na nich głosować nie będę nawet jak by mi złote góry obiecywali bo im nie wierzę i zachęcam wszystkich by na nich nie głosowali bo to zły omen dla gminy Więcbork, są lepsi kandydaci w tym zestawie i bardziej wiarygodni. 18:21, 01.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

kpinakpina

10 1

Napisal pewnie Henryk, ktory zabiega o blokowanie prawdziwych, ale niewygodnych opinii. Ludzie, klapki z oczu, przeciez on sie bawi i smieje za publiczne pieniadze 19:12, 01.10.2018


WiecborkWiecbork

3 1

Bedzie mogl dalej sponsorowac 19:20, 01.10.2018


wpwp

1 1

Ja poważnie traktuję każdego kandydata .Każdy ma prawo startować w wyborach i być ocenionym przez wyborców .Poważnie ocenionym przez wyborców. No cóż czy są poważni czy też nie od tego są wyborcy a to najpoważniejsze gremium do oceny ...Pozdrawiam i to całkiem poważnie Pana/Panią . 16:41, 02.10.2018


mieszkaniecmieszkaniec

7 5

Jedna osoba poruszyła dość istotną kwestię w niniejszej sądzie, dotyczącą skromnego budżetu gminy. Zgadzam się, iż obecny Burmistrz ma do dyspozycji nieduży budżet. To tym bardziej mnie szlak trafia, iż pieniądze są nie rozsądnie wydawane. Burmistrz chwali się iż wyremontował ulice Strzelecką (droga na plaże miejską). Moim zdaniem TA DROGA NIE WYMAGAŁA NATYCHMIASTOWEGO REMONTU. Są drogi, które tylko z nazwy są drogami. Czy nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na ten cel ????????? 19:35, 01.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

6 1

Odezwało się osiedle piastowskie połykające cały budżet drogowy gminy Więcbork, a gdzie chodniki i asfalt na najstarszej nieremontowanej ulicy w mieście 28 stycznia czy Ulmów jak, kto woli czy ulica Szkolna i Widokowa gdzie nawet jednej latarni ulicznej nie zobaczysz i tak można wymieniać ulice w Wituni itd. Budżet roczny Więcborka to 60 000 000 złotych zatem przez cztery lata było bardzo grubo, pytam na jakie głupoty poszła ta kasa panie Kuszewski i radni, przecież przy takim budżecie nie powinno być 16 milionów długu gminy Więcbork na koniec 4 letniej kadencji, która dala panu kuszewskiemu i radnym 250 000 000 złotych do dyspozycji ! 20:12, 01.10.2018


xx

11 3

Odezwało się chyba osiedle piastowskie połykające cały budżet drogowy i oświetleniowy gminy Więcbork, a gdzie chodniki i asfalt na najstarszej nieremontowanej ulicy w mieście 28 stycznia czy Ulmów jak, kto woli czy ulica Szkolna i Widokowa gdzie nawet jednej latarni ulicznej nie zobaczysz i tak można wymieniać ulice w Wituni itd. Budżet roczny Więcborka to 60 000 000 złotych zatem przez cztery lata było bardzo grubo, pytam na jakie głupoty poszła ta kasa panie Kuszewski i radni, przecież przy takim budżecie nie powinno być 16 milionów długu gminy Więcbork na koniec 4 letniej kadencji, która dala panu kuszewskiemu i radnym 250 000 000 złotych do dyspozycji ! 20:14, 01.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xxxxxx

1 1

Na osiedlu Piastowskim nie było nic robione przez 25 lat. Te zrobione drogi na Pomorskiej, Krzywoustego i Łokietka to marny sukces tej władzy gdyż te ulice zostały zrobione połowicznie i nawet na chodniki nie starczyło. 17:01, 07.10.2018


@@

2 0

Panie burmistrzu czas skończyć z bezprawiem drogowym ulica 28 Stycznia w Więcborku ma dom przy domu i istnieje już 50 lat, a do dziś brak tam kanalizacji ściekowej, ulicy i chodników, choć jest to droga kategorii gminnej ! Podobnie jest z 30 letnimi ulicami i zarazem drogami kategorii gminnej czyli ul. Szkolną i ul. Widokową w Więcborku, gdzie barak nawet latarni ulicznych, a o chodnikach i nawierzchni drogowej, której tam brak już nie wspominam. 19:18, 09.10.2018


..

5 12

Kidy burmistrz Kuszewski z radą parafialną wyświetli w więcborskim kinie film KLER na wsiach też powinny być projekcje dla otrzeźwienia narodu 21:19, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxyzxxyz

9 3

do aaya W Więcborku nie ma lokalnych władz PiS-u jest Witkowski-baron
14:06, 02.10.2018

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

młodymłody

3 1

Po rezygnacji Mroczkowskiego z szefa PiS w Więcborku panuje tam bezkrólewie. Aż dziw, że wystawili kandydatów. 10:34, 03.10.2018


........................

4 1

Co Ci kandydaci mają wspólnego z PiS-em? 20:50, 03.10.2018


aayaaaya

1 2

chyba barometr :) 20:14, 05.10.2018


pamięćpamięć

4 1

Jak to co wspólnego? Chcieli być spod znaku PiS, a niektórzy chcący mieć poparcie wcześniej z plakatów ściągali ten znaczek. 07:24, 07.10.2018


YoYo

1 1

Jak co są ludźmi Prezesa Kaczyńskiego i PiS i znaleźli się na ich listach 22:51, 11.10.2018


AMAM

12 3

Administratorze, dlaczego nie mogę zagłosować ? Nie blokuj Waść głosów na Waldemara Kuszewskiego. Rację miał ktoś powyżej, że ta sonda to manipulacja,głosy skierowane na koleżankę Pliszkę.NIE BIERZCIE W TAKIEJ SONDZIE UDZIAŁU!!!!!!!! 18:05, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

2 4

Co za bzdury wypisuje AM, można cały czas głosować, lecz dwa razy na tą samą osobę się nie fanie tracącego poparcie społeczne Kuszewskiego ! Nareszcie Więcbork będzie miał nowego burmistrza już za 19 dni 18:58, 02.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xyzxyz

3 3

Brawo! AM, masz rację. E- krajna to tuba P. Pliszki i barona Witkowskiego. Dziennikarstwo nie powinno być stronnicze. 22:30, 02.10.2018


czyt.czyt.

7 2

Ta sonda to jedna wielka lipa, z telefonów można głosować ile tylko się chce więc nie głosuję, bo i po co. Dzień 21.10 pokaże jaki będzie wynik . 07:10, 03.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

4 3

Teraz sonda dla niektórych jest zła bo przegrywacie, oj żałośni hipokryci zmienni jak kameleon ! Nie widzicie po wszystkich sondażach że w końcu nadchodzą wielkie zmiany na lepsze dla ludzi oraz miasta i gminy Więcbork ! 12:29, 03.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

szkoda Toczkiszkoda Toczki

4 4

Czekamy na rozliczenie się burmistrza z obietnic wyborczych sprzed czterech lat, przede wszystkim z hasła "mądrzej". 11:07, 04.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

@@

2 0

Obwodnicę i gaz ziemny dla Więcborka i Wituni wywalczył Tomasz Bracka, a zablokować, chciał to odchodzący burmistrz Kuszewski na ostatniej sesji Rady Miejskiej Więcborka z zapisem w uchwale o wstrzymaniu gazyfikacji ziemnej Więcborka do 2030 roku. Dokumenty urzędowe potwierdzające n stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu

To samo dotyczy remontu mostów oraz dróg widmo wojewódzkich, powiatowych i gminnych w MiG Więcbork, które zaczęto legalizować i remontować po nakazach pokontrolnych Powiatowego i Wojewódzkiego inspektora Budowlanego z Bydgoszczy i Sępólna Kr. na wniosek wnioskodawcy tych kontroli Tomasz Bracka, a nie burmistrza Kuszewskiego, który nawet na obecnych obwieszczeniach wyborczych wymienia nieistniejące ulice w Więcborku co czyni go do bólu niewiarygodnym !!! Dokumenty urzędowe potwierdzające powyższe fakty na stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu 14:43, 04.10.2018


@@

2 0

Obwodnicę i gaz ziemny dla Więcborka i Wituni wywalczył Tomasz Bracka, a zablokować, chciał to odchodzący burmistrz Kuszewski na ostatniej sesji Rady Miejskiej Więcborka z zapisem w uchwale o wstrzymaniu gazyfikacji ziemnej Więcborka do 2030 roku. Dokumenty urzędowe potwierdzające n stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu

To samo dotyczy remontu mostów oraz dróg widmo wojewódzkich, powiatowych i gminnych w MiG Więcbork, które zaczęto legalizować i remontować po nakazach pokontrolnych Powiatowego i Wojewódzkiego inspektora Budowlanego z Bydgoszczy i Sępólna Kr. na wniosek wnioskodawcy tych kontroli Tomasz Bracka, a nie burmistrza Kuszewskiego, który nawet na obecnych obwieszczeniach wyborczych wymienia nieistniejące ulice w Więcborku co czyni go do bólu niewiarygodnym !!! Dokumenty urzędowe potwierdzające powyższe fakty na stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu ! 14:44, 04.10.2018


@@

2 0

Panie Kuszewski dlaczego pan okłamał wyborców cztery lata temu w programie wyborczym, gdzie jest obiecana przez pana i pański komitet wyborczy cztery lata temu ścieżka rowerowa - Więcbork - Runowo - Borzyszkowo ! Jest pan niewiarygodny ! 20:44, 04.10.2018


@@

2 5

Obwodnicę i gaz ziemny dla Więcborka i Wituni wywalczył Tomasz Bracka, a zablokować, chciał to odchodzący burmistrz Kuszewski na ostatniej sesji Rady Miejskiej Więcborka z zapisem w uchwale o wstrzymaniu gazyfikacji ziemnej Więcborka do 2030 roku. Dokumenty urzędowe potwierdzające n stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu

To samo dotyczy remontu mostów oraz dróg widmo wojewódzkich, powiatowych i gminnych w MiG Więcbork, które zaczęto legalizować i remontować po nakazach pokontrolnych Powiatowego i Wojewódzkiego inspektora Budowlanego z Bydgoszczy i Sępólna Kr. na wniosek wnioskodawcy tych kontroli Tomasz Bracka, a nie burmistrza Kuszewskiego, który nawet na obecnych obwieszczeniach wyborczych wymienia nieistniejące ulice w Więcborku co czyni go do bólu niewiarygodnym !!! Dokumenty urzędowe potwierdzające powyższe fakty zamieszczone na stronach gazety więcborskiej http://www.gazetawiecborska.eu 14:46, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tomasz BrackaTomasz Bracka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Mieszkaniec BożyszkoMieszkaniec Bożyszko

7 5

Sorry ale na ,,Siarrę,, Kuszewskiego już nie zagłosuję. Dwa razy wykreślona z planu budowa ścieżki rowerowej na którą mieszkańcy Bożyszkowa bardzo czekają. A wiem że są na to środki, z wielu programów można dostać by dofinansowanie. Niestety nie ma w urzędzie nikogo kto potrafił by pozyskiwać środki zewnętrzne. Zwykli ludzie tego nie zauważają ale ci co wiedzą o co w tym chodzi wiedzą ile można było pieniędzy pozyskać, ile programów do finansujących przegapiono. Zwłaszcza że pan Burmistrz jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej o kierunku Europeistyka-Finanse i Bankowość Unii Europejskiej. Dla mnie to kompromitacja. Do tego wtopa z Biogazownią, udawał że nic nie wiedział, potem się okazało że wiedział. No i te podziękowania dla ,,Andrzeja Piaseckiego,, po koncercie Andrzeja Piasecznego. Może oddał bym na niego jeszcze raz głos gdybym wiedział że Powstanie droga rowerowa oraz że będzie rządził samodzielnie bo wszyscy wiemy że tak naprawdę jest słupem a rządzi skrajnie nie kompetentny pan Masztakowski. 16:02, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kpkp

13 1

Ten co zadluzyl powiat i chce zeby wrocila dawna sektetarz ;) 19:56, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bezpartyjnabezpartyjna

6 1

ale to już było i nie wróci więcej.....czas komuny już minął 23:08, 04.10.2018


KojakKojak

4 2

Prezes mnie oświecił Pan panie pp jest z tymi co to PiS chcą odsunąć od władzy 20:26, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxx

7 1

ta sonda to jakaś totalna ściema ,wysyłamy na Waldemara Kuszewskiego a procent się nie zmienia wręcz maleje ,chyba komuś obecny panujący nie pasi 22:11, 04.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

aaaa

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


alal

2 0

Komuś bardzo zależy, bo posada sie wypala w Bydgoszczy. 18:39, 11.10.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


bezpartyjnabezpartyjna

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


..

1 1

Tomasz Bracka ma swoją firmę od 11 lat i naw was pracuje nieroby partyjniaki i urzędasy, a jego sukcesy i 30 lat pracy społecznej za darmo dla Więcbork widać na każdym kroku włącznie z przywróconym do Więcborka 11 hektarami lasku miejskie w Więcborku z zasobów skarbu państwa co wywalczył w 2006 roku urzędasy i partyjnioki jako prezes kurkowego bratwa strzeleckiego w Więcborku, amnezje macie pajace i z to ma te 37 do 24 % poparci w tej sądzie co bardzo was boli nieroby urzędasy na jego i naszym utrzymaniu z partyjną zgrają ! 01:03, 05.10.2018


i co buce i co buce

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


!!!!!!

