REKLAMA

Pilscy kryminalni punktualnie o godz. 6:00 weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie Piły

21:45, 17.05.2017 | źródło: KPP Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. policja.pl

Pilscy kryminalni punktualnie o godz. 6:00 weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie Piły i zatrzymali mężczyzn, którzy ukradli w jednym ze sklepów na terenie miasta elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 5 lat - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Do kradzieży doszło 8 maja br. Nieznani sprawcy weszli do jednego ze sklepów na terenie Piły i zachowywali się jak pozostali klienci, wybierali różnego rodzaju produkty i wkładali do kosza. W pewnym momencie jednak postanowili, że nie będą płacić za towar. Gdy kosz z zakupami zapełnił się, wtedy sprawcy zbliżyli się do drzwi wyjściowych. I tu zorientowali się, że chyba ktoś ich obserwuje, więc zdążyli włożyć dwa produkty pod kurtkę i uciekli ze sklepu.

Pokrzywdzony zawiadomił o zdarzeniu pilską komendę. Jak się okazało, sprawcy dokonali kradzieży elektronarzędzi w postaci wiertarki udarowej oraz oraz szlifierki kątowej o wartości ponad pół tysiąca złotych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego przeanalizowali zebrany materiał w sprawie i już po kilku dniach mieli pewność, że kradzieży dokonało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze wytypowali miejsca, gdzie mogą przebywać sprawcy.

Dzisiaj punktualnie o godzinie 6:00 pilscy kryminalni weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie Piły i zatrzymali mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, którzy przyznali sie do popełnionego przestępstwa. Oświadczyli, że chcieli zarobić trochę pieniędzy i dlatego ukradli elektronarzędzia. Zatrzymanym mężczyznom teraz grozi kara więzienia do 5 lat. Wcześniej byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

(źródło: KPP Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2017