Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty w strażnicy Więcbork

22:52, 17.05.2017 | Marcin Misiak
REKLAMA
Skomentuj
fot. Patryk Koniec

17 maja strażacy z jednostki OSP Więcbork zorganizowali po raz pierwszy Dzień Otwarty w swojej remizie. Zainteresowanie odwiedzających osób przerosło najśmielsze oczekiwania więcborskich druhów.

Każdy z przybyłych gości w strażnicy mógł zobaczyć i usłyszeć, na czym polega służba w OSP, jakim sprzętem dysponuje jednostka, co strażacy noszą na sobie podczas akcji oraz jak zachować się  i postępować w sytuacji zagrożenia życia. Nie zabrakło konkursów dla najmłodszych z hydronetką i wężem strażackim w roli głównej. Nie brakowało chętnych, aby ubrać ekwipunek strażacki i choć na chwilę spełnić dziecięca marzenia, bo który z małych chłopców nie chciał zostać strażakiem.

Kulminacyjnym punktem dnia był pokaz ratownictwa drogowego, czyli jak działają służby ratownicze podczas wypadku z udziałem samochodu.

W takim dniu podczas takich wydarzeń nie mogło zabraknąć służby zdrowia. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, ku zdziwieniu niektórych gości, gdyż pierwszy raz w życiu zobaczyli starego poczciwego Fiata 125p, a przyjechał nim dyrektor i założyciel Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL Marcin Gulka.

Dzień Otwarty w strażnicy Więcbork należy zaliczyć do udanych zarówno ze strony organizatorów jak i odwiedzających.

(Marcin Misiak)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018