0 0

jestem działaczem społecznym, polskim politykiem i byłym działaczem opozycji antykomunistycznej Solidarności, FMW i WiP w PRL. Byłem liderem Federacji Młodzieży Walczącej Więcbork ? Bydgoszcz w PRL.

Jestem Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jest to drugie najwyższe państwowe odznaczenie cywilne w Polsce po Orderze Orła Białego. Postanowieniem nr rej. 77/2017 Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 marca 2017 r. o nadaniu orderów Prezydent RP Pan Andrzej Duda, odznaczył mnie na wniosek własny i Kapituły Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej w Polsce KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI Prawomocne Postanowienie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dydy w powyższej sprawie opublikowane zostało w Monitorze Polskim 24 maja 2017 r. http://monitorpolski.gov.pl/mp/2017/471/1.

Jestem też kawalerem Krzyża Wolności i Solidarności od 2014 roku w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i za obronę praw człowieka w PRL. Odznaczenie to osobiście wręczył mi Prezydent RP w Pałacu w Runowie gmina Więcbork 12. 11. 2014 r. Odznaczenie nastąpiło nieopodal więcborskiej rezydencji Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego.

Zostałem kawalerem najwyższego odznaczenia w województwie, czyli złotego medalu marszałka województwa kujawsko ? pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano ? Pomeraniensis? który otrzymałem na jednogłośny wniosek kapituły tego medalu z rąk marszałka Piotra Całbeckiego w Toruniu 05. 06. 2014 r. w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL.

Zostałem odznaczony przez Starostę Powiatu Sępoleńskiego w 2010 r. medalem za zasługi dla powiatu sępoleńskiego ,,AD FUTURAM REI MEMORIAM? w 90 rocznicę powstania powiatu sępoleńskiego. Odznaczony zostałem w 2016 r. odznaką pamiątkową Federacji Młodzieży Walczącej, której byłem działaczem i liderem w PRL na naszym terenie. Zostałem odznaczony w 2015 r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaką honorową działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Zostałem odznaczony w 2014 r. złotym medalem przez Radę Główną LZS w Warszawie w uznaniu zasług na rzecz sportu i turystyki w Polsce.

Posiadam wykształcenie policealne w zawodzie Technik Administracji oraz Międzynarodowy Dyplom Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w zawodzie Technik Administracji kwalifikacja pełna PRK Nr D/10028553/17, wraz z suplementem do Dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Administracji europass Nr D/10028553/17 Gdańsk 25 sierpnia 2017 r. wydany przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną w Gdańsku.Wcześniej ukończyłem Liceum Ogólnokształcące w Nakle n/Not. a wcześniej Szkołę Zawodową w Sępólnie Krajeńskim i Szkołę Podstawową w Więcborku. Władam czterema językami angielskim, niemieckim rosyjskim i ojczystym polskim., co potwierdziłem na moich świadectwach szkolnych.

Byłem radnym wojewódzkim w Bydgoszczy w latach 1989/90 r. z ramienia opozycji antykomunistycznej i zasiadałem w Komisji Kultury WRN Bydgoszcz wraz, ze Stefanem Pastuszewskim. Byłem wieloletnim prezesem, założycielem i królem 286 letniego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i doprowadziłem jako Prezes KBS Więcbork do zwrotu z zasobów Skarbu Państwa 12 ha lasku miejskiego w Więcborku z obiektami brackimi do zasobów majątkowych gminy Więcbork wzbogacając ją o 20 000 000 złotych !!! To ja obroniłem lasek miejski w Więcbork przed jego sprzedażą za bezcen za co do dziś ta złodziejska hołota mnie nienawidzi i pomawia przez swoich szpicli z SB ulokowanych w lokalnych mediach !!!

Byłem założycielem i sekretarzem Sokoła Więcbork. Byłem urzędnikiem państwowym w dziale administracji w Dyrekcji Wojewódzkiej Poczty Polskiej Telegraf i Telefon w Bydgoszczy. Byłem członkiem Zarządu Miasta Samorządu Mieszkańców Więcborka w latach 2010 ? 2014 r. Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz od 10 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. w milionowym bydgoskim okręgu wyborczym, gdzie pokonałem 155 kontrkandydatów na Posła RP. Byłem czołowym sportowcem sekcji podnoszenia ciężarów w II ligowym Gromie Więcbork. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz wydawcą i producentem artystycznym od 30 lat. Jestem od 11 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Wygrałem ponownie z polskim bezprawiem sądowym w Strasburgu i w polskim Rządzie, który uznał moje pozwy i bezprawie polskich sądów !!! Rząd RP uznał mój Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 7 lipca 2015 r. wydany moich sprawach i mojej mandatki, przyznając się do winy i naruszenia prawa przez Polskie Sądy w Bydgoszczy, Tucholi, Chojnicach i Gdańsku. Tym wyrokiem zmusiłem były Sejm i Senat RP z Rządem RP do zmiany ustawowej prawa o przewlekłości postępowań sądowych w Polsce, co stało się faktem w marcu 2017 r. 10 września 2018 r, ponownie wygrałem z bezprawiem SR w Tucholi przed SO w Bydgoszczy uzyskując należne zadośćuczynienie od Sądu za doznane krzywdy i bezprawie tegoż sądu !!! Kolejne wyroki w toku !!!

Jeszcze nikt w tym mieście, powiecie i województwie nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja. Natomiast w Polskich Sądach wygrałem na przestrzeni minionych 20 lat ponad sto spraw cywilnych i karnych w różnych Sądach począwszy od Sądu Najwyższego poprzez Sady Apelacyjne, Okręgowe i Rejonowe RP !!! Ostatnia moja wygrana sprawa miała miejsce w SO w Bydgoszczy 10 września 2018 r., a kolejne dwie uzyskają wyroku jeszcze w tym miesiącu.

Jeszcze nikt w województwie kujawsko ? pomorskim nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja zmuszając Wyrokiem ETPCz z 7 lipca 2015 r. Rząd i Sejm RP do zmiany ustawy o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce co stało się faktem !!!

To co zrobiłem bezinteresownie dla Polski i Więcborka na przestrzeni minionych 35 lat mojej działalności publicznej i antykomunistycznej w Polsce, tego nie zrobił żaden burmistrz, radny i starosta do dnia dzisiejszego ! Przypomnę, że jestem skutecznym inicjatorem w WINB Bydgoszcz przebudowy i legalizacji trzech dróg wojewódzkich nr 241, 249 i 189 na naszym terenie, z budową nowego ronda w Więcborku przy cmentarzu komunalnym oraz przebudowy ulic Mickiewicza i Pocztowej DW 241.

Doprowadziłem z WINB Bydgoszcz i UTK Warszawa do legalizacji i remontów z wszystkich mostów i przejazdów kolejowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice oraz do oczyszczenia całej LK nr 281 z wymianą tysięcy podkładów !!! Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy oraz przy wsparciu WINB Bydgoszcz i PKP SA do remontu dachu Dworca PKP Więcbork z budową nowych rynien i kominów co stało się w 2018 r. Również z powyższymi urzędami doprowadziłem do remontu wieży ciśnień PKP Więcbork i dwóch nastawni WB i WB1 w Więcborku co niebawem po zakończonym przetargu w PKP PLK SA stanie się faktem.

Doprowadziłem do legalizacji i naprawy wszystkich mostów w mieście i gminie Więcbork jako inicjator tej czynności z WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr, to samo dotyczyło oczyszczenia koryt rzeki Orla. Właśnie po mojej skutecznej interwencji w WINB Bydgoszcz i odbytej na mój wniosek niejednej kontroli zakończył się remont generalny zabytkowego wodospadu z mostem w Runowie Młyn i mostu PKP na LK 240 przy ul. Górnej w Więcborku !!!

Jestem inicjatorem przebudowy więcborskiego Rynku i Promenady, jestem inicjatorem przebudowy plaży miejskiej w Więcborku i przebudowy więcborskiego targowiska miejskiego. Jestem inicjatorem legalizacji i wymuszonych remontów wszystkich dróg kategorii gminnej i powiatowej w Więcborku. Jestem jako prezes KBS Więcbork jego założycielem w III RP i doprowadziłem jako prezes do zwrotu ze Skarbu Państwa na rzecz Gminy Więcborku całego lasku miejskiego w Więcborku o pow 11 ha z obiektami brackimi dla miasta i KBS Więcbork !!!

Jestem inicjatorem gazyfikacji ziemnej Więcborka, budowy obwodnicy Więcborka na budowę której wywalczyłem 26 mln złotych w UM w Toruniu. Jestem inicjatorem rewitalizacji linii kolejowej nr 281 relacji Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice wraz z rewitalizacja stacji i dworca PKP Więcbork. Jestem współzałożycielem w WRN Bydgoszcz TVP Bydgoszcz oraz dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i dekomunizacji przestrzeni publicznej Bydgoszczy i regionu. Jestem inicjatorem i wnioskodawcą likwidacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Bydgoszczy, co stało się faktem w 1989 r. a obiekty te zostały przekazane bydgoskiej uczelni wyższej, za czym głosowałem jako radny wojewódzkiej w Bydgoszczy na komisji Kultury WRN Bydgoszcz, której byłem członkiem.

Promuję Więcbork i okolicę od niespełna 30 lat w różnych formach publicystycznych i wydawniczych oraz artystycznych. Doprowadziłem do utworzenia 10 miejsc pamięci narodowej na mogiłach zacnych mieszkańców Więcborka oraz żołnierza AK Zbigniewa Madeja. Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork.

Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork oraz do utworzenia kart zabytkowych dla wszystkich grobów na cmentarzach, ewangelickim, parafialnymi i komunalnym w Więcborku. To samo dotyczy pozostałych cmentarzy w gminie Więcbork z cmentarzem żydowskim w Wituni i terenem byłej synagogi w Więcborku.

Wywalczyłem, u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy uznanie za zabytki i skatalogowanie dwóch linii kolejowych nr 240 na całym odcinku Złotów ? Więcbork ? Świecie n/Wisłą wraz ze stacjami, mostami i budynkami dworcowymi. To samo dotyczy linii kolejowej nr 281 na całym odcinku Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice, która dzięki mnie wraz z stacjami i całą infrastrukturą jest zabytkiem techniki od 2014 roku !!! To tylko mikron tego co dla Więcborka i Polski zrobiłem w swoim dotychczasowym życiu.

Jak zostanę wybrany burmistrzem Więcborka zadbam o rozwój całej gminy i Więcborka na równych zasadach ! Z moim nadejściem skończy się czas lepszych i gorszych mieszkańców !!! Wszystkich mieszkańców będę traktował z należytym szacunkiem i na równych zasadachTomasz Roman Bracka

Kawaler Krzyża Oficerskiego

Orderu Odrodzenia Polski
01:23, 05.10.2018


emerytemeryt

8 4

kp popieram ,chyba nie chcemy tego co było ,emeryci są bardzo zadowoleni, że Waldemar Kuszewski i o nich pomyślał ,że mają gdzie się spotkać i się wykazać dlatego na niego będziemy głosować że o nas nie za pomniał dziękujemy emeryci z Więcborka 22:36, 04.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

zainteresowanazainteresowana

2 0

Emeryci z miasta się cieszą. A co ze mną. Ja mieszkam na wsi. Nie mam nawet jak dojechać do lekarza a mieszkam w Sypniewie. No ale jest budynek dla seniorów z miasta, bo nie na pewno dla seniorów ze wsi. 20:04, 05.10.2018


aa

7 1

Na pewno pomoże kandydat z Sypniewa, ale sobie :) 20:45, 05.10.2018


AntyKuszewskiAntyKuszewski

2 0

Czy na pewno On pomyślał, o ile wiem inicjatywa należała do kogoś zupełnie innego. 20:01, 07.10.2018


bezpartyjnabezpartyjna

2 3

ty bożyszko jak wszystko wiesz to może sam pozyskaj środki 22:40, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!

2 6

Tomasz Bracka ma swoją firmę od 11 lat i naw was pracuje nieroby partyjniaki i urzędasy, a jego sukcesy i 30 lat pracy społecznej za darmo dla Więcbork widać na każdym kroku włącznie z przywróconym do Więcborka 11 hektarami lasku miejskie w Więcborku z zasobów skarbu państwa co wywalczył w 2006 roku urzędasy i partyjniaki jako prezes kurkowego bratwa strzeleckiego w Więcborku ! Amnezje macie alony i właśnie za to ma te 37 do 24 % poparci w tej sądzie co bardzo was boli nieroby urzędasy na jego i naszym utrzymaniu z partyjną zgrają, która niszczy ludzi i Więcbork od dziesięcioleci ! Po waszych rządach ludzie z głodu umierają i uciekają z miasta i gminy Więcbork na zachód za chlebem won z urzędów niedorajdy życiowe i inwalidzi samorządowi 01:10, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Tomasz Bracka Tomasz Bracka

3 8

Tomasz Bracka - jestem działaczem społecznym, polskim politykiem i byłym działaczem opozycji antykomunistycznej Solidarności, FMW i WiP w PRL. Byłem liderem Federacji Młodzieży Walczącej Więcbork ? Bydgoszcz w PRL.

