Zamknij
REKLAMA

Nieodpowiedzialne zachowanie 64-latka mogło skończyć się tragedią

23:14, 07.01.2017 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer Prasowy KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
fot. Paweł Szydeł

Zatrzymane prawo jazdy i skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, tak dla 64-letniego bydgoszczanina zakończyła się interwencja, jaką podejmowali na płycie nakielskiego rynku policjanci. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Jego zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne, na szczęście nie doszło do tragedii.

Wczoraj (06.01.2017), w południe, na nakielskim rynku policjanci zabezpieczali uroczystości związane ze Świętem Trzech Króli. Patrolując rynek, zauważyli volkswagena T4, który nagle ruszył z miejsca parkingowego i kierował się wprost na ludzi przebywających na płycie rynku. Jadący bezwładnie volkswagen najechał częściowo na stopę przebywającej na runku kobiety, po czym zatrzymał się na choince. Na szczęście piesza, ani też żadna z osób przebywających na rynku nie doznała obrażeń ciała, jednak przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy sytuacja mogła skończyć się tragedią, tym bardziej, że na rynku przebywały w tym czasie również dzieci.

Policjanci wyjaśniając zaistniałą sytuację z 64-letnim kierowcą auta ustalili, że mężczyzna przybywał poza pojazdem, a w aucie na fotelu pasażera siedziała jego żona. Ponieważ pasażerce było zimno, kierowca postanowił odpalić pojazd i stojąc na zewnątrz auta, przez okno, przekręcił znajdujący się w stacyjce kluczyk, wcześniej nie upewniwszy się, czy volkswagen nie ma włączonego biegu. Z chwilą, kiedy stojące na biegu auto zostało odpalone, ruszyło prosto na płytę rynku. Na szczęście zatrzymało się na stojącej nieopodal choince.

Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierowca ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie mieszkańca Bydgoszczy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali 64-latkowi prawo jazdy.

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer Prasowy KPP Nakło nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018