Jestem Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jest to drugie najwyższe państwowe odznaczenie cywilne w Polsce po Orderze Orła Białego. Postanowieniem nr rej. 77/2017 Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 marca 2017 r. o nadaniu orderów Prezydent RP Pan Andrzej Duda, odznaczył mnie na wniosek własny i Kapituły Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej w Polsce KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI Prawomocne Postanowienie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dydy w powyższej sprawie opublikowane zostało w Monitorze Polskim 24 maja 2017 r. http://monitorpolski.gov.pl/mp/2017/471/1.

Jestem też kawalerem Krzyża Wolności i Solidarności od 2014 roku w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i za obronę praw człowieka w PRL. Odznaczenie to osobiście wręczył mi Prezydent RP w Pałacu w Runowie gmina Więcbork 12. 11. 2014 r. Odznaczenie nastąpiło nieopodal więcborskiej rezydencji Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego.

Zostałem kawalerem najwyższego odznaczenia w województwie, czyli złotego medalu marszałka województwa kujawsko ? pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano ? Pomeraniensis? który otrzymałem na jednogłośny wniosek kapituły tego medalu z rąk marszałka Piotra Całbeckiego w Toruniu 05. 06. 2014 r. w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL.

Zostałem odznaczony przez Starostę Powiatu Sępoleńskiego w 2010 r. medalem za zasługi dla powiatu sępoleńskiego ,,AD FUTURAM REI MEMORIAM? w 90 rocznicę powstania powiatu sępoleńskiego. Odznaczony zostałem w 2016 r. odznaką pamiątkową Federacji Młodzieży Walczącej, której byłem działaczem i liderem w PRL na naszym terenie. Zostałem odznaczony w 2015 r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaką honorową działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Zostałem odznaczony w 2014 r. złotym medalem przez Radę Główną LZS w Warszawie w uznaniu zasług na rzecz sportu i turystyki w Polsce.

Posiadam wykształcenie policealne w zawodzie Technik Administracji oraz Międzynarodowy Dyplom Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w zawodzie Technik Administracji kwalifikacja pełna PRK Nr D/10028553/17, wraz z suplementem do Dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Administracji europass Nr D/10028553/17 Gdańsk 25 sierpnia 2017 r. wydany przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną w Gdańsku.Wcześniej ukończyłem Liceum Ogólnokształcące w Nakle n/Not. a wcześniej Szkołę Zawodową w Sępólnie Krajeńskim i Szkołę Podstawową w Więcborku. Władam czterema językami angielskim, niemieckim rosyjskim i ojczystym polskim., co potwierdziłem na moich świadectwach szkolnych.

Byłem radnym wojewódzkim w Bydgoszczy w latach 1989/90 r. z ramienia opozycji antykomunistycznej i zasiadałem w Komisji Kultury WRN Bydgoszcz wraz, ze Stefanem Pastuszewskim. Byłem wieloletnim prezesem, założycielem i królem 286 letniego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i doprowadziłem jako Prezes KBS Więcbork do zwrotu z zasobów Skarbu Państwa 12 ha lasku miejskiego w Więcborku z obiektami brackimi do zasobów majątkowych gminy Więcbork wzbogacając ją o 20 000 000 złotych !!! To ja obroniłem lasek miejski w Więcbork przed jego sprzedażą za bezcen za co do dziś ta złodziejska hołota mnie nienawidzi i pomawia przez swoich szpicli z SB ulokowanych w lokalnych mediach !!!

Byłem założycielem i sekretarzem Sokoła Więcbork. Byłem urzędnikiem państwowym w dziale administracji w Dyrekcji Wojewódzkiej Poczty Polskiej Telegraf i Telefon w Bydgoszczy. Byłem członkiem Zarządu Miasta Samorządu Mieszkańców Więcborka w latach 2010 ? 2014 r. Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz od 10 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Byłem kandydatem na Posła RP w 2015 r. w milionowym bydgoskim okręgu wyborczym, gdzie pokonałem 155 kontrkandydatów na Posła RP. Byłem czołowym sportowcem sekcji podnoszenia ciężarów w II ligowym Gromie Więcbork. Jestem politykiem i działaczem społecznym oraz wydawcą i producentem artystycznym od 30 lat. Jestem od 11 lat redaktorem naczelnym gazety więcborskiej.

Wygrałem ponownie z polskim bezprawiem sądowym w Strasburgu i w polskim Rządzie, który uznał moje pozwy i bezprawie polskich sądów !!! Rząd RP uznał mój Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 7 lipca 2015 r. wydany moich sprawach i mojej mandatki, przyznając się do winy i naruszenia prawa przez Polskie Sądy w Bydgoszczy, Tucholi, Chojnicach i Gdańsku. Tym wyrokiem zmusiłem były Sejm i Senat RP z Rządem RP do zmiany ustawowej prawa o przewlekłości postępowań sądowych w Polsce, co stało się faktem w marcu 2017 r. 10 września 2018 r, ponownie wygrałem z bezprawiem SR w Tucholi przed SO w Bydgoszczy uzyskując należne zadośćuczynienie od Sądu za doznane krzywdy i bezprawie tegoż sądu !!! Kolejne wyroki w toku !!!

Jeszcze nikt w tym mieście, powiecie i województwie nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja. Natomiast w Polskich Sądach wygrałem na przestrzeni minionych 20 lat ponad sto spraw cywilnych i karnych w różnych Sądach począwszy od Sądu Najwyższego poprzez Sady Apelacyjne, Okręgowe i Rejonowe RP !!! Ostatnia moja wygrana sprawa miała miejsce w SO w Bydgoszczy 10 września 2018 r., a kolejne dwie uzyskają wyroku jeszcze w tym miesiącu.

Jeszcze nikt w województwie kujawsko ? pomorskim nie odniósł tak wielkiego sukcesu przed sądem międzynarodowym ETPCz w Strasburgu jak ja zmuszając Wyrokiem ETPCz z 7 lipca 2015 r. Rząd i Sejm RP do zmiany ustawy o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce co stało się faktem !!!

To co zrobiłem bezinteresownie dla Polski i Więcborka na przestrzeni minionych 35 lat mojej działalności publicznej i antykomunistycznej w Polsce, tego nie zrobił żaden burmistrz, radny i starosta do dnia dzisiejszego ! Przypomnę, że jestem skutecznym inicjatorem w WINB Bydgoszcz przebudowy i legalizacji trzech dróg wojewódzkich nr 241, 249 i 189 na naszym terenie, z budową nowego ronda w Więcborku przy cmentarzu komunalnym oraz przebudowy ulic Mickiewicza i Pocztowej DW 241.

Doprowadziłem z WINB Bydgoszcz i UTK Warszawa do legalizacji i remontów z wszystkich mostów i przejazdów kolejowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice oraz do oczyszczenia całej LK nr 281 z wymianą tysięcy podkładów !!! Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy oraz przy wsparciu WINB Bydgoszcz i PKP SA do remontu dachu Dworca PKP Więcbork z budową nowych rynien i kominów co stało się w 2018 r. Również z powyższymi urzędami doprowadziłem do remontu wieży ciśnień PKP Więcbork i dwóch nastawni WB i WB1 w Więcborku co niebawem po zakończonym przetargu w PKP PLK SA stanie się faktem.

Doprowadziłem do legalizacji i naprawy wszystkich mostów w mieście i gminie Więcbork jako inicjator tej czynności z WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr, to samo dotyczyło oczyszczenia koryt rzeki Orla. Właśnie po mojej skutecznej interwencji w WINB Bydgoszcz i odbytej na mój wniosek niejednej kontroli zakończył się remont generalny zabytkowego wodospadu z mostem w Runowie Młyn i mostu PKP na LK 240 przy ul. Górnej w Więcborku !!!

Jestem inicjatorem przebudowy więcborskiego Rynku i Promenady, jestem inicjatorem przebudowy plaży miejskiej w Więcborku i przebudowy więcborskiego targowiska miejskiego. Jestem inicjatorem legalizacji i wymuszonych remontów wszystkich dróg kategorii gminnej i powiatowej w Więcborku. Jestem jako prezes KBS Więcbork jego założycielem w III RP i doprowadziłem jako prezes do zwrotu ze Skarbu Państwa na rzecz Gminy Więcborku całego lasku miejskiego w Więcborku o pow 11 ha z obiektami brackimi dla miasta i KBS Więcbork !!!

Jestem inicjatorem gazyfikacji ziemnej Więcborka, budowy obwodnicy Więcborka na budowę której wywalczyłem 26 mln złotych w UM w Toruniu. Jestem inicjatorem rewitalizacji linii kolejowej nr 281 relacji Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice wraz z rewitalizacja stacji i dworca PKP Więcbork. Jestem współzałożycielem w WRN Bydgoszcz TVP Bydgoszcz oraz dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i dekomunizacji przestrzeni publicznej Bydgoszczy i regionu. Jestem inicjatorem i wnioskodawcą likwidacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Bydgoszczy, co stało się faktem w 1989 r. a obiekty te zostały przekazane bydgoskiej uczelni wyższej, za czym głosowałem jako radny wojewódzkiej w Bydgoszczy na komisji Kultury WRN Bydgoszcz, której byłem członkiem.

Promuję Więcbork i okolicę od niespełna 30 lat w różnych formach publicystycznych i wydawniczych oraz artystycznych. Doprowadziłem do utworzenia 10 miejsc pamięci narodowej na mogiłach zacnych mieszkańców Więcborka oraz żołnierza AK Zbigniewa Madeja. Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork.

Doprowadziłem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy do utworzenia setek kart zabytkowych na obiektach zabytkowych w Więcbork i i Gminie Więcbork oraz do utworzenia kart zabytkowych dla wszystkich grobów na cmentarzach, ewangelickim, parafialnymi i komunalnym w Więcborku. To samo dotyczy pozostałych cmentarzy w gminie Więcbork z cmentarzem żydowskim w Wituni i terenem byłej synagogi w Więcborku.

Wywalczyłem, u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy uznanie za zabytki i skatalogowanie dwóch linii kolejowych nr 240 na całym odcinku Złotów ? Więcbork ? Świecie n/Wisłą wraz ze stacjami, mostami i budynkami dworcowymi. To samo dotyczy linii kolejowej nr 281 na całym odcinku Oleśnica ? Więcbork ? Chojnice, która dzięki mnie wraz z stacjami i całą infrastrukturą jest zabytkiem techniki od 2014 roku !!! To tylko mikron tego co dla Więcborka i Polski zrobiłem w swoim dotychczasowym życiu.

Jak zostanę wybrany burmistrzem Więcborka zadbam o rozwój całej gminy i Więcborka na równych zasadach ! Z moim nadejściem skończy się czas lepszych i gorszych mieszkańców !!! Wszystkich mieszkańców będę traktował z należytym szacunkiem i na równych zasadachTomasz Roman Bracka

Kawaler Krzyża Oficerskiego

Orderu Odrodzenia Polski
01:27, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wykidajłowykidajło

0 2

Brawo, a czy mógłby szanowny pan popilnować GW zamiast tutaj się udzielać? 22:36, 05.10.2018


Tomasz Bracka Tomasz Bracka

3 1

Pytaliście o mój życiorys to go podałem w skrócie by nie było zakłamania i niedomówień więcej z dokumentami potwierdzającymi i fotografią na moich stronach gazety więcborskiej zapraszam http://www.gazetawiecborska.eu 00:57, 06.10.2018


AaaAaa

3 5

Bożyszko, niekompetentny i dofinansowany tyle w temacie poliglotów. 04:07, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

10 3

No i zrobiła się nam nie ekrajna tylko ePiS. Fatalnie Państwo Szydeł. Po wyborach będziecie niewiarygodni. PiS Was zostawi i tyle z tego będziecie mieli. Jeszcze do tego oszukujecie w sondażach. Ale ostatni będą pierwszymi. Okaże się przy urnach wyborczych. 14:47, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Braon Braon

4 2

Bez obaw sam nie zostanie brawo Paweł ! 14:54, 05.10.2018


wyborcawyborca

9 6

A ja oddam głos na Karolinę Pliszkę. Odważniejsza od Waldka, mądrzejsza od Jacka i ładniejsza od Ani. 22:27, 05.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

RazRaz

3 5

Ale wy pisiaki jesteście prymitywni. Jak Pliszka coś sobą udowodni to możecie wtedy rozmaw
iać. A tymczasem ona tym państwu do pięt nie dorasta 06:52, 06.10.2018


GgGg

6 2

Święta racja. Trafione w 10 -kę 23:32, 06.10.2018


PełoPeło

4 0

No tak wszyscy towarzysze z pod znaku PełO ZSLu SLD to jest elita 00:46, 07.10.2018


oaaoaa

3 2

A co ma udowodnić? Kuszewski się nie nadaje to następny/a ma szansę. 17:22, 07.10.2018


;);)

8 3

oj się dzieje na łamach wszystkich mediów - a z pustego i Salomon nie naleje ;). Skupiłem się na programach wyborczych, gdzie można obiecywać wiele. Można iść w kierunku szerokiego rozwoju po zaciągnięciu pożyczek, można? można. Zaciekawił mnie program wyborczy Pana Pawliny, który przytoczę. Został zamieszczony na oficjalnej stronie fb:
cyt. "Współpraca z sektorem organizacji pozarządowych działających w miastach i środowiskach wiejskich.
Utworzenie przy wsparciu Rady Miejskiej odrębnego budżetu samorządu miejskiego Więcborka na wzór funduszy sołeckich
Kolejne punkty programu, które będę chciał zrealizować to:
Dalsze zabezpieczanie utrzymania ilości i jakości usług Szpitala Powiatowego i opieki specjalistycznej.
Wspieranie aktywności przedsiębiorców poprzez projekty wsparcia finansowego Urzędu Pracy oraz projekty zrealizowane poprzez LGD Nasza krajna.
- Podnoszenie warunków utrzymania w Domach Wychowawczych i Centrum Pomocy Rodzinie.
- Dalsze zwiększanie dostępu do środków pomocowych na rzecz projektów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli i stworzenia bazy E-learningu.
Jednym z punktów programu, który będę chciał zrealizować jeżeli wybierzecie mnie na burmistrza to:
-Kontynuacja współpracy z Gminami na rzecz przebudowy dróg i chodników głównie na obszarach wiejskich.''
i tu się zaczęły moje wątpliwości, czy p. Pawlina startuje do rady powiatu czy na burmistrza Więcborka????
1. budżet samorządu miejskiego - jest przyznawany co roku, zgodnie z normami prawnymi,
2. Podnoszenie warunków utrzymania w Domach Wychowawczych i Centrum Pomocy Rodzinie - co ma burmistrz do tych kwestii? czy też rada miejska?? przecież to zadanie powiatu, a nie gminy. Domy Wychowawcze? domyślam się że chodzi o placówki opiekuńczo-wychowawcze pot. domy dziecka.
3. Dalsze zabezpieczanie utrzymania ilości i jakości usług Szpitala Powiatowego i opieki specjalistycznej - szpital, jest spółką. Co burmistrz ma do utrzymania ilości i jakości usług w szpitalu. Z mocy ustawy o samorządzie gminnym - to nic!
4. Urząd pracy - to też powiat.
Jeśli się mylę proszę mnie sprostować.


12:30, 06.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Heniu P.Heniu P.

4 0

Czyli mój program to 0. Nic nie będę robił ale tą skromną pensyjkę z chęcią skazuje. 00:39, 07.10.2018


OBIEKTYWNYOBIEKTYWNY

0 0

Nie mylisz się. Pan Pawlina rozminął się z rzeczywistością. Pan Pawlina kojarzy mi się tylko z nieudacznictwem - był jednym z pięciu którzy pozwolili przelać pieniądze na konto Budopolu bez zweryfikowania wykonanych prac.

Pora Panie Pawlina na zasłużoną "polityczną" emeryturę 00:07, 17.10.2018


JaJa

8 6

Głosowałem na Kuszewskiego dla jaj cztery lata temu i mocno się zawiodłem więcej jaj nie już będzie ! Tym razem zagłosuje dla jaj na Pawlinę może bankructwo Więcborka, jak powiatu za jego starostowania wypleni korupcje i nepotyzm z tej gminy upadłej gminie w zarządach komisarycznych. 16:21, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aayaaaya

1 0

A jakie żródło takich informacji? Jak na razie tych "darmowych" banerów nie widać. 17:34, 07.10.2018


Jan IIIJan III

1 8

Karolina Pliszka - już na starcie jest przegrana, kandyduje tylko dlatego żeby zabrać głosy Kuszewskiemu.
Jestem przekonany ze nowym burmistrzem będzie Pawlina 23:00, 06.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Heniu P.Heniu P.

6 0

Aby się ślizgać przez kolejne lata na stołku Burmistrza. Co on zrobił dla powiatu? Zadłużenie. 00:29, 07.10.2018


@@

5 0

wziąłem już waleriany 09:31, 07.10.2018


Pyr pyrPyr pyr

10 3

Patrząc po plakatach jak wybory wygra Kuszewski to gmina będzie musiała kupić jeszcze jeden traktor ha, ha ha 23:43, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

7 1

Chyba zapomniałeś tabletek, on nic nie wygra. Bieda, aż piszczy, a oni się banerami i biżuterią wyborczą obwieszają, tym na pewno nie wygracie. Brak wam skromności i taktu w tych trudnych czasach ! Tu wszyscy się znają więc pracowitych i skromnych ludzi wybierają ! 09:27, 07.10.2018


Cyrk !Cyrk !

10 2

Niech burmistrz Więcborka ujawni podatnikom 4 letnią listę umorzeń podatków w gminie za co niektórzy dziś wywieszają jego banery. 09:22, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

5 0

Bieda, aż piszczy, a oni się banerami i biżuterią wyborczą obwieszają, tym na pewno nie wygracie. Brak wam skromności i taktu w tych trudnych czasach ! Tu wszyscy się znają więc pracowitych i skromnych ludzi wybierają ! 09:29, 07.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

:) :)

0 2

ProszęPaństwa, chcę zauważyć, że komitety wyborcze wyborców z własnej kieszeni płacą za banery i ulotki. W przeciwieństwie do PSL, PIS, PO i inne partie polityczne. Więc Kuszewskiemu nikt nie może zarzucić, że jest to finansowane z podatków. Z podatków płacimy za resztę banerów.......partyjnych. nie wierzysz? Można to sprawdzić. 15:34, 07.10.2018


suzisuzi

2 0

Aleś ty *%#)!& to gdzie są te darmy, powinny wisieć na każdym płocie. 17:40, 07.10.2018


JanekJanek

1 1

Kandydaci PSL, PIS, PO i inne partie polityczne też płacą za kampanię z własnej kieszeni. Żeby rozpowszechniać informacje trzeba najpierw coś wiedzieć. Chyba że ktoś tu celowo kłamie. 23:12, 07.10.2018


REKLAMA

gośćgość

4 1

Może wygra Pawlina, może wygra Kuszewski, a może wygra Pliszka. Natomiast nie podejrzewałbym, że ktoś komuś robi przysługę, raczej wszyscy graja do swojej bramki. 17:37, 07.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

3 1

Może wygra Tomasz Bracka, który prowadzi przed Kuszewskim w tej sondzie i nie raz był liderem tego sondażu, a w sondażu w radiu weekend prowadzi niezmiennie do dwóch tygodni Tomasz Bracka z ponad 50% poparciem nad pozostałymi kontrkandydatami zmierzając do drugiej tury. 19:32, 07.10.2018


@@

4 3

Może wygra Tomasz Bracka, który prowadzi przed Kuszewskim w tej sondzie i nie raz był liderem tego sondażu, a w sondażu w radiu weekend prowadzi niezmiennie do dwóch tygodni Tomasz Bracka z ponad 50% poparciem nad pozostałymi kontrkandydatami zmierzając do drugiej tury 19:31, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

7 2

Pan Kuszewski jest na utrzymaniu wszystkich podatków gminy Więcbork jak każdy gminny urzędnik. Zatem ładnie na nas podatnikach gminnych zarobił na ten drogi przepych wyborczy. 19:43, 07.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

;);)

2 3

?.i tu się kłania wiedza wyborcza. Taki komitet, jaki założył Kuszewski (bezpartyjny) musi się sam finansować, czyli wszystkie materiały reklamowe są kupowane z prywatnych pieniędzy w przeciwieństwie do PIS, PSL, PO, SLD, NOWOCZESNA. To właśnie Oni promują się za nasze pieniądze, pieniądze podatnika. 22:04, 07.10.2018


..

4 1

A burmistrz gdzie pracuje od 4 lat chyba w gminie Więcbork, za pieniądze wszystkich podatników na który jest utrzymaniu,a nie w prywatnej firmie ! Zatem nieźle na nas zarobił w tej naszej gminie skoro stać go na tak droga kampanie wyborczą i tyle w tym temacie. Za swoje pieniądze to kampanie robi bezpartyjny Tomasz Bracka 13:48, 08.10.2018


......

4 1

Do ;) - kto Ci płaci za wprowadzanie w błąd opinii publicznej? Wszyscy kandydaci i ci partyjni i ci bezpartyjni za swoje kampanie wyborcze płacą z własnych kieszeni. 13:47, 09.10.2018


AntyKuszewskiAntyKuszewski

12 4

Ludzie czy Wy nie widzicie, ze ostatnie cztery lata były stracone dla naszej gminy !!! Bylejakość, którą reprezentuje sobą "burmistrz" Kuszewski widać wszędzie. Brak środków unijnych, mieszkańcy brną w błocie, niespełnione obietnice z przed 4 lat. Naprawdę ktoś jeszcze mu wierzy? Kuszewski, Masztakowski, Łańska, Witczak Wasz czas minął. Ludzie do urn ! Ratujmy tą gminę od bylejakości i złego zarządzania. 19:53, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

14 4

Kuszewski - biogazownia pamiętamy. Kłamstwa i krętactwo. Wstyd ! 20:04, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

8 6

Fakt jest taki, ze Gmina Wiecbork jest w znacznie lepszej kondycji szczegolnie w ciagu tej kadencji, niż Powiat, z tym co pozostawil poprzednik w Powiecie. Poza tym wystarczy przeczytać oświadczenie majątkowe rzadzacych Henia czy Dyr. Geodezji 23:20, 07.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@@

5 2

Co za bzdury, kondycje miasta i gminy Więcbork w budżecie gminnym podniosły rządowe pieniądze z 500+ które wpływają na kto gminy Więcbork i pozostałych w kraju ! Dług gminy Więcbork nadal wynosi kilkanaście milionów złotych !!! 13:28, 08.10.2018


taktak

5 0

Słowem w sedno. Prawda sie obroni. 19:17, 08.10.2018


cdecde

12 7

Kuszewski - woda w Sypniewie pamiętamy. Wstyd! 09:10, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~~

11 6

Spadek zadłużenia, ponad 3 mln zł na drogi, świetlica w SP w Sypniewie,..... 09:20, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QQQ111QQQ111

1 20

HENRYK PAWLINA
jedyny doświadczony samorządowiec, który jest w stanie uporządkować pracę więcborskiego magistratu a tym samym podnieść standard obsługi interesantów. Człowiek o twardym charakterze - MA MÓJ GŁOS 21:01, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

81 15

Jest dobrze. Robione są drogi, lampy, żłobek, gazyfikacja rozpoczęta! Tak dalej 21:15, 08.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

DefDef

6 5

Dokładnie. Bardzo się ciesze, że tyle rzeczy jest juz rozpoczetych praktycznie dla kazdego mieszkańca. Klubik Dziecięcy, Dom Seniora, park streetworkout, Najważniejsze, że przy tym dług Gminy Więcbork spada. Chyba nikt nie lubi tkwić w długach. 21:49, 08.10.2018


@@

4 4

Co za bzdury na ostatniej sesji Rady Miejskiej Więcborka burmistrz Kuszewski, chciał wstrzymać do 2030 roku gazyfikacje ziemną Więcborka w uchwale RM Więcbork, którą przygotował. Dostrzegł to radny Wilczyński i starosta Marach i po burzliwej reakcji radnych zapis burmistrza o wstrzymaniu gazyfikacji ziemnej Więcborka do 20130 roku został wykreślony za sprawą wszystkich radnych !!! Zatem burmistrz Kuszewski chciał wstrzymać gazyfikacje ziemną Więcborka wywalczona przez Tomasza Bracka do 2030 roku. Dlaczego media milczą w tej sprawie ! 23:11, 08.10.2018


SfojakSfojak

0 1

Nie pomyliło ci się zRządem 07:39, 11.10.2018


CojakCojak

2 0

Ale czemu dopiero dwa tygodnie przed wyborami jest dobrze? 08:36, 11.10.2018


REKLAMA

@@

8 6

Co za bzdury na ostatniej sesji Rady Miejskiej Więcborka burmistrz Kuszewski chciał wstrzymać do 2030 roku gazyfikacje ziemną Więcborka w uchwale RM Więcbork, którą przygotował. Dostrzegł to radny Wilczyński i starosta Marach i po burzliwej reakcji radnych zapis burmistrza o wstrzymaniu gazyfikacji ziemnej Więcborka do 20130 roku został wykreślony za sprawą wszystkich radnych !!! Zatem burmistrz Kuszewski chciał wstrzymać gazyfikacje ziemną Więcborka wywalczona przez Tomasza Bracka do 2030 roku. Dlaczego media milczą w tej sprawie ! 23:13, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:) :)

75 10

Dokładnie. Bardzo się ciesze, że tyle rzeczy jest juz rozpoczetych praktycznie dla kazdego mieszkańca. Klubik Dziecięcy, Dom Seniora, park streetworkout, Najważniejsze, że przy tym dług Gminy Więcbork spada. Chyba nikt nie lubi tkwić w długach. Popieram 07:06, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntyKuszewskiAntyKuszewski

5 0

Szkoda,że wszystko jest robione dopiero teraz na ostatniej prostej przed wyborami.Dom seniora to nie inicjatywa Kuszewskiego. Podpisał sie pod tym i tyle Wstyd !!! 14:16, 10.10.2018


++

71 10

Dokładnie. Bardzo się ciesze, że tyle rzeczy jest juz rozpoczetych praktycznie dla kazdego mieszkańca. Klubik Dziecięcy, Dom Seniora, park streetworkout, Najważniejsze, że przy tym dług Gminy Więcbork spada. Chyba nikt nie lubi tkwić w długach. 11:42, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MłodyMłody

22 2

Czy Więcbork ma spotkać los powiatu z p. Pawliną? NIE ZGADZAM SIĘ 14:10, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnyObiektywny

4 17

Piszą troliki ciągle , że Pawlina zadłużył powiat , a o tym decydują radni , a nie sam starosta , on ma mieć ręke do ludzi w urzedzie . Fajnie , że poszlo to na szpital w Więcborku . A co mamy teraz w Wiecborku , kultura w powijakach , nie ma nikogo od srodków zewnetrznych pisania programów , promocja chyba umarła , pozamykane bary , 16:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwEw

17 5

Inwestycje Kuszewskiego
Dom seniora - pusty ,zamkniety
Dom kultury - pusty
Letnia siłownia- bubel wygięte elementy urządzeń
Ul. Pomorska- bubel do kwadratu
Ul. Do suchoraczka - bubel jeszcze większy
Rowniarka za 750 000 zł- wiecznie stoi na parkingu urzędu a drogi Diurawe
Słynny traktor wiecznie zepsuty kolejny bubel
Stojący wiecznie w miejscu pracownicy i niska ich wydajność pracy
Sprawa biogazowni on o niczym nie wiedział ale radnym był. No i chichot losu z listy Kuszewskiego w runowie startuje radny Antczak ten sam od biogazowni!!!
Brak konkretnych inwestycji i źródeł dofinansowania ze
zewnętrznego
Brak projektów i osób mogących napisać dobre projekty i tak dalej przykładów można mnożyć
Kuszewski nie jest i nie będzie dobrym burmistrzem bo jest tylko marionetka w rękach jego zastępcy.
Więcbork potrzebuje wyrazistego i konkretnego burmistrza który zajmie się jego rozwojem a nie hipotetycznym dlugiem 16:38, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CDN CDN

8 1

Panie burmistrzu czas skończyć z bezprawiem drogowym, ulica 28 Stycznia w Więcborku ma dom przy domu i istnieje już 50 lat, a do dziś brak tam kanalizacji ściekowej, ulicy i chodników, choć jest to droga kategorii gminnej ! Podobnie jest z 30 letnimi ulicami i zarazem drogami kategorii gminnej czyli ul. Szkolną i ul. Widokową w Więcborku, gdzie barak nawet latarni ulicznych, a o chodnikach i nawierzchni drogowej, której tam brak już nie wspominam. 19:20, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zgroza zgroza

8 2

O czym my tu dyskutujemy w mieście turystycznym Więcbork ulica Złotowska, Potulickich, Zamkowa, Zebrzydowskiego i Ulmów do dziś są bez kanalizacji ściekowej. Tak oczywiste inwestycje przerosły radnych miejskich iw czteroletniej kadencji ręce opadają 19:32, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bracka liderem 42,33Bracka liderem 42,33

0 0

Tomasz Bracka liderem sondażu Weekend FM z 42,33% poparcia !!!

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (42,33%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (38,10%)

PLISZKA Karolina (14,29%)

PAWLINA Henryk (5,29%) 12:03, 13.10.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


@@

1 0

Po szkole podstawowej niepełnej lepiej być radnym czy przewodniczącym rady miejskiej w Więcborku lub prezydentem po zawodówce Lecha Wałęsa czy wicepremierem jak Lepper itd. Tomasz Bracka ukończył szkołę policealną i ma dyplom Technika Administracji po dwuletnim studium policealnym na poziomie licencjatu, zatem chłopcy pokażcie swoje dyplomy ukończenia szkół podstawowych i nie ściemniajcie ! 23:13, 09.10.2018


@@

3 6

Po szkole podstawowej niepełnej lepiej być radnym czy przewodniczącym rady miejskiej w Więcborku lub prezydentem po zawodówce jak Lecha Wałęsa czy wicepremierem jak Lepper po podstawówce itd. Tomasz Bracka ukończył szkołę policealną i ma dyplom Technika Administracji po dwuletnim studium policealnym na poziomie licencjatu, zatem chłopcy pokażcie swoje dyplomy ukończenia szkół podstawowych i nie ściemniajcie ! 23:15, 09.10.2018

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Bartosz sBartosz s

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


:) :)

3 4

Dwu letnia szkoła policealna po maturze z średnią 4,5 u TB z dodatkowymi przedmiotami WOS i Historia, zatkało profesorów po 8 klasach :) 01:37, 10.10.2018


@@

2 4

Dawniej matury uczniowie zdawali zaledwie z polskiego i dodatkowego przedmiotu np. ze śpiewu i to jest ta kadra intelektualistów o studiach ich żal mówić bo są one na poziomie przedwojennego gimnazjum. 02:11, 10.10.2018


alal

3 0

Dawniej matury zdawało sie dzieki pewnemu panu w Sypniewie 18:31, 11.10.2018


 rypło się rypło się

2 0

Za komuny w PRL, kto nie należał do komunistycznej partii PZPR lub ZSMP drogę na studia miał zamkniętą. Do matur też nie dopuszczano osoby o poglądach prawicowych i kandydatów na księży ! 22:59, 11.10.2018


REKLAMA

Strzelecka Strzelecka

8 3

Następny bubel ul strzelecka chodnik już krzywy źle dociete kostki bardzo niska jakość wykonania ,,po Więcborsku,, brak kontroli jakości. No i dlaczego chodnik nie jest na granicy działki tylko 0,5 od niej zwezajac i tak wąską ulice


08:56, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

4 19

Nowy burmistrz Henryk Pawlina już za tydzień 22:25, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OBIEKTYWNYOBIEKTYWNY

1 0

Fakt, już za tydzień - ale na MARSIE 01:05, 17.10.2018


PytaniePytanie

2 2

Kto tworzył listę PiS i wskazał kandydatów na radnych i burmistrza Więcborka skoro niema przewodniczącego koła jak czytam na tym forum po dymisji Pana Mroczkowskiego !!! Jeżeli odszedł to dlaczego, wyborcy chcą to poznać. Jeżeli tak się stało to będzie to kolejna dymisja po odejściu pana Wiegosza. 22:33, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

jak było ?jak było ?

1 0

Pan Mroczkowski to by był odpowiedni kandydat na burmistrza, a nie Pliszka i za chęć startu na burmistrza o czym wspominano już w brukowcu zapewne został usunięty z PiS przez egzekutywę partyjną. 15:13, 12.10.2018


CccCcc

3 0

Najlepiej zapytać obu panów. 23:38, 12.10.2018


no ktono kto

2 2

Społeczeństwo ma prawo wiedzieć kto niszczy PiS w Więcborku od lat ! 01:11, 13.10.2018


gdzie ta ścieżka gdzie ta ścieżka

7 1

Kto widział obiecaną przez burmistrza Kuszewskiego wyborcom cztery lata temu ścieżkę rowerową Więcbork - Runowo - Borzyszkowo, gdzie jest ta ścieżka panie burmistrzu Kuszewski chcę z niej skorzystać. 22:39, 11.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BorzyszkowskiBorzyszkowski

5 1

Niech pokaże chociaż dokumentację. Nic nie ma i nic nie robi. W swoim folderu znowu obiecuje to samo tylko czy ludzie dadzą się nabrać myślę że nie.
Ten człowiek nie nadaje się na to stanowisko. 22:56, 11.10.2018


@@@@

3 1

Trafna diagnoza 23:07, 11.10.2018


++++

3 7

A ja wiem, że wygra Bracka i Pawlina i pozostałych nie widzę na tym stanowisku. 23:11, 11.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

taktak

5 2

Tomasza Bracka burmistrzem Więcborka 11:29, 12.10.2018


^^

3 4

Wstydem jest głosowanie na Kuszewskiego i PiS 11:34, 12.10.2018


ja ja

4 3

Cały Więcbork głosuje na Marka Lewandowskiego nr 1 z Kukiz15 czas na społecznika z jajami ! 23:14, 11.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LeonLeon

2 1


Też macie na kogo głosować, ten Lewandowski już przeleciał wszystkie partie i wszędzie się pcha, byle do koryta.Trzeba być wiernym jednej partii a nie skakać z "kwiatka na kwiate".To chore. 06:56, 12.10.2018


++

2 3

Niema Lepszego od Marka Lewandowskiego na radnego wojewódzkiego w tym powiecie i na niego zagłosuje. 11:32, 12.10.2018


TomekTomek

2 1

Ale sobie ktoś ubzdurał tego Lewandowskiego, to tak jak jego kumpel Senske na burmistrza. ZGROZA. 13:11, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

3 2

Lewandowski Marek to będzie prawdziwy radny wojewódzki, który zadba nasz powiat i województwo, a nie partyjną dyrektywę. Głosujmy na Marka Lewandowskiego jednego z nas. 13:20, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytalski pytalski

4 5

Uważam, że Pan Mroczkowski to by był odpowiedni kandydat na burmistrza, a nie Pliszka i za chęć startu na burmistrza o czym wspominano już w brukowcu zapewne został usunięty z PiS przez egzekutywę partyjną. Pana byłego przewodniczącego PiS Wielegosza też chyba wyautowali bo nie widzę go na listach. 15:17, 12.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

WyborcaWyborca

1 3

P. Wielgosz jest na liście 10 pozycja 5, tylko Witkowski nie umieścił go chyba na plakacie.
23:08, 12.10.2018


gośćgość

3 0

Nie ma go na na wspólnej planszy, bo się obraził, że nie ma pierwszej pozycji i nie dał fotki. 04:50, 14.10.2018


??????????

0 4

Co to za argument, że brak zdjęcia może być powodem nie umieszczenia na plakacie. Widziałam plakaty z danymi kandydata bez fotki. Miał chyba prawo nie dać zdjęcia jako założyciel Pi S na tym terenie. 10:09, 14.10.2018


aa

4 0

Tu nie można głosować, Bracka i Kuszewski czym więcej glosow tym procent spada. Wiadomo przycisniety udem Henry wszystko załatwi. 18:28, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oj oj

5 1

Bracka prowadzi we wszystkich wewnętrznych sondażach za nim jest Kuszewski i daleko na nimi reszta peletonu 19:05, 12.10.2018


REKLAMA

ojoj

21 1

Bracka prowadzi we wszystkich wewnętrznych sondażach za nim jest Kuszewski i daleko na nimi reszta peletonu. 19:06, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!

10 1

Tomasz Roman Bracka liderem sondażu Weekend FM na burmistrza Więcbork z ponad 42,33 % poparcia na tydzień przed wyborami !!

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (42,33%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (38,10%)

PLISZKA Karolina (14,29%)

PAWLINA Henryk (5,29%) 12:11, 13.10.2018


Memento mori Memento mori

12 3

Patrząc na plakat kandydatów Kuszewskiego zamieszczony w wiadomościach Krajeńskich kandydaci wyglądają jak grabarze z zakładu pogrzebowego w czarnych garniturach 20:19, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

II Tura WK i TB II Tura WK i TB

33 2

Sondaż radia Weekend Kuszewski i Bracka w II turze i to niezmiennie od dwóch tygodni oto wyniki

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.
Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (41,51%)

BRACKA Tomasz Roman (36,48%)

PLISZKA Karolina (15,72%)

PAWLINA Henryk (6,29%) 00:04, 13.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asaasa

3 6

Więcbork potrafi się bawić, a Shrek uwierzył, że jest rączym ogierem. Ale jaja. 17:06, 14.10.2018


Bracka lideremBracka liderem

26 2

Tomasz Roman Bracka liderem sondażu Weekend FM na burmistrza Więcbork z ponad 42,33 % poparcia na tydzień przed wyborami !!!

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (42,33%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (38,10%)

PLISZKA Karolina (14,29%)

PAWLINA Henryk (5,29%) 12:08, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

21 3

Tomasz Roman Bracka liderem sondażu Weekend FM na burmistrza Więcbork z ponad 42,33 % poparcia na tydzień przed wyborami !

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (42,33%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (38,10%)

PLISZKA Karolina (14,29%)

PAWLINA Henryk (5,29%) 12:10, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UtUt

12 2

Czy warto oddać głos na człowieka który chce budować molo a przez 4 lata nie był wstanie pomalować pomostu na plaży czy on i jego służby nie widzą że elementy drewniane wymagają konserwacji a pomost bezpowrotnie niszczeje.
Ja na takiego burmistrza nie zagłosuję.
Idźcie i zobaczcie sami.
20:26, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Głosuj na TomkaGłosuj na Tomka

23 3

Toć p.Tomek to najlepszy kandydat nieczego sie nie boi, stawia na swoim wszystko dla dobra mieszkańcow, walczy do upadłego. Życzę mu wygranej! 22:39, 13.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AaaAaa

1 9

Józek daj już spokój 08:57, 14.10.2018


idzie zmianaidzie zmiana

8 1

Prawybory 2018 w Weekend FM -

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (46,38%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (37,45%)

PLISZKA Karolina (11,49%)

PAWLINA Henryk (4,68%)

Stan na teraz sześć dni przed wyborami 12:38, 14.10.2018


Tomasz Bracka Tomasz Bracka

7 1

Kochani coś niesamowitego się dzieje zbliżamy się do magicznej liczny 50% poparcia dla mojej osoby w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Bardzo ale to bardzo dziękuję za tak ogromne 47,91% poparcie w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Tomasz Roman Bracka

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (47,91%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (37,26%)

PLISZKA Karolina (10,27%)

PAWLINA Henryk (4,56%)

To jest stan poparcia na teraz na sześć dni przed wyborami jestem dzięki Wam kochani liderem prawyborów w Weekend FM od dwóch tygodni !!!

pozdrawiam Tomasz Roman Bracka 21:24, 14.10.2018


do Utdo Ut

16 1

Byłem i widziałem masz rację to jest skandal !!!
do tego plac zabaw, budynki na plaży. Dobrze że ławki pomalowali latem.
Przecież ten człowiek i jego ekipa nic nie robi tylko chce być przy korycie za wszelką cenę.
12:22, 14.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Będzie zmiana Będzie zmiana

21 2

Prawybory 2018 w Weekend FM -

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (46,38%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (37,45%)

PLISZKA Karolina (11,49%)

PAWLINA Henryk (4,68%)

Stan na teraz sześć dni przed wyborami Tomasz Bracka liderem ! 12:40, 14.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Franek FFranek F

53 2

Myślę że mieszka?cu Runowa nie zapomną obecnemu Burmistrzowi dwukrotnego wykreślenia z planu ścieżki rowerowej do tej miejscowości. Pamiętajcie przy urnach. 13:48, 14.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZorientowanyZorientowany

2 1

Kłamstwo! była mowa raz! Nadal o ścieżkę zabiegają 21:59, 15.10.2018


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Tomasz Bracka Tomasz Bracka

28 4

Kochani coś niesamowitego się dzieje zbliżamy się do magicznej liczny 50% poparcia dla mojej osoby w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Bardzo ale to bardzo dziękuję za tak ogromne 47,91% poparcie w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Tomasz Roman Bracka

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (47,91%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (37,26%)

PLISZKA Karolina (10,27%)

PAWLINA Henryk (4,56%)

To jest stan poparcia na teraz na sześć dni przed wyborami jestem dzięki Wam kochanie liderem prawyborów w Weekend FM od dwóch tygodni !!!

pozdrawiam Tomasz Roman Bracka 21:19, 14.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Tomasz Bracka Tomasz Bracka

1 0

Kochani stało się coś niesamowitego przekroczyliśmy magiczną liczbę 51,28% poparcia dla mojej osoby w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Bardzo ale to bardzo dziękuję za tak ogromne 51,28% poparcie w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Tomasz Roman Bracka

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (51,28%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (34,62%)

PLISZKA Karolina (9,29%)

PAWLINA Henryk (4,81%)

To jest stan poparcia na teraz na pięć dni przed wyborami jestem dzięki Wam kochani liderem prawyborów w Weekend FM od dwóch tygodni !!!

pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

źródło weekend FM https://www.weekendfm.pl/?sonda=90&wynik&fbclid=IwAR1V83iOoABULF7dTsBWxw_yINkeOxSDHkui7haahJwQ65tWegwj2_XSWqg#sonda-90 13:55, 15.10.2018


Do pana XDo pana X

1 0

Pani x to nie są bzdury to są fakty Tomasz Bracka wygrywa te wybory wedle prawyborów Radia Weekend w pierwszej turze Z PONAD 51% poparciem społecznym !!! 14:52, 15.10.2018


Z PowiatuZ Powiatu

13 0

Ktoś tu pisał , że Henryk Pawlina doświadczony samorządowiec. W Czym? Chyba tylko w zadłużaniu.Powiat pamięta. 07:19, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ob II katob II kat

4 0

Nie tyljo w zadluzaniu specjalista od sprowadzania Firm Widmo ptzy pomocy PUP z PCPR-em 05:37, 16.10.2018


SfojakSfojak

3 2

Tak sobie powtarzacie źe uwierzeliście wto 12:19, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

23 5

Kochani stało się coś niesamowitego przekroczyliśmy magiczną liczbę 51,28% poparcia dla mojej osoby w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !

Bardzo ale to bardzo dziękuję za tak ogromne 51,28% poparcie w prawyborach na urząd burmistrza Więcborka !!!

Tomasz Roman Bracka

Prawybory 2018 w Weekend FM - Wybierz wójtów i burmistrzów w Twojej gminie.

Głosowanie na Burmistrza Więcborka:

Wyniki:

BRACKA Tomasz Roman (51,28%)

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir (34,62%)

PLISZKA Karolina (9,29%)

PAWLINA Henryk (4,81%)

To jest stan poparcia na teraz na pięć dni przed wyborami jestem dzięki Wam kochani liderem prawyborów w Weekend FM od dwóch tygodni !!!

pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

źródło weekend FM https://www.weekendfm.pl/?sonda=90&wynik&fbclid=IwAR1V83iOoABULF7dTsBWxw_yINkeOxSDHkui7haahJwQ65tWegwj2_XSWqg#sonda-90 13:56, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

  z Więcborka z Więcborka

3 2

Szan. Panie Bracka przestań pan się łudzić,że wygra pan te wybory, a co do sondy to " pic na wodę", bo tu każdy może sobie głosować do woli, ile tylko chce.Niepotrzebne są te pańskie wypociny, które tu zamieszcza. W poniedziałek pójdzie pan przez Więcbork ze spuszczona głową, bo inaczej być nie może! 07:39, 16.10.2018


ManiaMania

4 8

Pani radna Łańska i burmistrz Kuszewski chodzą na Osiedlu Piastowskim " od zagrody, do zagrody", przypisując pani radnej inicjatywę rozświetlenia osiedla i powstania dróg. To nie inicjatywa pani radnej, to długa walka mieszkańców Osiedla Piastowskiego!!! 21:14, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obiektywnyobiektywny

2 4

Mania! Jad cię trawi! A kto podjął decyzję o budowie oświetlenia i powstania dróg? Troszeczkę obiektywizmu.... Uważaj na żołądek bo nie radzi sobie z kwasami 00:53, 16.10.2018


mieszkaniecmieszkaniec

15 0

Pawlina - zapaść finansowa powiatu, program naprawczy. Czy tego chcemy w Więcborku. Mieszkańcy Sypniewa pamiętają 00:39, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aa

3 0

Kocha 01:08, 16.10.2018


TtTt

4 2


Radna Lanska największa ,,sukces,, zwężenie ul Wojska polskiego to jest jej obraz rządów
Motto jak utrudnić ludzia życie 06:13, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PRAWDAPRAWDA

1 3

A ul. Chrobrego, Pomorska, Krzywoustego, Łokietka, oświetlenie całego osiedla to sie samo zrobiło, żeby wszyscy mieli takich radnych to byłoby super.
Jestem na tak, a zazdrośnicy niech narzekają 12:41, 16.10.2018


piast.piast.

11 1

Anna Łańska i burmistrz Kuszewski hasło wyborcze z poprzedniej kampanii wyborczej
"Lepiej, Mądrzej, oszczędnie" i jak to się ma do wspomnianej ul. Wojska Polskiego, Pomorskiej, Szlaku Bursztynowego, gazyfikacji miasta, brak projektów unijnych, sprawa słynnego traktora, równiarki i wielu innych tematów podnoszonych na tym forum.
Czy nie mamy wrażenia, że ponownie ci sami ludzie chcą nas oszukać aby być przy korycie.
Czy się damy?
Ja nie. 07:51, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

xyzxyz

5 1

skoro chodza po iOsiedlu Piastowskim to pewnie widzieli pojemniki z trawa której nie wywieźli bo pewnie czasu nie maja bo wybory ważniejsze co komu przeszkadza gora smieci a Pani radna widzi ja z okna skoro tak jej zależy na osiedlu na którym mieszka 08:16, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zwycieżymy TB !!!Zwycieżymy TB !!!

22 3

Oto wyniki prawyborów na burmistrza Więcborka. Kochani mamy już ponad 54% poparcia w prawyborach na trzy dni przed ciszą wyborcza za co bardzo ale to bardzo dziękuję - Tomasz Roman Bracka https://www.weekendfm.pl/?sonda=90 12:28, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowy burmistrz TB zaNowy burmistrz TB za

27 3

Wszystko na to wskazuje po wszystkich sondażach, ze Tomasz Roman Bracka zostanie nowym burmistrzem wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Więcbork już za 5 dni !!! Tym razem wygramy razem lepsze jutro i poszanowanie każdego człowieka !!! 12:50, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

więcborczankawięcborczanka

4 1

zastanówmy się dlaczego Gminy Więcbork nie ma na liście operacji zawierającej informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu ?Kształtowanie przestrzeni publicznej?, w ramach działania ?Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich?, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, albo dlaczego nie ma naszej Gminy na listach dofinansowania w ramach RPO, jest tam wiele ścieżek rowerowych, świetlic wiejskich, dofinansowań dla ośrodków kultury, inwestycji komunalnych, usług opiekuńczych, łącznie 71 umów podpisanych, jest Sośno i Kamień Krajeński a Więcborka nie ma...nie mamy potrzeb? czy szaleńczo zbijamy zadłużenie patrząc jak środki zewnętrzne omijają nas szerokim łukiem...a od Pani Łańskiej wiele razy mogliśmy usłyszeć że pieniądze leżą na ulicy...wystarczy się schylić, to jak, my się nie schylamy? może nie ma kto się schylić? czas na zmiany? albo jeszcze konkurs na targowiska...rozstrzygnięty w czerwcu...nas nie ma, jest Mrocza...no ale zaraz powiesz, że my już mamy...wydaje się, że ogrodzenie na targowisku wymaga naprawy, nie ma oświetlenia...może z tych pieniędzy można nie tylko budować ale i ulepszać, rozwijać, całe szczęście poprzedni Burmistrzowie Toczko i Sikorska schylali się po te środki...teraz widocznie ważne jest, że robi się fikcyjne oszczędności, brak Sekretarza mimo zaleceń RIO to żenada, czyżby na kogoś to stanowisko czekało, może ktoś akurat zdobywa jakieś doświadczenie wymagane w konkursie, może ktoś jeszcze kończy studia, hmm? czy coś nam dadzą oszczędności kiedy skończy się perspektywa finansowa a my nie będziemy z niej korzystali? będziemy z zerowym deficytem ale i tak nie starczy nam na wszystko...a potrzeb wydaje się, że jest ogromnie dużo... 14:28, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak tu wybrać?jak tu wybrać?

2 5

ja mam wielki niedosyt informacyjny. żaden z kandydatów nie przygotował się na spotkania z wyborcami. programy są ale tylko w rozmowie można tak na prawdę wyczuć intencje i zamiary kandydata, szkoda. ciekawe są jeszcze zapewnienia Kuszewskiego. w ulotce przeczytamy nie co zrobi tylko co jest do zrobienia...najbardziej konkretnie wypada Karolina Pliszka, program jasny i przejrzysty, ale czy bez doświadczenia da się zmienić podejście urzędników, efektywnie wykorzystać szansę na rozwój? do zobaczenia przy urnach. 14:37, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

26 4

Wygra Tomasz Bracka, który prowadzi we wszystkich sondażach i my na niego też głosujemy ! To w końcu będzie burmistrz z ludu i dla ludzi, a nie dla partyjnych koterii, czas się z tym pogodzić partyjnioki ! Tomasz Bracka był sponiewierany i krzywdzony latami przez byłą medialna SBecje i zawistnych ludzi i teraz niczym Feniks z popiołów powstał i zwycięża bo pomówienia i kłamstwa już nie działają !!! 14:49, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiecbork2018Wiecbork2018

82 5

Ja głosuje na Bracke, bo on jedyny coś robi w tej gminie i to jeszcze społecznie, a ci siedzą na państwowych posadkach biorą gruby szmal a nic nie robią, po co mi ktoś taki na kolejną kadencje? Jak mówi Wojciech Cejrowski "won z nimi wszystkimi" A już szczytem bezczelności aktualnych władz jest podpisywanie się pod tym co wywalczy Bracka, do tego Kuszewski trzyma z Pankaninem z Wiadomosci Krajeńskich i robią co chcą i ludziom mózgi piorą i pewnie w czwartek jeszcze wypuści jakiś ustawiony sondażyk gdzie Kusza ma 60% poparcia. Szkalują wszystkich innych i taki to właśnie kandydat za dyche... a Pawlina jak sępólnu d..e lizał przez tyle lat a więcbork miał w d..ie to teraz na burmistrza u nas sie chce pchać? :D Chyba go pogięło...
Bracke lubie czytać na jego stronie albo na fb i koleś zawsze skany dokumentów wrzuca listów, pisze do ministrów do premiera, odpowiedzi dostaje, załatwia coś tutaj, rondo wywalczył, papiery z wojewódzkich urzędów pokazywał, a władza sobie potem sukces przypisuje i cwaniaczy na otwarciu nie wywalczonej przez siebie inwestycji i wstęge przecinają... A jeszcze Bracke w podziękowaniu w Wiadomościach Krajeńskich obsmarują. Kurcze jak Bracka tyle robi teraz społecznie i pod takim naciskiem i niechęcią ze strony lokalnej władzy i mediów, no to jak on będzie burmistrzem i będzie miał w końcu swobode działania to ten Więcbork i Gmina całkiem rozkwitną i ja chce to zobaczyć dlatego wiem na kogo będę głosował 18:04, 16.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Idzie zmiana !!!Idzie zmiana !!!

19 3

Tej fali poparcia dla Tomasza Bracka i zmiany na lepsze w MiG Więcbork już nikt nie zatrzyma, a nowa gazeta papierowa Głos Krajny otworzy nam wszystkim oczy. 19:40, 16.10.2018


300300

0 14

Co ty paliłeś lub piłem? 19:15, 17.10.2018


Idzie zmiana Idzie zmiana

23 4

Tej fali poparcia dla Tomasza Bracka i zmiany na lepsze w MiG Więcbork już nikt nie zatrzyma, a nowa gazeta papierowa Głos Krajny otworzy nam wszystkim oczy, jakie bagno i korupcja nas otaczały !!! Boże niech nareszcie wstąpi Duch Twój i odnowi Obliczę tej ziemi więcborskiej ziemi !!! 19:45, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda Prawda

20 4

Tomasz Bracka to wywalczył nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie, po czym nastąpiła legalizacja tych ulic i ich budowa oraz budowa oświetlenia ulicznego o co walczył Tomasz Bracka w NIK Bydgoszcz by to w końcu w Więcborku zabłysło. Do dziś brak oświetlenia ulicznego w Więcborku na ulicach Książęcej, Gdańskiej, Wojska Polskiego, Spacerowej, Dworcowej, 600 lecia, Pow Wlkp, Szkolnej, Piastów, Pobożnego, Widokowej, Weterynaryjnej, Sosnowej itd. choć ustawa nakazuje oświetlić burmistrzowi Kuszewskiemu i Łańskiej z RM Więcborku te ulice w trybie natychmiastowym !!!! 19:57, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

130130

0 1

To flałta 16:54, 17.10.2018


ChrobChrob

4 1

Na pewno tych koszy nie widzi bo za wysoko głowę nosi. 07:02, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

CzytelnikCzytelnik

8 0

Czytam różne portale internetowe i lokalne gazetki na których samorządy chwalą się inwestycjami np. e-krajna - gmina Mrocza budowa kanalizacji, a Więcbork nic największa inwestycja Dom Seniora który stoi pusty i zamknięty. Gdzie są inwestycje w drogi, ścieżki rowerowe, kanalizacje, oświetlenie, obwodnice itp.
Infantylne tłumaczenie, że nie ma naboru na takie projekty jest jawnym okłamywaniem społeczeństwa bo skoro wszędzie się buduje i dostaje dofinansowanie, a w Więcborku nie to coś tu jest nie tak i należy to zmienić w wyborach.
Widać że obecny Burmistrz otoczył się ludźmi którzy nic nie wnoszą do tej społeczności chcą być radnymi za wszelką cenę mieć z tego 500 czy 700 złotych miesięcznie i czekać jak coś skapnie z Pańskiego stołu.
Dlatego należy głosować na ludzi młodych wykształconych nieskażonych samorządowym nieróbstwem, bo to od nich zależy jak nam będzie się żyło. 09:28, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karballadesunkarballadesun

26 2

Mrocza zrobiła kanalizacje, Mrocza zrobiła obwodnice, a nasz burmistrzyk tylko pensyjke bierze i nic w tym mieście nie robi, samie *%#)!& typu łatanie dróg czy poprawa chodników, ale czy to ma być sukces? to jest norma! zwykła norma, a nic poza tym nie robią. Bracka wywalczył 26 milionów na obwodnice Więcborka w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, wystarczyło ciutke dorzucić i już by była obwodnica i miasto pchnięte do przodu w XXI wiek, a rada miejska z Kuszewskim na czele to ot tak sobie utrącili i zatrzymali nas dalej w średniowieczu i zero postępu w tym Więcborku, wiocha jaka była taką chcą utrzymać - to jest chyba program obecnego burmistrza. Mrocza też miała tak dużą dopłatę do obwodnicy i wzięła, a nasi nie... bo taki kuźwa kaprys mają. Byle by tylko nic nie robić i żeby posadka i kasiorka spokojnie leciała, a teraz plakatami obsmarował całe miasto i myśli że go ludzie drugi raz wybiorą, mam nadzieje że nie i mam też nadzieje że Pan te swoje plakaciki zaraz po wyborych posprząta bo jako bezrobotny będzie miał Pan na to bardzo dużo czasu. Pan Bracka Panu pokaże jak się powinno rządzić i rozwijać to miasto i gmine 09:57, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

31 3

Informuję moich szanownych wyborców, że reżimowa gazeta Wiadomości Krajeńskie prowadzona przez Piotra Pankanina odmówiła mi płatnych reklam wyborczych co jest bezprawiem i oznacza to w prost, że jest to gazetka reżimowa dyskryminująca, pomawiająca i niszcząca ludzi jak za komuny i tyle w tym temacie !!!

Wobec powyższego bezprawie i komunistycznych praktyk WK już wkrótce nowa gazeta powiatowa Głos Krajny i Gazeta Więcborska pojawią się w sprzedaży i państwa domach w formie papierowej !

Starczy dyskryminacji, bezprawia, pomówień i kłamstw WK, a o tym bezprawiu i dyskryminacji mojej osoby kandydata na burmistrza Więcborka przez WK Pankanina powiadomiłem PKW i Sąd Okręgowy w trybie wyborczym ! Pomimo tej inwigilacji, pomówień i blokad Pankanina zwyciężymy razemc21 października 2018 r.

Bardzo Wam dziękuję kochani Mieszkańcy Miasta i Gminy, za tak ogromne poparcie dla mojej osoby na urząd burmistrza Więcborka i przysięgam wszystkim mieszkańcom i moim wspaniałym i kochanym wyborcom i wyborczynią nikogo z Was nie zawiodę jako burmistrz Więcborka i całej Gminy Więcbork ! Chce Wam kochani służyć jako burmistrz i być Waszym przyjacielem, a nie Wami sponiewierać jak to miało miejsce przez ostatnie lata w Więcborku.

- pozdrawiam Tomasz Roman Bracka 11:31, 17.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

bartoszbartosz

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

9 1

Tobie trolu bartosz i twoim mocodawcą jest potrzebna natychmiastowa lewatywa i waleriany na uspokojenie 12:08, 17.10.2018


Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

26 2

Czy Piotr Pankanin z Więcborka redaktor naczelny Wiadomości Krajeńskich był TW SB, gdyż Prezes IPN odmówił odznaczenia tego kłamcy medialnego Krzyżem Wolności i Solidarności, który chciał ten order wyłudzić od Prezesa IPN i Prezydenta RP !!!

Jak wynika za załączonego dokumentu Prezesa IPN w Warszawie z dnia 22 maja 2018 r. BU ? IV ? 1 ? 5370 ? 373 (2)/18 Piotr Pankanin nawet podaje fałszywy meldunek własnego zamieszkania do Prezesa IPN, że rzekomo mieszka w sklepie z serami i wędlinami przy ul. Gen. J. Hallera 5/2 co pokazuje kim ten człowiek jest on przynosi wstyd na cały Więcbork i powiat !!! Pytam gdzie masz swój tapczan w tym sklepie panie Pankaninie, śpisz z serami i wędlinami w lodówce ???

Wczoraj zapewnił mnie w rozmowie telefonicznej personel IPN Warszawa, że Piotr Pankanin z Więcborka nigdy niedostanie Krzyża Wolności i Solidarności, bo niego nie jest godzien !!! Ludziom niegodnym tak wielkich odznaczeń jak Krzyż Wolności i Solidarności się nie nadaje o czym przekonał się Piotr Pankanin, który w końcu zrozumiał ile jest wart !!!

Przypominam za ustawą, że nie mają prawa do otrzymania Krzyża Wolności i Solidarności osoby:

? które byty pracownikami, funkcjonariuszami, żołnierzami organów bezpieczeństwa państwa określonych w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o IPN (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 424, z późn. zm.), chyba że przedłożą dowody, że przed 4 czerwca 1989 r., bez wiedzy przełożonych czynnie wspierały osoby lub organizacje działające na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w PRL, albo

? co do których w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej ? Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zachowały się dokumenty wytworzone przez nie lub przy ich udziale, w ramach czynności wykonywanych przez nie w charakterze tajnego informatora lub pomocnika przy operacyjnym zdobywaniu informacji przez ww. organy.

Tak bardzo mi zazdrościł moich odznaczeń pomawiający mnie od wielu lat kłamca medialny i kłamliwy donosiciel Piotr Pankanin z Więcborka redaktor naczelny Wiadomości Krajeńskich i pomimo licznych donosów na mnie wszędzie przegrał zemną !!! Natomiast Pan Prezydent RP wyleczył go z jego kłamstw i pomówień mojej osoby i stanął za mną odpowiadając Pankaninowi, że mocno pobłądził w swoich pomówieniach, podtrzymując swoją słuszną decyzję w mojej sprawie !!!

Ile ten człowiek ludzi skrzywdził i pomówił, przecież liczba ofiar zniesławień w brukowcu Pankanina sięga setek osób !!!

Piotr Pankanin przynosi wstyd mieszkańcom Więcborka, powiatu i swojej rodzinie na całą Polskę, a od dziś wszystkie jego wątpliwej jakości publikacje i donosy stały się całkowicie niewiarygodne tak jak on sam !!! Dokument potwierdzający na na stronie http://gazetawiecborska.eu/?p=33021&fbclid=IwAR1TXzU-TADCHmRNCtqBNQJLRMV4BLyzDQm5HkChQgfHu1-T4xDvh9WrzgU

Tomasz Roman Bracka 11:46, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swiniewonodkorytaswiniewonodkoryta

23 4

Panie Bracka, nie przejmuj się Pan trolami i poplecznikami aktualnej władzy, to wszystko ze strachu, jak to mówią tonący brzytwy się chwyta dlatego tak ujadają i kwiczą bo są to świnie, które wiedzą że zostaną odciągnięte od koryta. Boją się i dlatego tak hejtują i wymyślają przeróżne oszczerstwa, ale nie ma co z nimi walczyć, ludzie sami widzą co oni wyprawiają i jakim językiem nienawiści przemawiają, sami się kompromitują przez to co robią, to takie ich ostatnie kwiki bo już ża kilka dni stracą stołki a nowym burmistrzem będzie w końcu ktoś normalny, ktoś kto dba o interesy Więcborka i gminy a nie o własne interesy i o własną kieszeń. Daj im Pan lecieć Panie Bracka, my i tak wygramy :) ma Pan mój głos 12:17, 17.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

bartoszbartosz

0 11

Normalny hahahahaha :D 12:31, 17.10.2018


Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

6 0

Dziękuję za 33% poparcie na tym demokratycznym portal będącym oazą wolnego słowa oraz za ponad 57% poparcia w prawyborach Radia Weekend FM oto wynik

BRACKA Tomasz Roman

K.W.W. RAZEM DLA MIASTA I GMINY WIĘCBORK

57.4%

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir

K.W.W. WIĘCBORK - NASZA GMINA

30.9%

PAWLINA Henryk

K.W. POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

4.2%

PLISZKA Karolina

K.W. PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

7.4%

12:33, 17.10.2018


KarwaszBarabaszKarwaszBarabasz

17 1

Tak to zawsze było. Czym wścieklej atakują tym widać że bardziej się boją konkurenta. A Bracka za to ze spokojem robi swoje i idzie po zwycięstwo i to mi sie podoba. Niech sie inni uczą bo póki co jedynie co potrafią robić to wylewać swój jad i frustracje, a wyborcy patrzą i wyciągają wnioski.... 12:23, 17.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

8 1

Dziękuję za 33% poparcie na tym demokratycznym portalu będącym oazą wolnego słowa oraz za ponad 57% poparcia w prawyborach Radia Weekend FM oto wynik

BRACKA Tomasz Roman

K.W.W. RAZEM DLA MIASTA I GMINY WIĘCBORK

57.4%

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir

K.W.W. WIĘCBORK - NASZA GMINA

30.9%

PAWLINA Henryk

K.W. POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

4.2%

PLISZKA Karolina

K.W. PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

7.4% 12:35, 17.10.2018


Tomasz Roman Bracka Tomasz Roman Bracka

9 0

Kochani dziękuję bardzo ale to bardzo za 33% poparcie dla mojej osoby Tomasza Roman Bracka na tym demokratycznym portalu będącym oazą wolnego słowa oraz za ponad 57% poparcie w prawyborach Radia Weekend FM

Jesteście kochanie cudowni, tym, razem wygramy razem i nikt tej fali nadchodzących zmian już nie zatrzyma zwyciężymy razem - oto wynik prawyborów na urząd burmistrza Więcbork w Weekend FM z tej chwili

BRACKA Tomasz Roman

K.W.W. RAZEM DLA MIASTA I GMINY WIĘCBORK

57.4%

KUSZEWSKI Waldemar Sławomir

K.W.W. WIĘCBORK - NASZA GMINA

30.9%

PAWLINA Henryk

K.W. POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

4.2%

PLISZKA Karolina

K.W. PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

7.4% 12:39, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zamiana Zamiana

23 3

Tomasz Roman Bracka już za cztery dni burmistrzem Więcborka wszystkie sondaże na to wskazują !!! 17:00, 17.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

767767

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


xx

1 14

O ile wiem , to Bracka w ogóle nie jest we Więcborku brany pod uwagę. 21:43, 17.10.2018


do Xdo X

10 0

Panie "x" to że przez Pana nie jest brany pod uwagę to już od razu oznacza że przez cały Więcbork tez nie? Jak Panu pomidorowa nie smakuje, to oznacza że cały Więcbork nie lubi pomidorówki? a może nawet cały kraj od razu? śmieszne są tego typu oświadczenia i komentarze bo tak to o każdym można pisać, ale co to wnosi? nic, ja mogę powiedzieć że Kuszewski i Pliszka nie są w ogóle brani pod uwagę w Więcborku bo i tak na nich nie głosuje i ogólnie ich los mi zwisa, ale czy to oznacza że już inni na nich głosować nie mogą? Ludzie czy wy coś macie w głowach poza pustką? 21:57, 17.10.2018


 Zwyciężymy Zwyciężymy

1 1

Tomasz Bracka prowadzi we wszystkich sondażach i wygra te wybory i nawet paszkwile niewiarygodnego i zakłamanego Pankanina już wam nie pomogą bo jesteście niewiarygodni dla społeczeństwa.

Czas Pananina i jego klienteli dobiega końca, pomówienia i kłamstwa tego fantaasty już nie działają !! Tomasz Bracka krokiem swobodnym otoczony tysiącami wyborców z naręczem dobrych uczynków dla mieszkańców MiG Więcbork zmierza uśmiechnięty i bardzo spokojny po urząd burmistrza Więcborka co potwierdzają wszystkie sondaże i tego marszu już nikt nie zatrzyma i żadne pomówienia oszusta medialnego Piotra Pankanina i jego pieszczochów !!! 00:01, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

0 1

Co zrobili 00:07, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

merytoryczniemerytorycznie

0 1

Czy jest 00:11, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolnikciagnikrolnikciagnik

1 1

Przeciez Bracka to swir....bez przerwy o milionach gada. Jego rodzina byc moze zrobila cos dla Wiecborka ale co ma wywoz na Syberie kogos z rodziny z nim? On niczego nie osiagnal. To padlinozerca. Burmistrz?. 00:30, 18.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gdzie jest Policja Gdzie jest Policja

1 0

To jest już pomówienie kłania się kodeks karny i prokurator biedaku trafisz za kraty twój IP jest zlokalizowany 02:21, 18.10.2018


rolnikciagnikrolnikciagnik

0 1

No i fajnie sam o sobie pisze hahahah. usmiechniety spokojny zmierza do wladzy. Nie zycze nam tego *%#)!& . 00:33, 18.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!

1 0

będziesz beczał za trzy dni redaktorku idzie zmiana nieskorumpowana 02:38, 18.10.2018


rolnikciagnikrolnikciagnik

1 0

Bracka masz juz 120 procent poparcia 00:42, 18.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

1 0

Pankanin do łóżka twój bełkot już nie działa 02:16, 18.10.2018


Koniec Pankanina !Koniec Pankanina !

2 1

Czy Piotr Pankanin z Więcborka redaktor naczelny Wiadomości Krajeńskich z zawodu ślusarz okrętowy był TW SB, gdyż Prezes IPN odmówił odznaczenia tego kłamcy medialnego Krzyżem Wolności i Solidarności, który chciał ten order wyłudzić od Prezesa IPN i Prezydenta RP !!!
Jak wynika za załączonego dokumentu Prezesa IPN w Warszawie z dnia 22 maja 2018 r. BU ? IV ? 1 ? 5370 ? 373 (2)/18 Piotr Pankanin nawet podaje fałszywy meldunek własnego zamieszkania do Prezesa IPN, że rzekomo mieszka w sklepie z serami i wędlinami przy ul. Gen. J. Hallera 5/2 co pokazuje kim ten człowiek jest on przynosi wstyd na cały Więcbork i powiat !!! Pytam gdzie masz swój tapczan w tym sklepie panie Pankaninie, śpisz z serami i wędlinami w lodówce ???

W rozmowie telefonicznej personel IPN Warszawa, zapewnił mnie. że ślusarz okrętowy samozwańczy dziennikarz bez studiów dziennikarskich Piotr Pankanin z Więcborka nigdy niedostanie Krzyża Wolności i Solidarności, bo niego nie jest godzien !!! Ludziom niegodnym tak wielkich odznaczeń jak Krzyż Wolności i Solidarności się nie nadaje o czym przekonał się Piotr Pankanin, który w końcu zrozumiał ile jest wart !!!

Przypominam za ustawą, że nie mają prawa do otrzymania Krzyża Wolności i Solidarności osoby:

? które byty pracownikami, funkcjonariuszami, żołnierzami organów bezpieczeństwa państwa określonych w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o IPN (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 424, z późn. zm.), chyba że przedłożą dowody, że przed 4 czerwca 1989 r., bez wiedzy przełożonych czynnie wspierały osoby lub organizacje działające na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w PRL, albo

? co do których w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej ? Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zachowały się dokumenty wytworzone przez nie lub przy ich udziale, w ramach czynności wykonywanych przez nie w charakterze tajnego informatora lub pomocnika przy operacyjnym zdobywaniu informacji przez ww. organy.

Tak bardzo mi zazdrościł moich odznaczeń pomawiający mnie od wielu lat oszust medialny i kapuś Piotr Pankanin z Więcborka redaktor naczelny Wiadomości Krajeńskich i pomimo licznych donosów na mnie wszędzie przegrał ze mną !!! Natomiast Pan Prezydent RP wyleczył go z jego kłamstw i pomówień mojej osoby i stanął za mną odpowiadając Pankaninowi, że mocno pobłądził w swoich pomówieniach, podtrzymując swoją słuszną decyzję w mojej sprawie i znowu Pankanin przegrał !!!

Ile ten człowiek ludzi skrzywdził i pomówił, przecież liczba ofiar zniesławień w brukowcu Pankanina WK sięga setek osób !!! Doszło nawet do samobójstwa po pomówieniach i linczu medialnym, niewinnego śp Tomasz Mrozińskiego, który po publikacjach pomawiających go w WK odebrał sobie życie !

Przecież ślusarz okrętowy Piotr Pankanin przynosi wstyd mieszkańcom Więcborka, powiatu i swojej rodzinie na całą Polskę, a od dziś wszystkie jego wątpliwej jakości publikacje i donosy stały się całkowicie niewiarygodne tak jak on sam !!! W końcu skończył cwaniaczek jak Nikodem Dyzma w ostatnim odcinku.

Pankanin służył też komunie w PRL jako kierownik sekcji wioślarskiej Grom Więcbork i spijał tłuste mleczko finansowe od nieboszczki PZPR za swoje usługi wioślarskie. Wiosłował fest, aż wywiosłował potomstwo z nieletnią zawodniczką, pomimo posiadania wówczas żony i dziś ten koleś opowiada o moralności i poucza innych obrzydliwe to jest !!! Niestety po jego sekcji zostały zgliszcza, a wioślarski hangar na kręciszku rozsypał się wraz z łodziami wioślarskimi .

Pankanin przejął też w dziwny sposób redakcje Wiadomości Krajeńskie po prawowitych właścicielach Panu Gawliku i Pani Pożywioł, gdy ci dali się nabrać na wydanie książki Bydgoskiej Ośmiornicy. Po wydaniu książki w obawie o własne życie musieli opuścić Polskę, a Pankanin wjechał na hulajnodze do redakcji i stał się jej szefem.

Pankanin w życiu się nie przemęczał, w latach swojej młodości nie lubił pracować, jakiś czas sztaplował deski na tartaku ale rączki pianisty nie wytrzymały i utrzymywali go dziadkowie, którzy mieli z nim same kłopoty o czym nie raz mi mówili. Pamiętam jak była żona, którą opuścił musiała na niego pracować i nosiła mu zlewki po dzieciach z przedszkola w słoikach by niepracujący wówczas niebieski ptak Pankanin mógł się najeść, było to w latach 80-tych minionego stulecia !

Pisał też kiedyś w swoim brukowcu Pankanin, że burmistrz Sępólna żyje w grzechu bo opuścił żonę, a Pankanina kto rozgrzeszył, z grzechu opuszczenia żony napeno nie Papież Franciszek ani Benedykt XVI. Zatem Pankanin sam się rozgrzeszył w swoim konfesjonale !

Pankanin był też w więzieniu za czasów swojej młodości i poznał zakład karny w Potulicach bardzo dokładnie, zatem był karany. Ja nigdy w więzieniu jako on się nie znalazłem i nigdy jak Pankanin nie miałem w swoim domu rewizji, gdzie szukano owoców przestępstwa jego potomstwa. Słabo się spisał ojciec moralizator Pankanin skoro takie rzeczy się wydarzyły. Nie cieszył się też reputacją jego pół brat z Runowa, który trafił do więzienia. Czemu o tym nie pisze moralizator od siedmiu boleści Piotr Pankanin !

Odpowiadając na pomówienia Pankanina wyjaśniam, że od 11 lat mam swoją firmę PHU LORD Tomasz Bracka NIP 558-153?37-16. Zatem nierobem nazywaj siebie Pankaninie, a nie mnie bo ja uczciwie prowadzę swoją firmę od 11 lat !

Ślusarz Okrętowy Piotr Pankanin jest też członkiem zarządu i komisji rewizyjnej zlikwidowanego przez Sąd Bractwa Strzeleckiego prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego i poświadcza bezprawne działanie stowarzyszenia widmo w sprawozdaniach finansowych do Urzędu Skarbowego w Sępólnie Kr akceptując nielegalne popieranie składek i dotacji unijnych co jest przestępstwem karno skarbowym !!!

Czas by Krajowa Izba Skarbowa zajęła się Panem Piotrem Pankaninem w/z z tym bezprawiem karno skarbowym ! Czas by Urząd Skarbowy wyjaśnił pobieranie opłat za ogłoszenia drobne przez Pankanina do jego brukowcach w sklepach, za co nigdy nie były wystawiane rachunki, a pieniądze pobierano do koperty, sam też takie ogłoszenia tam zamawiałem i rachunku nie dostałem. Sto ogłoszeń drobnych co tydzień bez rachunku przez ponad 20 lat radosnej twórczości Pankanina to spory uszczerbek na finansach Skarbu Państwa, czyli naszych szanowni mieszkańcy Więcborka i powiatu sępoleńskiego.

Informuję również moich szanownych wyborców, że reżimowa gazeta Wiadomości Krajeńskie prowadzona przez ślusarza Piotra Pankanina odmówiła mi płatnych reklam wyborczych w formie pisemnej co jest bezprawiem i oznacza to w prost, że jest to gazetka reżimowa dyskryminująca, pomawiająca i niszcząca ludzi jak za komuny i tyle w tym temacie o tym niedemokratycznym ala medium łamiącym prawo prasowe i kodeks wyborczy !!!

Wobec powyższego bezprawia i komunistycznych praktyk WK. już wkrótce nowa gazeta powiatowa Głos Krajny i Gazeta Więcborska pojawią się w sprzedaży i państwa domach w formie papierowej !

Starczy dyskryminacji, bezprawia, pomówień i kłamstw WK, a o tym bezprawiu i dyskryminacji mojej osoby kandydata na burmistrza Więcborka Tomasza Romana Bracka przez WK i Piotra Pankanina powiadomiłem PKW i Sąd Okręgowy w trybie wyborczym ! Pomimo tej inwigilacji, pomówień i blokad Pankanina zwyciężymy razem 21 października 2018 r. bez jego gazetki !!!

Bardzo Wam dziękuję kochani Mieszkańcy Miasta i Gminy Więcbork, za tak ogromne poparcie dla mojej osoby na urząd burmistrza Więcborka i przysięgam wszystkim mieszkańcom i moim wspaniałym i kochanym wyborcom oraz wyborczynią. że nikogo z Was nie zawiodę jako burmistrz Więcborka i całej Gminy Więcbork !

Pokażmy naszą siłę kochani mieszkańcy Miasta i Gminy Więcbork w niedzielę 21 października 2018 roku podczas wyborów samorządowych wszystkim Pankaniną i ich mocodawcą, że ich monopol na prawdę właśnie się zakończył !!!

Chce Wam kochani służyć jako burmistrz i być Waszym przyjacielem, a nie Wami sponiewierać jak to miało miejsce przez ostatnie lata w Więcborku. Proszę kochani o Wasz głos, proszę o gremialne poparcie !!!

Wygrajmy te wybory razem, wszystkie sondaże dają nam zwycięstwo, a prawybory w Weekend FM zwycięstwo 57% nawet w pierwszej turze, wygrajmy te wybory razem. Kochani tego powiewu wolności i naszego wielotysięcznego marszu po zmiany w Więcborku już nikt nie zatrzyma !!! Zwyciężymy Rzem !!!

Tomasz Roman Bracka 01:51, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolnikciagnikrolnikciagnik

0 1

Bracka idz juz wreszcie spac 02:11, 18.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

1 0

Pankanin do łóżka twój bełkot nie działa 02:14, 18.10.2018


Za 3 dni Victoria Za 3 dni Victoria

1 1

Wytrzymamy wszystkie ataki pankaninów i odchodzących urzędasów, którym grunt już zaczyna się im palić pod nogami i puszczają im nerwy !!! Zwyciężymy wszystkie sondaże to przepowiadają. Fali wielotysięcznego poparcia dla nowego burmistrza Tomasza Roman Bracka nawet diabeł nie powstrzyma !!! Nareszcie idą dobre i oczekiwane od lat zmiany !!! 02:12, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolnikciagnikrolnikciagnik

1 1

Mowilem braka idz spac 06:47, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone